2020 m. liepos 4 d.

 

Pristatė planą dėl bendros Baltijos šalių elektros gamybos, AE, sinchronizacijos ir rinkos

Paskelbta: 2014-01-15 14:36 Autorius: Naujienų redaktorius

Į valdžios veiksmus pamažu vis dažniau įpinami veiksmai dėl naujos atominės elektrinės (AE) ir korporacijos „Hitachi“ pasiūlymų. Kompanija „Hitachi“ pranešimuose įvardinama tik kaip bevardžiai „investuotojai“.

Trečiadienį Ministro Pirmininko tarnyba pranešė, kad įvyko pirmasis Komisijos posėdis elektros energijos gamybos, sinchronizacijos ir rinkos veikimo Baltijos valstybėse klausimams spręsti.

Ši komisija buvo sudaryta atsižvelgiant į  2013 metų lapkričio 8 dienos Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrų pirmininkų susitarimą kartu spręsti regioninius tarpvyriausybinio lygio elektros energijos gamybos, sinchronizacijos ir rinkos veikimo klausimus bei atsakyti į 2013 metų rugsėjo 30 dienos potencialių investuotojų bendroje pozicijoje dėl naujos branduolinės jėgainės projekto ekonominio vertinimo pateiktus atvirus klausimus.

„Vienas iš šios komisijos uždavinių – suformuoti Lietuvos poziciją sprendžiant tarpvyriausybinio lygmens klausimus, kurią Lietuva pristatys ir siūlys Baltijos ministrų tarybos Vyresniųjų pareigūnų komitete, – teigia Lietuvos Ministras Pirmininkas. – Kitas komisijos uždavinys – išsamiai įvertinti potencialių investuotojų pateiktus atvirus klausimus ir pateikti pasiūlymus Vyriausybei dėl galimo jų sprendimo. Šiuos siūlymus ir ekspertinius vertinimus pagal savo kompetenciją turės pateikti Lietuvos institucijos“.

„Trečiadienį komisijos nariai buvo supažindinti su trijų regioninių strateginių energetikos klausimų problematika, buvo patvirtintas tolimesnis veiksmų planas, siekiant įvertinti ir suformuluoti siūlymus Vyriausybei dėl atvirų klausimų sprendimo“, – teigiama pranešime.

Šiame pranešime neįvardintoms valstybės institucijoms buvo pavesta iki 2014 metų vasario vidurio išnagrinėti ir pateikti poziciją Vyriausybei dėl potencialių investuotojų bendroje pozicijoje nurodytų atvirų klausimų. Po to šią poziciją planuojama pateikti regioniniams partneriams.

„Komisijai suformavus siūlymus Vyriausybei dėl atvirų klausimų sprendimo bus einama optimalaus regiono energetikos modelio link, užtikrinant savarankišką konkurencingą elektros gamybą regione ir sinchronizaciją su kontinentiniais Europos tinklais“, – po posėdžio sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

„lrv.lt“, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras