2020 m. liepos 6 d.

 

Prieš aušrą D. Trampas nusprendė pulti Iraną, saulei patekėjus - persigalvojo

16
Paskelbta: 2019-06-21 12:37 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 21-ąją, prieš aušrą (JAV laiku) JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) nusprendė atakuoti Iraną. Tačiau saulei patekėjus, pranešama, jis persigalvojo.

Šaltinių teigimu, puolimui jau buvo paruošti kariniai lėktuvai ir laivai. Jiems įsakyta per valandą pulti apie 2 val. nakties vietos laiku. Po penkių valandų persigalvota. Kodėl per valandą Iranas nebuvo užpultas, nepranešama.

JAV įtūžo ant Irano, kai šis savo naujausia KHORDAD sistema sugebėjo numušti užsimaskavusį beveik 20 km aukštyje skridusį modernų droną-šnipą, pažeidusį Irano oro erdvę. Irano žiniasklaida paviešino vaizdo medžiagą, kaip KHORDAD numuša droną.

Baltieji rūmai pranešė, kad Irano atakai buvo pritarę valstybės sekretorius, buvęs CŽV vadovas Maikas Pompeo (Mike Pompeo), prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas (John Bolton) ir CŽV vadovė Džina Haspel (Gina Haspel).

Tačiau vėliau Pentagono atstovai įspėjo, kad Irano užpuolimas gali sukelti grėsmę JAV kariams, esantiems netoli Irano.

Kaip teiga JAV žurnalas THE ATLANTIC, D. Trampas gal ir nenori karo, bet amerikiečių kariškiai kursto jį pradėti puolimą prieš Iraną.

Prieš Irano puolimą pasisako daugybė JAV politikų, ypač demokratai. Politologų teigimu, D. Trampo pradėtas Irano puolimas jam greičiausiai kainuotų prezidento postą.

Pranešama, kad dėl JAV veiksmų Iranas jau kreipėsi į Jungtines Tautas.

Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas pasiūlė Vašingtonui gerai apsvarstyti visas galimas pasekmes, kurios kiltų JAV pradėjus karą su Iranu. Rusijos manymu, situacija yra itin pavojinga.

JAV atstovas Iranui Brajanas Hukas (Brian Hook) Rijade susitiko su Saudo Arabijos gynybos viceministru princu Chalidu bin Salmanu (Khalid bin Salman). Princas tvirtina, kad Iranas kenkia viso regiono saugumui ir stabilumui.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu (Benjamin Netanyahu) pareiškė, kad Izraelis palaiko JAV, nes "per pastarąsias 24 valandas suintensyvėjo Irano agresija prieš JAV ir prieš mus visus, todėl darsyk kviečiu visas taiką mylinčias šalis palaikyti Jungtines Valstijas ir jų norą sustabdyti Irano agresiją."

Islamo Revoliucijos sargų Karinių oro pajėgų vadas brigados generolas Amiras Ali Hadžizadė (Amir Ali Hajizadeh) atskleidė, kad pagrindinė priežastis, kodėl buvo numuštas dronas, buvo greta jo skridęs JAV karinis lėktuvas P-8 su 35 keleiviais. Drono numušimas, pasak karininko, buvo signalas, kad šis lėktuvas pakeistų kursą. Šiam lėktuvui Iranas du kartus nusiuntė įspėjimus, kad jis neįskristų į Irano teritoriją, tačiau jokio atsakymo nebuvo gauta.

D. Trampas savo tviterio paskyroje pranešė sustabdęs JAV ataką likus dešimčiai minučių iki jos pradžios, nes sužinojo, kad trijuose objektuose, kuriuos norėjo bombarduoti amerikiečiai Irane, būtų žuvę bent 150 žmonių. Tačiau D. Trampas pažadėjo dar labiau sugriežtinti sankcijas Iranui.

Šaltiniai: presstv.com, the guardian.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
16. k
(2019-06-23 09:59:16)
(188.69.223.194) Parašė:

kolonistų, kalinių, plėšikų, vergvaldžių, ganksterių, kaubojų sukurta valstybė supranta tokius argumentus, kaip drono skeveldros, ar raketos virš vašingtono15. jeronimas
(2019-06-22 21:02:16)
(109.76.111.233) Parašė:

Kodel garsiai rekiama,kad Iranas kazka pazeide,?? Kodel nepasakius tiesos,kad USA pirma ir vienasaliskai atsisake susitarimo JCPOA,netgi nepaaiskinusi pasauliui del kokios priezasties?? O Iranas stambi valstybe,ir tikrai nesileis sutrypiama,kaip Vietnamas,Lybija,irakas,Afganistanas,Sirija ir dar kitos mazos valstybeles.Pasaulio teroristas usa sau leidzia buti virs viso pasaulio,bet ar nebus Iranas paskutine teritorija,kuri privers amerikonus susipakuoti visam pasaulyje savo zaisliukus ir evakuotis i savo teritorija???Priezastis tik viena,tai juodasis auksas.Bet kodel del to turi kenteti milijonai niekuo neprasikaltusiu zemes gyventoju???14. francuz
(2019-06-22 12:54:58)
(188.69.213.27) Parašė:

Kuo pasireiškia Irano agresija? Tuo, kad "sutvarkė" pažeidėją??? O kuo kenkia saugumui ir stabilumui? Paaiškinkit, aš taip ir nesupratau...13. gal
(2019-06-22 12:38:03)
(188.69.192.225) Parašė:

drono numušimas yra didžiulė dovana Iranui? Bet, svarbiausia, išaiškintos fašistų planuotos koordinatės. Dabar kai kam bus silpna silpna, kaip kažkada klintonienei12. 11-am
(2019-06-22 12:07:16)
(5.20.176.16) Parašė:

Irano žmonės nėra fanatikai. Persai ir kiti iraniečiai - labai sena civilizacija, viena seniausių. Pirmasis karalius valdė prieš du su puse tūkst. metų, o JAV tik du šimtai su trupučiu. Taigi gudraus ir sumanaus perso tai lengvai nepaimsi. Kadaise, po Islamo revoliucijos, bandė tą daryti Sadamo (kurį vėliau patys pakorė) rankomis vakarai, nieko nepavyko, devynis metus atsilaikė Iranas ir laimėjo. Tai ten puolė visos įmanomos vakarų valstybės, ir vis tiek nieko nepešė net su kaimyninio Iraqo pagalba. O JAV jei mano, kad savo gudria technika laimės prieš gudrų persą, laabai klysta. Jau buvo pademonstruota, kad "nematomą" droną dvim km aukštyje gali numušti, tai ką jie dar gali, mes nė nežinom.11. Bus taika
(2019-06-22 09:52:53)
(78.58.225.231) Parašė:

Taikos trokšta viso pasaulio darbštus,teisingi žmones. Niekas nieko nepuls nes Iranas kuriame gyvena tikėjimo fanatikai apspjaudys priešininką baisią mirti nešančiais ginklais ,net ne sumirkseje.Kad minetu priemonių Iranas ne turėtų kita kalba butų...10. stėrva
(2019-06-22 00:40:32)
(178.17.170.196) Parašė:

.. yankis matyt susivokė, kad toje vietoje nėra nei mokyklų, nei ligoninių ir nutarė, kad neverta pulti..9. Kas ta Amerika?
(2019-06-21 21:01:32)
(78.62.209.180) Parašė:

Visos valstybės yra lygios,bent taip deklaruojama, bet Amerika tapo pasaulio banditu.Nusprendžia, kad ne tą išrinko ir daro perversmus arba pradeda karus. Sugriovė Afganistaną,Libiją,Iraką, dabar žydų įtakojama skelbiasi, kad gali pulti ir Iraną. Niekas negali pradėti karo, jei Jungtinės tautos nemato pasauliui grėsmės.Trampas ne idiotas, bet apstotas ir nuolat kurstomas, nusišneka .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras