2020 m. balandžio 3 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo sausio 13 iki 19 dienos, kuriant Gerovės valstybę

16
Paskelbta: 2020-01-19 09:46 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per sausio 13 – 19 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Nuotr. prezidentas.lt


Sausio 13 d. prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi Vilniaus „Ryto“ progimnazijoje, kur dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ir drauge su jaunąja karta mokyklos languose uždegė žvakes – Sausio 13-osios atminimo laužų simbolį. Šioje mokykloje mokėsi Lietuvos Laisvės gynėjas Darius Gerbutavičius.

„Sausio 13-oji yra viena skaudžiausių dienų Lietuvos istorijoje, kupina prarastų žmonių gyvybių kartėlio, ir juos prisimenant visad kraujuos širdis. Tačiau tai ir pergalės diena. Tądien Lietuva laimėjo prieš brutalią jėgą, prieš okupantą, kuris tikėjosi, kad tankai ir iki dantų ginkluoti kareiviai pajėgs nugalėti dainuojančią tautą. Jam taip atrodė, bet jis ir vėl apsiriko. Kaip jau ne sykį anksčiau, Lietuva pasirodė stipresnė“, - pasakė prezidentas.Taip pat sausio 13 d. G. Nausėda pasakė kalbą valstybinio transliuotojo labdaros renginyje Ukrainai palaikyti „Kartu iki pergalės“.

„Šiandien priešo purvini batai toliau trypia Ukrainos teritoriją. Žūsta žmonės. Nepaisant tarptautinės bendruomenės įsikišimo, toliau ciniškai paminama tarptautinė teisė“, - kalboje pabrėžė prezidentas.

Renginį Ukrainoje tiesiogiai transliavo buvusio prezidento Petro Porošenkos televizija.

Sausio 14 d. G. Nausėda siekdamas, kad kasmet nebūtų pavagiami milijardai, pateikė konsultacijai Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas. Jomis „siekiama didinti viešųjų pirkimų sistemos efektyvumą bei skaidrumą“. Prezidentūra skelbia, kad „nuomones ir pasiūlymus galima teikti iki sausio 24 d., jas atsiunčiant el. paštu kanceliarija@prezidentas.lt“.Taip pat sausio 14 d. G. Nausėda pasirašė dekretą dėl septynių apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Pasak šalies vadovo, teisingumo vykdytojams keliami aukščiausi reikalavimai, todėl įgyvendinti savo misiją – ypatingas ir daug jėgų reikalaujantis iššūkis.

„Nuo šios dienos Jums tenka atsakomybė bet kokiomis aplinkybėmis saugoti savo profesijos garbę ir prestižą. Visur ir visada elkitės taip, kaip dera teisėjui, nes tik nuo Jūsų veiksmų priklausys, ar visuomenė ateityje pasikliaus teismais ir tikės nešališku teisingumu“, – priimdamas teisėjų priesaikas pasakė prezidentas.Taip pat sausio 14 d. G. Nausėda susitiko su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika, viceministre Justina Grigaravičiene bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu Žydrūnu Bartkumi. Susitikime buvo aptartos pastarojo meto ekologinės nelaimės ir rizikingos situacijos Alytuje, Klaipėdoje bei Utenos rajone.

„Matau pastangas reformuoti aplinkos apsaugos sistemą, tačiau teigiami pokyčiai privalo vykti greičiau. Sistema turi būti išskaidrinta, atsižvelgiant į specialiųjų tarnybų rekomendacijas“, - nurodė šalies vadovas.Sausio 15 d. prezidentas susitiko su Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, Aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika, Finansų ministru Viliumi Šapoka, Energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu ir Žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu. G. Nausėda paragino ministrus deramai pasiruošti biudžeto svarstymui Europos Vadovų Taryboje ir siekti iš Europos Sąjungos gauti kuo daugiau pinigų.Taip pat sausio 15 d. prezidentas pasveikino dailininką Povilą Ričardą Vaitiekūną 80-mečio proga.Taip pat sausio 15 d. pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė susitiko su klausos negalią turinčiais vaikais ir jų tėvais.

„Mes susitikome tam, kad susipažintume, apsikabintume, pamatytume ir išgirstume vieni kitus. Širdimi. Gerumas yra ta kalba, kurią supras visi vaikai ir tėvai, girdintys ir negirdintys. Šiluma ir dėmesys yra ta kalba, kuri vienam padės pasijusti išgirstam, kitam – suvokti pirmojo ypatingumą“, - pasakė ponia Diana.Sausio 16 d. G. Nausėda darbo dienai persikėlė į Telšių regioną, susitiko su Telšių apskrities merais, aplankė litvakų sodą, susitiko su vietos bendruomenėmis, regiono žiniasklaidos atstovais. Šalies vadovo patarėjų komanda dalyvavo susitikimuose su savo sričių atstovais. Prezidentas pabrėžė, kad „savivaldybės per menkai girdimos Vilniuje“.Sausio 17 d. G. Nausėda perskaitė kalba konferencijoje „Gerovės valstybės kontūrai Lietuvoje“.

„Gerovės valstybė svarbi ne todėl, kad aš ar kas kitas pasakė, kad ji turi būti. Gerovės valstybė svarbi kaip atsakymas į mūsų šalį kamuojančius iššūkius. Gerovės valstybė svarbi todėl, kad jos reikia Lietuvos žmonėms“, - kalboje akcentavo prezidentas.

Jis atskleidė, kad „turbūt per pastaruosius 30 metų mūsų šalis išgyvena bene sėkmingiausią savo raidos laikotarpį“.

„Tvirtai tikiu: kartu galime sukurti tokią valstybę, kuria galime didžiuotis mes patys ir kuria galės didžiuotis mūsų vaikai“, - tokiais paskutiniais žodžiais kalbą vainikavo G. Nausėda.Taip pat sausio 17 d. prezidentas su Seimo valdančiosios koalicijos lyderiu Ramūnu Karbauskiu aptarė bendradarbiavimo perspektyvas.

„Nepaisydami tebevykstančių karštų diskusijų įvairiomis temomis, privalome ir toliau labai atsakingai bei kokybiškai rengti įstatymų pataisas, sutelkti energiją diskusijai svarbiausiais valstybei klausimais“, - pasakė šalies vadovas.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
16. Klausimas
(2020-01-20 06:40:54)
(91.187.185.51) Parašė:

Apie kokį "aukščiausią reikalavimą" teisėjams kalba Nausėda, kai beveik metai be teismo kalinamas Paleckis? Matyt, aukščiausias reikalavimas yra politinių užsakymų vykdymas15. Vistik
(2020-01-20 01:48:59)
(78.57.226.141) Parašė:

kažkas pamažu keičiasi. Neliko akiplėšiško valdžios cinizmo ir įprasto buvusiai prezidentei cementinio tylėjimo. Šis Prezidentas bent jau nemurkso nebylai lyg kas jam kuolą į viena vietą būt įgrūdes o va susitikinėja, kalbasi ir komentuoja. Neprašydamas iš anksto pranešti raštu kas bus aptarinėjama. Žinoma, pas vaikučius ir į renginius jis laksto taip pat kaip Magnolija, bet tiek to, tegul pasidžiaugia ir pasišildo tautelės meilės bei jo garbinimo spinduliuose.Negali gi nuolat gyventi lyg vilties ir gedulo dieną14. Šventas Petras
(2020-01-19 20:46:41)
(90.131.36.42) Parašė:

Sakykit prašom kad tapti usa ambasados mylima žmona užtenka užpakalį atstatyti ar ir su burna reik dirbti....Ačiū13. Klemas
(2020-01-19 17:51:35)
(46.249.171.57) Parašė:

ko čia norėti iš švedų bankininko...12. Neaišku
(2020-01-19 17:50:04)
(86.38.185.16) Parašė:

citata-"...pasirašė dekretą dėl septynių apylinkių teismų teisėjų skyrimo...". Kur dingo buvusieji apylinkių teismų teisėjai? Jų nebuvo?(papildomi etatai).Pasibaigė kadencija?(į pensiją). Ar buvo atleisti?(dėl kokių priežaščių).11. yel“l“ow submarine to 10. Andrius.A.
(2020-01-19 17:15:57)
(88.119.234.132) Parašė:

manau, kad tamstos preliminarus paskaičiavimas pernelyg optimistinis litchūanijos atveju :) o yra dar daugybė kitų išlaidų punktų, kurie kurie daro iš litchūanijos visišką karikatūrą su visom ambicijom :))) - kaip artimiausi pavyzdžiai - litsovieto išlaikymas (santykis su DE 10:1), bvp dalis į nato “obščaką“(~2:1), ir dujų klausimas :) - ir svarbiausia, kad šitie paminėti punktai yra ne kažkieno primesti, o savanoriškai atsistota į debilo pozą - ir tuo didžiuojamasi :))))10. Andrius.A.
(2020-01-19 13:41:31)
(88.222.106.102) Parašė:

Apie kokią gerovės valstybę gali sapalioti tryjų milijonų gyventojų šalis su šimtamilijoninės valstybės ambicijom. Jei vienam vokiečiui jo šalies diplomatinio korpuso išlaikymas kainoja 10Eu. tai vienam lietuviui kainoja visi 300Eu. Jei vienam vokietukui už Boxeri reikia sumokieti 0,1Eu. tai vienam lietuvaičiui jis kainoja 3,0Eu. Jei vokietukui prezidento išlaikimas atseina 1,0Eu. per metus tai lietuvaičiui 30,0Eu metams. Taip Lietuva jau yra "gerovės valstybe", bet tik valdžios atstovams.9. zinoma
(2020-01-19 11:35:20)
(78.62.207.16) Parašė:

Dar noretume zinoti , kaip yra kovojama su banditizmu Kauno mieste ?. Ten gyventi pavojinga jaunimui , seimoms , ten nusikalteliu gaujos nuodija , zudo savo isnaudotus ir naudojamus vergus . Zmones ciucena , kad siame mieste yra apie 18 gauju . Kokiam vadeivai mafijai sios gaujukes dirba , nesa plesdami , zudydami , prievartaudami turta pelna ?. Ir kas ju stogai ?. Siandien Kauno rajone Biruliskese prie Ramuciu rasti negyvi sutuoktiniai . Tuoj kazkas rasys issigalvoje , apie kazkokius meiles trikampius bet nerasys , kad tai nuzudyti Zmones del namu ar kito turto pagrobimo uzgrobimo , kas Kaune ir vyksta ar gyvybes didelems sumoms suveikti gyvybes draudimai ir kt ? . Gal dar veikia kokia juodoji organu mafija , kad siaucia toks ziaurumas ?. Vyksta Kaune turto grobimas , paskutiniu namu atemimas , automobiliu plesimas , vyksta baisi vergija ir isnaudotu nuzudymas nunuodijimas , kad butu ramu . Jeigu seima taikiniai turi atiduoti paskutinius marskinius . Si numirusi rasta seima gal neturi vaiku , o tai pasakytu , kad nuzude vaikai , kaip Anupraiciu seima . Pats pirmas tyrimas su Anupraiciu issudyta seima buvo keistas . Kai sunu Anupraiti surado Marijampoleje ji is karto nuteise , nusprende , kad butent jis nuzude savo seima . Kodel taip visi galvojo ?. Kodel ne soko visi ieskoti zmogzudziu , kurie dabar zudo ne po viena , bet visa seima , kad nebutu kam ieskoti teisybes ,atimto turto , viesinti nusikaltimus . Kodel niekas nerase nepagalvojo , kad seima nuzude , gal kas norejo atimti sodyba zeme prie misko grazioje vietoje arti miesto ar kas uzsiima statybomis statyti namu kvartala ir kt ?. Todel itare sunu , kad pas ji rado ginkla , nes dirbo apsaugoje . Logika diktuoja , jeigu jis nebutu turejes ginklo ir ji butu nusove , bet pabijojo , nes jis su ginklu . Turi kazkas siusti i Kauna pajegas , isdraskyti banditu susivienijusiu isisenejusius lizdus , svogerizma , stogus , vieni su kitais sasajas , rysius . Kauno banditai tokie izulus , daro pelningus sau nusikaltimus ir kaltina savo verga , uzmusineja pasigrobe , kad perimtu banditu nusikaltimus . Cia gal veikia tie slapti , kad niekas negali sustabdyti banditizma ?. Banditai iki tokio lygio isisiauteje verziasi i kiemus , naikina pjauna grazius pasodintus medelius , naikina grozi , brauko vinimis namu sienas , pila tepalo i kiema ir kt. . Gerb. Prezidentas turi siusti pajegas i Kauno miesta sustabdyti banditizma ,gauju siautejima isdraskyti lizdus , kad nebutu zudomos seimos , kad butu seimoms gyventi saugu . Agresoriai atima Zmogaus sveikata ,laime . gyvybe .Visas demesys turi buti skiriamas , kad seimos galetu saugiai , laimingai gyventi . Profesionalaus darbo kovoti su blogiu .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras