2020 m. kovo 31 d.

 

Prokurorai kreipėsi į policiją dėl galimo tyrimo kelių Žmonių partijos atstovų Seime atžvilgiu

22
Paskelbta: 2020-02-17 14:08 Autorius: Giedrius Grabauskas
L. Kasčiūnas (antras iš dešinės). Nuotr. facebook.com


Lietuvoje jau mažai ką stebina visokie skandalai bei politinės intrigos. Visoje Europje to irgi nestinga.

Tačiau kai kurie procesai – kaip atviras nacistinių nusikaltėlių garbinimas ir žmonių, kurie sako ir rašo tiesą apie tokius nusikaltėlius, pastovus persekiojimas, – tai būdinga tik Ukrainai, Latvijai ir Lietuvai.

Asmenys, kurie 1941-1944 m. kartu su vokiečių okupantais vykdė masines taikių piliečių žudynes Lietuvos teritorijoje, dalyvo pokario žudynėse, dabar garbinami, įvardijami kaip „didvyriai“.

O tie, kas atskleidžia tiesą apie tai, yra visaip persekiojami. Liūdna, kad persekiotojai dažnai naudojasi tarnybine padėtimi – štai Seimo nariai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis yra tie „geradėjai“, kurie garbina Holokausto bei kitų nacistinių nusikaltimų dalyvius, ir kurie dažnai teikia pareiškimus generalinei prokūratūrai dėl istorinės tiesos atskleidimo, t.y. jie yra galimi konkrečių politinių persekiojimų organizatoriai.

2019 m. sausio mėnesį šie veikėjai pateikė pareiškimą del mano komentaro Rusijos TV apie nacistinius nusikaltėlius, kovo mėnesį vėl pateikė pareiškimą dėl to, kad dalyvavau dokumentinio filmo rengime ir pasisakiau apie tariamą „didvyrį“ J. Žemaitį-Vytautą. Beje, pas save turiu konkrečius duomenis apie Vytauto „žygdarbius“, remiuosi istoriniais šaltiniais.

2019 m. spalio 22 d. mano bute įvykdyta krata, paimtas kompiuteris, ir užvesta baudžiamoji byla-policijos komisariate man pateikti įtarimai. Kratos orderis išduotas dar balandžio 25 d., ir net šiame orderyje minimos seimūnų Kasčiūno ir Ažubalio pavardės (rašoma jog jie pateikė pareiškimus prokutūratūrai, ir imtasi vykdyti tyrimą).

Spalio 25 d. imta blokuoti mano saskaitas banke. Ėmė suktis bankinių žaidimu ratas – užblokuoja, atblokuoja, ir vėl užblokuoja. Galų gale metų gale apskritai uždariau sąskaitas. O baudžiamoji byla nenutraukta, iki šiol nėra gražintas ir mano kompiuteris. Tai geras kompiuteris, jame buvo ir gausus straipsnių bei foto archyvas. Daroma didelė žala darbinei veiklai. Dabar turiu laikiną kompiuterį-seną ir gan prastai veikiantį. Tačiau ir šitą kompiuterį galiu prarasti – nes jei bus vykdomas tyrimas dėl istorinės tiesos apie J. Žemaitį-Vytautą, tada ko gero vėl bus krata su kompiuterio išnešimu.

Taigi, seimūnų veiksmai barbariški. Dėl to sausio 31 d. įteikiau pareiškimą gen. prokuratūrai dėl Kasčiūno ir Ažubalio veiksmų, vasario 11 d. pašto dežutėje radau atsakymą, jog prokurorai kreipėsi į policiją dėl galimo tyrimo Seimo narių atžvilgiu.

O tariamų „herojų“ išgarbinimas tikrai skandalingas. Štai Anykščių rajone ir gretimame Kupiškio rajone yra ne vienas paminklas taip vadinamos Algimanto apygardos vadams-Antanui Slučkai ir Antanui Starkui. Kas tai per didvyriai? Beje, juos irgi garbina Kasčiūnas, Ažubalis ir ko. A. Starkus ir A. Slučka 1941 m. dalyvavo žydų kilmės asmenų žudynėse, taip pat tarybinių aktyvistų ir jų šeimų narių žudynėse. Vėliau A. Slučka vadovavo tarybinių karo belaisvių stovyklai, šioje stovykloje irgi vykdyti karo belaisvių nužudymai.

Antanas Starkus nuo 1941 m. spalio įstojo savanoriu į vokiečių kariuomenę. Būdamas vokiečių kariniuose junginiuose, dalyvavo represijose prieš taikius piliečius Baltarusijoje. Nuo 1944 m. balandžio jis pasitraukė is kariuomenes ir gyveno gimtinėje. 1944 m. rugsėjo mėnesį A. Starkus ėmė mokytis Abvero moykloje Vokietijoje, praėjo hitlerinių diversantų kursus. 1945 m. sausio mėnesį Starkus su racija, ginklais ir pinigais buvo nuleistas iš vokiečių lėktuvo į išvaduotos Lietuvos teritoriją. Eilę metų vykdė masines taikių žmonių žudynes, kol 1949 m. rudenį pats buvo nušautas. Panašiu laiku buvo nušautas ir Slučka.

Kam prireikė išgarbinti tuos nuožmius budelius? To prireikė fanatikams konservatoriams, tokie Kasčiūnai ir sukūrė tariamų „didvyrių“ kultą. Po kurio laiko sužinosime kaip bus nuspresta dėl seimūnų elgesio-ar jų atžvilgiu bus vykdomas tikras tyrimas? Ar jie ir toliau bus „dengiami“?Susiję:

Žmonių partijos nacikas kriuktelėjo bandydamas įgelti lenkui, tačiau pastarasis jam gerokai įkando

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
22. Laikykimės
(2020-02-18 20:01:19)
(188.69.210.169) Parašė:

Puola lietuvius tie prašalaičiai-seniai jiems nieko švento mūsų Lietuvoje. Eina jie šunim šėko pjaut kartu prigrienbia sąrašinius iš konservų, lanxbervinių...21. kk to Lietuvis
(2020-02-18 19:54:44)
(86.100.96.22) Parašė:

Šaunuolis.Aš galvojau, kad lietuviai jau beveik visi išvažiavo, liko tik komuniagos ir kagėbistai.Pasirodo dar yra likusių tikrų lietuvių.Galėsi vėl rinkti į valdžią ir komuniagas ir kagėbistus.Juk tau kaip lieps taip ir darysi.Esi doras lietuvis.Gal net pašaudyti duos.Nupilsi kokį komsomolcą buvusį.Kaifas garantuotas, nesakyk...20. U-2>19. Lietuvis
(2020-02-18 19:32:37)
(89.116.124.39) Parašė:

Ach tu suski! Kaip tu gali grasinti susidorojimu drg.Grybauskaitei, Landzbergiui, Linkeviciui, Yuknevicienei, Ozelytei ir kitiems draugams? Nezinau kokia letena, ar ka tai ten tokio miegodamas ziemos miegu ciulpia Jauniskis ir jo vadovaujama VSD. Vienok, tai, kad tau po tokiu rasinejimu dar nera ismusti dantys o tu dar neydavei likusiu nusikalstamos gaujos nariu rodo, kad tobuleti VSD dar yra kur.19. Lietuvis
(2020-02-18 19:15:56)
(84.15.183.72) Parašė:

Musu rezistentai kad saude rusus ir vietinius prorusiskus komuniakus ne banditai o kovotojai uz Lietuvos nepriklausomybe! Kaip gi kitaip kovoti. Aisku kad saudyti, saudyti, saudyti. Ir rusus ir vietinius isdavikus komuniakus. Ir stribus ir komsomolcus, ir kurie ne savo zemes is rusu gavo. O kad prie vokiecio pasaude zydus tai vokieciai kalti, liepe saudyt zydus, jei vokieciai butu pasake kad negalima saudyti zydu butu nesaude zydu, nevare i getus. Vokieciai verte taip daryti. Bet pokariu buve baltaraisciai ir policininka kovesi uz Lietuvos nepriklausomybe, ir nesvarbu ka jie dare prie vokiecio, verciami vokieciu. Vokieciu isakymu. Doru lietuviu ne komsomolcu juk nesaude. Be to zydai daugelis raso buvo komunistai ir okupantu rusu pagalbininkai. Tarnavo nkvd tardytojais vykde tremimus aisku ir uzpykde lietuviu tauta visa. Partizanai musu ne banditai o ginklais kovojo uz musu nepriklausomybe.18. Vyda
(2020-02-18 06:35:57)
(84.15.179.242) Parašė:

Laisvi zmones issako savo gela skausma.Konstitucijoje nuo1993 m.deklaruojama,kad teisinguma vykdo teismas.Savo patirti 20 metu teikiu teismui ir ekspertams.Dejones skausmas tuo paciu kerstas vagystes tapo musu savastimi. Lietuva tapo laisva Landsbergyja :) Tad bukime laisvi girdekime Lietuvos balsa Landsbergio balsa ir vykdykime JO valia bukime visi landsberginiai nes Jis musu tautos ir valstybes t.y. LIETUVOS BALSAS.17. Pastaba
(2020-02-18 06:28:55)
(91.187.185.51) Parašė:

Tik banditai ir garbina banditus. Normalūs žmonės atsirenka kas yra kas16. SS
(2020-02-18 05:45:30)
(78.63.162.242) Parašė:

Banditas ir Afrikoje banditas, tik ne landsberginiams, nes tai jų pamatas, kiti jau atsikando ir už landsberginius niekada nebalsuos. O banditai ir jų išperos laikosi susispietę. sakyčiau labai jau kruvinas landsberginių pamatas.15. Lietuvis
(2020-02-17 22:22:09)
(84.15.183.72) Parašė:

Tai generola Vetra puola , tai kitus musu didvyrius kurie kovojo uz Lietuvos nepriklausomybe.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras