2020 m. birželio 4 d.

 

Prezidento prašo imtis iniciatyvos sprendžiant krizę švietimo sistemoje

2
Paskelbta: 2019-10-03 08:22 Autorius: ekspertai.eu
Andrius Navickas.
Andrius Navickas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS)  spalio 3 d., kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą informuodama jį apie nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. pradėto taikyti mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelio trūkumus.

Anot LŠDPS, nors po pernai įvykusio mokytojų streiko šiais metais modelis pakoreguotas, tačiau problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo.  „Įstaigų vadovai, nustatę mokytojams tam tikras metines normas ir patvirtinę pamokų tvarkaraščius, mano, kad tuo jų pareiga užtikrinti darbuotojų faktiškai dirbto darbo laiko apskaitą yra įvykdyta. Tačiau realybė yra kitokia, - teigiama rašte šalies vadovui.  – Jeigu mokytojas nori tinkamai atlikti darbą kontaktinių valandų metu (pamokose), jis turi dirbti papildomai po darbo valandų ir ruoštis pamokoms, nes darbo laiku tai padaryti tiesiog neįmanoma“.
Tuo tarpu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovams keisti tokią ydingą tvarką trūksta ryžto. Nors ir deklaruojamas noras aiškintis problemas, važiuoti tiesiogiai į mokyklas, tačiau jau spalis, o ministerija dar nėra inicijavusi reikalingų teisės aktų pakeitimų.

„Rugsėjo mėnesį lankiau Lietuvos mokyklas ir kalbėjau su mokytojais. Man nepavyko rasti nė vienos mokyklos, kurioje būtų tinkamai, pagal dabar galiojančius teisės aktus nemeluojant ir neužglaistant situacijos, sudėlioti darbo grafikai, užpildyti darbo apskaitos žiniaraščiai, suderintos darbo užmokesčio sistemos. Mūsų atliktas tyrimas parodė, jog faktiškai mokytojų atliekamas darbas nuo apibrėžiamo teisės aktuose skiriasi iš esmės – kaip diena nuo nakties“, - komentuoja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Kadangi iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nesulaukiama reikalingų veiksmų keičiant teisės aktus, Prezidento prašoma pagalbos ir iniciatyvos padėti spręsti iškilusias problemas ir vis gilėjančią krizę švietimo sistemoje.  
Pasak A. Navicko, jei artimiausiu metu ministerija ir toliau nesiims sprendimų iš esmės, lieka tik datos klausimas, kada mokytojai vėl bus priversti pasipriešinti neteisybei.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. g
(2019-10-11 19:58:28)
(92.38.139.35) Parašė:

Apduję lyg musės nuo Landsbergio dvoko, Beretės prieš Lietuvą myžti išmoko. Kaip daiktą bevertį jie pardavė šalį- Be jankių jau net nusišikt nebegali. Ir verkia Tėvynė, nes jankiai ją trypia Kaip erkės jos kruviną kūną aplipę. Tik Landsbergio šunys to siaubo nemato- Į šūdą įmynę gyventi įprato. Beretės negali žiūrėti į tiesą- Nors šuns būdoje susiranda sau priešą. Bet kur per žiūroną užžlibinę rusą, isteriškai klykia,kad puola,kad muša. Tokie jau tie mūsų beretės nupušę Pardavę jankynui ir kūną, ir dūšią.1. xxxx
(2019-10-03 20:52:36)
(88.222.106.54) Parašė:

Lietuvoje nustatytas darbo laikas - 40 val. savaitėje, atostogos - 20 darbo dienų į metus. Mokytojai dirba 36 val., atostogauja 40 darbo dienų, o nori uždirbti daugiau negu kiti. Kad blogai organizuotas darbas, kalti mokyklų direktoriai, o juos skiria ne ministerija, o savivaldybės. Jeigu Navickas to nesupranta, negali vadovauti profsąjungai, nes trukdo mokytojams dirbti, o mokiniams gauti gerą mokymą. Navickas veikia bolševikų metodais. Kur žiūri konservatoriai?!!! Ar jie nemato, kad toks sumaišties kėlimas - naudingas Kremliui (Putinui)?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras