2020 m. birželio 6 d.

 

Prie lietuvių karių stovyklos Afganistane protestavo vietos gyventojai

4
Paskelbta: 2013-07-19 19:59 Autorius: Naujienų redaktorius

Prie Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos Čagčarane apie valandą protestavo vietos gyventojai. Kariai sėkmingai suvaldė situaciją, incidento metu PAG personalas nenukentėjo, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Apie 200 vietos gyventojų, reiškusių nepasitenkinimą dėl planuojamos dvišalės sutarties tarp Afganistano ir JAV, PAG stovyklos kryptimi mėtė akmenis ir bandė patekti į stovyklą. PAG kariams panaudojus nemirtino poveikio riaušių malšinimo priemones, protestuotojai atsitraukė ir išsiskirstė.

Apie incidentą informavus NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų Vakarų regiono vadavietę, situacijai stebėti į Čagčaraną buvo atsiųsti du naikintuvai.

Į incidentą reagavo ir vietos saugumo pajėgos. Į įvykio vietą atvyko Afganistano nacionalinės policijos pareigūnai, Čagčarano mieste patruliuoja Afganistano nacionalinės kariuomenės kuopa.

„Padėtis stabilizavosi ir yra kontroliuojama. Tačiau neprarandame budrumo ir prireikus esame pasirengę reaguoti“, - Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas PAG karinio kontingento vadas pulkininkas Tomas Masaitis.

Pasak plk. T. Masaičio, PAG karių ir vietos valdžios santykiai yra konstruktyvūs, PAG civiliai ir kariai bendradarbiauja įgyvendindami pradėtus projektus, šias iniciatyvas palaiko ir jose aktyviai dalyvauja vietos gyventojai ir bendruomenių lyderiai.

Lietuva yra priėmusi sprendimą iki 2013 metų rudens iš Afganistano Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją. Šiuo metu PAG tarnauja paskutinė, septynioliktoji, Lietuvos karių pamaina, suformuota daugiausia iš Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. VISUS LIETUVIUS NAMO....
(2013-07-20 19:27:44)
(213.164.101.175) Parašė:

KĄ MES TEN pametėm, kiek prisimenu, dar mokiausi mokykloj ir TADA į Afganiustaną siuntė mūsiškius Sovietai , o grąžindavo užvirintuose karstuose, arba invalidus........ Todėl ir dabar VĖL TAS PAT, tik siunčia , tai yra inicijuoja kiti, o rezultatas ir tikslai tie patys, o MŪMS čia pudrina, kad taiką jie ten neša :( na ir taika su ginklais rankose, tegu varo namo vaikų auginti...... Čia gerų ir protingų reikia , o tai visokie masiuliai ir steponavičiai su kubiloidiniais tikslais baigia LIETUVĄ suėst....Čia tų protingų vyrų reikia policijoj ir visus , kurie dalyvavo GEGUŽĖS 17 dienos šturme, vaiko ir TEISĖJOS tėvų terorizavime į cypę......Čia reikia tvarką darytis, o ne Afganistane, JUK matot , kad PREZIDENTEI po--ui, kai TERORISTAI nužudė žiauriai nieko dėtą ALPINISTĄ, jį vos ne paslapčia palaidojo, jokios pagarbos ir JOKIO PAPRASTO ŽMOGAUS VERTINIMO, jokio terorizmo pasmerkimo ir jokios TRAURO DIENOS, jau nekalbant apie pargabenimą, ŠITOKIOS GĖDOS NESITIKĖJAU....tai manot ČIA KAM NORS RŪPI TA Afganistano taika????? PINIGAI IR NAFTA - visa moralė........... bjauru. :( :( :(3. labai
(2013-07-20 17:35:33)
(86.100.220.236) Parašė:

Blogai, galėjo koservatorių sodintai ąžuolų giraitei pakenkti. Kol nevėlu, reikia daugiau ąžuolų ten užsėti ir linkevičių paleisti:kiaulės labai giles mėgsta.2. Česlovas
(2013-07-19 22:10:28)
(78.62.164.7) Parašė:

Visiskai teisingai, kad protestavo, juk mes patys buvom okupuoti 50 metu,o dabar tampam okupantais kitoje saly. Ar Afganistanieciai kviete mus?1. d3
(2013-07-19 21:17:13)
(71.35.24.237) Parašė:

tai jau taip, atkure aguonu plantacijas cheiniuiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras