2020 m. balandžio 8 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo sausio 20 iki 26 dienos, kuriant Gerovės valstybę

18
Paskelbta: 2020-01-26 10:35 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per sausio 20 – 26 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste G. Nausėdos susitikimų su lyderiais akimirka. Nuotr. prezidentas.lt


Sausio 21 d. viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste G. Nausėda atskleidė, kad Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere pasaulyje. Apie tai šalies vadovas pasakė dalyvaudamas Europos lyderiams organizuotuose pietuose.

„Tikiu, kad mūsų pagrindinis tikslas Europoje yra modernios, gamtai draugiškos, klimatui neutralios, integruotos ir skaitmenizuotos rinkos plėtra“, – pabrėžė susirinkusiems prezidentas.Taip pat sausio 21 d. G. Nausėda Davose susitiko su Sakartvelo Ministru Pirmininku Georgijumi Gacharija ir pasakė, kad Lietuvai rūpi Sakartvelo demokratinė ateitis.

„Apgailestaujame, kad Sakartvelo parlamentui praėjusiais metais nepavyko priimti Konstitucijos pataisų, kurios pasitarnautų įtvirtinant demokratiją šalyje. <...> Smerkiame Rusijos demonstruojamą galią ir tebesitęsiančią Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų okupaciją“, - kartveliečiui kalbėjo Lietuvos prezidentas.

G. Nausėda taip pat įvertino Sakartvelo pastangas įgyvendinti reformas ir siekti integracijos Europos Sąjungoje.Sausio 22 d. G. Nausėda Davose Europos lyderiams palinkėjo ryžto imtis veiksmų prieš tikrąsias grėsmes.

„Netoleruotina Rusijos agresija Ukrainoje ir Sakartvele, kur konfliktus siekiama įšaldyti, o ne išspręsti. „Europos Sąjunga drąsiai ir ryžtingai pasisakė dėl klimato kaitos, tokio paties ryžtingumo tikimės ir atsakant į Rusijos grėsmę“, - susirinkusiems pasakė prezidentas.

Pasak G. Nausėdos, Europos Sąjungai ypač bus svarbūs artimi ryšiai su Jungtine Karalyste, tad bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse turėtų tapti prioritetinis.

„Visi sutariame, kad būsime tiek stiprūs, kiek sugebėsime asmeninius interesus paaukoti dėl didesnio tikslo – taikos, saugumo, gamtos išsaugojimo, kovos su klimato kaita, ES vienybės ir tvarumo“, - nurodė prezidentas.Sausio 23 d. G. Nausėda Davose susitiko su globalių verslo įmonių ir organizacijų vadovais.Taip pat sausio 23 d. Prezidentūra pranešė, kad po prezidento apsilankymo Plungės rajone, Medsėdžių kaime, Litvakų atminimo sode buvo pasodinta iš metalo kaldinta obelis Darbėnų litvakams atminti.

„Litvakų atminimo sodas – unikali ir įtaigiai įgyvendinta idėja, įamžinanti Lietuvoje gyvenusias gausias žydų bendruomenes“, – apie atminties vietą kalbėjo G. Nausėda.Taip pat sausio 23 d. Lietuvos vadovas sualukė padėkos laiško iš Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio padėkos laišką už nuolatinę ir nenuilstamą mūsų valstybės paramą Ukrainai ir jos žmonėms.

Taip pat sasuio 23 d. G. Nausėda gavo Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio padėkos laišką už nuolatinę ir nenuilstamą mūsų valstybės paramą Ukrainai ir jos žmonėms.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.

O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.

Sausio 24 d. G. Nausėda susitiko su išrinktu Vilniaus universiteto rektoriumi prof. Rimvydu Petrausku. Šalies vadovo teigimu, svarbiausi sprendimai švietimo ir mokslo srityje turi būti pagrįsti moksliniais tyrimais ir ekspertų įžvalgomis.Taip pat sausio 24 d. prezidentas pranešė, kad efektyvios aplinkosaugos pagrindas – neišvengiama atsakomybė už taršą. Šiuo tikslu Prezidentūroje buvo surengtas Prezidento patarėjų, Teisingumo ministerijos, Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros, Generalinės prokuratūros ir ikiteisminio tyrimo institucijų atstovų susitikimas.Sausio 26 d. G. Nausėda pasveikino Australijos Prezidentą Davidą Hurley ir šalies gyventojus nacionalinės šventės – Australijos dienos – proga.Taip pat sausio 26 d. prezidentas pasveikino Indiją nacionalinės šventės proga.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
18. Juokingiausia
(2020-01-26 22:09:36)
(92.243.166.42) Parašė:

kad net prezidentas su savo svita šoko kotletus skaičiuoti...,na žemiau nebėra kur....? Būtinai tai įtraukti tarp svarbiausių darbų!17. Šiaip
(2020-01-26 22:06:24)
(92.243.166.42) Parašė:

Reikėtų ištirti ir jo kelionę į Pietų Korėją atšvęsti dukros gimtadienį ir ar jis susimoka už pietūs Lietuvos ambasadose.16. Darijus
(2020-01-26 22:03:33)
(85.10.118.43) Parašė:

Nesuprantu lietuviukų nepasitenkinimo. Ką išsirinko, tą ir turi.15. SS
(2020-01-26 21:22:31)
(78.63.162.242) Parašė:

Kada baigsim tyčiotis iš Gruzijos ir gruzinų?14. > Skirta S
(2020-01-26 19:39:32)
(188.69.209.150) Parašė:

O aš ir nejuokauju. Kokie čia dar gali būti juokai kai toks pavojingas kelias iki Maxsimos.13. U-2
(2020-01-26 18:44:37)
(89.116.124.39) Parašė:

O kodel Nauseda nieko neraso apie Lietuvos valdzios ir savo asmenine pergale pries mokytoja Elą Kanaitę? Niekada nepatikesiu, kad drovisi...12. S
(2020-01-26 18:28:27)
(37.228.239.86) Parašė:

8 -tam.... VISAI NEJUOKINGA ....11. zinoma
(2020-01-26 18:23:29)
(78.62.207.16) Parašė:

Dar noretume zinoti , kaip yra ginami savi Pilieciai nuo prekyba Zmonemis mafijos banditu . ? Isisiautejus mafija atima is silpnesniu seimu net paskutinius namus , verslus , pinigus , gyvybe , persekioja , sudrasko silpnesnes seimas . Visi viska zino , bet niekas nieko nedaro . Neginami zudomi pilieciai . LR yra straipsnis apie verslininko Karpaviciaus gyvenima . Pirmiausiai reikia klausti , kodel verslininkas turedamas 61 metus mire ? . Zinant , kad Kaune yra susidariusi zmogzudziu gauja zudo , nuodija uzgrobtus , uzvaldytus Zmones siekiant atimti turta , kilo ir cia itarimas ?. Kodel tik zurnalistai atlieka tyrima , kur teisesauga ?. Prekyba Zmonemis mafija veikia gudriai , infiltruoja savo statytini mirtinai pavojinga salia nurodyto taikinio , kad melztu pinigus , nuodytu , svaigintu ir taip grobtu is taikinio turta . Dar ir smurtas artimoje aplinkoje . Ar Kaune visi svogeriai , vienas kita gina , veikia organizuotas pavojingas susivienijimas , teisybes nei su ziburiu nerasi ?.Kauno zmogzudziai verga privercia moketi , kad is miesto pareina dar gyvas , ruosia viska ateme bado mirti . Net pavojinga neatiduoti paskutiniu savo namu . Ten toks baisus ziaurumas , nusikaltimai baisesni negu Zmogus galvoja . Gal tie slapti dar veikia , persekioja silpnesnes seimas ir niekas negina . Ir kas tokius nusikaltimus zmoniskumui zmogzudystes sustabdys ?.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras