2020 m. balandžio 9 d.

 

Prokurorai visomis išgalėmis gina šmeižikus – anušauskinių KGB sąrašų skelbėjus

4
Paskelbta: 2020-03-02 13:17 Autorius: ekspertai.eu
Kairėje LGGRTC vadovė Teresė Birutė Burauskaitė ir anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, vienas iš 100-ui metų įsislaptinusių, Žmonių partijos atstovas Arvydas Anušauskas. Dešinėje – prokuroras Benediktas Leišys.


Prof. Silvijos Sondeckienės, režisieriaus Raimundo Banionio, buvusio Seimo nario Audriaus Nako ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos pranešimas spaudai „Prokuratūra garbingai pasitinka Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį“

Garbingai pasitinkame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Šventės išvakarėse gavome Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro Benedikto Leišio nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl veikų, kurias įvykdė Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos Tyrimo Centras ir šią instituciją įtakojantys asmenys, 2018-01-05 d. svetainėje kgbveikla.lt paskelbus LGGRTC sukurtus dokumentus (2018-01-05 LGGRTC Duomenis apie KGB agentą „Alksnį“, 2018-01-05 LGGRTC Duomenis apie KGB agentą „Bronių“, 2018-01-05 LGGRTC Duomenis apie KGB agentą „Saliutą“), kuriuose teigiama, kad mirusieji kardinolas Vincentas Sladkevičius, Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis slapta bendradarbiavo su TSRS KGB.

2019 m. lapkričio 26 d. priėmime Generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui išsamiai paaiškinome, kas yra Lietuvos istorijoje šie iškilūs Lietuvai asmenys, pateikėme naujus įrodymus, patvirtinančius LGGRTC darbuotojų, visų pirma, vadovės T. B. Burauskaitės tyčią padarant šias galimai nusikalstamas veikas ir sąmoningai jas tęsiant, ignoruojant teisiškai privalomas tarpžinybinės Liustracijos komisijos išvadas dėl šių mirusiųjų Lietuvos žmonių, ignoruojant LGGRTC darbuotojų ir jos pačios prisipažinimus Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos Darbo grupei. 2019-11-21 LGGRTC atsakymu T. B. Burauskaitė, pripažino, kad nebuvo pagrindo šiuos tris mirusiuosius paskelbti slapta bendradarbiavusiais su TSRS KGB, tačiau net neatsakė dėl mūsų prašymo pašalinti iš kgbveikla.lt joje tebeskelbiamus šmeižikiškus LGGRTC sukurtus dokumentus.

Mums gėda buvo skaityti prokuroro B. Leišio nutarimą, kuriuo net nepasisakyta dėl to, dėl ko kreipėmės į prokuratūrą. Šis nepakeičiamas šiuo klausimu prokuratūros sistemoje prokuroras vėl pakartojo jo aiškinimus dėl LGGRTC teisės skelbti KGB dokumentus ir dėl tariamai 2018-01-05 d. svetainėje kgbveikla.lt paskelbto taip vadinamo KGB agentūros archyvinių asmens bylų registracijos žurnalo, dėl kurio mes nesikreipėme.

Todėl teikiame teismui skundą, kuriame nepasisakome nė dėl vieno prokuroro B. Leišio nutarimo argumento, nes nė vienas jų nesusijęs su tuo, dėl ko kreipėmės į Generalinį prokurorą.

Prokuroras B. Leišys nė karto nepasisakė dėl tarpžinybinės Liustracijos komisijos išvadų dėl mirusiųjų ir dėl mūsų argumentų, kad būtina nustatyti ir įvertinti šias veikas įtakojusius asmenis, kurių įtaką šiam šmeižtui raštu ir žodžiu Seimo komisijos darbo grupei patvirtino LGGRTC direktorė T. B. Burauskaitė.

Mes prašėme Generalinio prokuroro pavesti šį klausimą nagrinėti kitam prokurorui. Tačiau matome, kad net ir šį klausimą sprendžia ne mūsų valstybės vyriausias prokuroras.

Generalini prokurore, ar iki š.m. kovo 11-osios šventės Jūs paaiškinsite viešai Lietuvai, kas šiuos klausimus sprendžia Lietuvoje?

Respublikos prezidente, ar po š.m. kovo 11-osios šventės Jūs pradėsite vykdyti savo rinkiminius įsipareigojimus dėl padėties Lietuvos teisėsaugoje? Rinkimų metu Jūs teisingai kalbėjote, kad be teisingumo Lietuva neturi ateities.

Susiję:

Anušauskiniai KGB sąrašai savo tikslą pasiekė tik iš dalies: Liustracijos komisija padėjo tašką

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Andrius.A.
(2020-03-02 18:18:18)
(88.222.104.144) Parašė:

Šis LGGRTC tam ir buvo įsteigtas, kad kompromituotų padorius žmones lansbergio oponentus ir balintų tautiečių žūdikus bei žydšaudžius.3. Nu jo...
(2020-03-02 17:46:46)
(188.69.215.117) Parašė:

Visas šitas jovalas pasibaigs tik tuomet, kai Raudinasis Profesorius padės šaukštą. O iki tol galima neblogai pasismaginti viešumoje besiknaisiojant po landsbergistų gerus darbus...2. trumpai
(2020-03-02 17:05:18)
(78.57.130.78) Parašė:

Na nuo kada savi savu nedangstė.1. aAlgirdas
(2020-03-02 16:40:05)
(78.56.79.247) Parašė:

problemos neliks, jei išviešinsime užslaptintus buvusių asmenų bendradarbiavusiu su KGB archyvus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras