2020 m. kovo 31 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo lapkričio 25 iki gruodžio 1 dienos, kuriant Gerovės valstybę

5
Paskelbta: 2019-12-01 11:25 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per lapkričio 25 – gruodžio 1 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Lapkričio 30 d. pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė dalyvavo Vilniaus Rotušėje vykusioje jau 17-oje Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje. Nuotr. prezidentas.lt


Lapkričio 25 d. prezidentas G. Nausėda susitiko su Kanados Generaline Gubernatore Julie Payette. Susitikime daugiausia kalbėta apie Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimo stiprinimą saugumo, gynybos, ekonomikos, kultūros ir mokslo srityse. Sutarta kad Lietuva ir Kanada neišnaudoja esamo bendradarbiavimo potencialo, ypač kalbant apie technologijų ir inovacijų plėtrą.

Susitikime pasidalyta mintimis apie agresyvios Rusijos elgsenos keliamas saugumo grėsmes mūsų regione ir NATO dedamas pastangas užtikrinti Baltijos valstybių saugumą.Taip pat lapkričio 25 d. minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, G. Nausėda šiandien į atlapą įsisegė baltąjį kaspiną, tuo reikšdamas netoleranciją smurtui prieš moteris ir mergaites ir solidarizuodamasis su pasauliniu vyrų judėjimu, siekiančiu užkirsti tam kelią.Taip pat lapkričio 25 d. pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė lankėsi Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų-pagalbos centre „Šeimos slėnis“, kur prieš 10 metų buvo įsteigtas pirmasis gyvybės langelis Lietuvoje. Renginyje dalyvavo sostinės meras Remigijus Šimašius ir savivaldybės atstovai, gyvybės langelį ir šalia jo atidengtą Vaido Ramoškos skulptūrą „Angelas“ pašventino kunigas Vytautas Rapalis.Taip pat lakričio 25 d. prezidentas G. Nausėda pirmadienį per susitikimą su 9 verslo ir darbdavių asociacijų atstovais aptarė verslo aplinkos gerinimo, viešųjų pirkimų sistemos tobulinimo ir šešėlio mažinimo iniciatyvas.Lapkričio 26 d. prezidentas G. Nausėda įteikė padėkas vienuolikai mokslininkų, kurių 2018 m. apgintos disertacijos buvo atrinktos geriausios disertacijos konkursui ir pelnė jiems laureatų vardus.Taip pat lapkričio 26 d. D. Nausėdienė pasveikino į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą paminėti Tarptautinės neįgaliųjų dienos suvažiavusius svečius – daugiau nei tūkstantį neįgaliųjų ir juos vienijančių organizacijų atstovų iš visos Lietuvos.

„Negalia neturi būti kliūtis oriam žmogaus gyvenimui. Ir kad kiekvienas turėtume žvelgti į esantį šalia per žmogiškumo, atjautos prizmę“, - pasakė pirmoji šalies ponia.

Taip pat lapkričio 26 d. prezidentas G. Nausėda antradienį susitiko su profesinių sąjungų atstovais. Šalies vadovas pabrėžė matantis būtinybę plėtoti socialinį dialogą, siekti teisingesnio darbo ir kapitalo apmokestinimo, mažinti mokestinių išimčių.Lapkričio 27 d. G. Nausėda dalyvavo valstybės tvarios plėtros konferencijoje „Signals 2019“. Trečią kartą organizuojama konferencija buvo skirta palaikyti ir plėtoti darnų požiūrį į valstybės ateitį. Šalies vadovo teigimu, konferencija „Signals 2019“ yra pavyzdys, kaip skirtingos institucijos ir pavieniai žmonės gali susivienyti, siekdami bendro tikslo – tvaresnės, teisingesnės, vieningos Lietuvos.Taip pat lapkričio 27 d. G. Nausėda dalyvavo „Fintech Inn 2019“ konferencijoje.
Pasak šalies vadovo, ši konferencija turėtų padėti mums siekti galutinio tikslo – užsitikrinti geresnę skaitmeninę ateitį mums visiems.Taip pat lakričio 27 d. prezidentas G. Nausėda susitiko su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu ir apibrėžė Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo prioritetus ateinantiems metams.

„Su Ukraina bendraujame itin glaudžiai, net broliškai. Palaikome Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepripažįstame Krymo aneksijos. Suprantame iššūkius, su kuriais susiduria šalis, todėl aktyviai prisidedame prie taikos Ukrainoje siekio, teikdami humanitarinę pagalbą nukentėjusiesiems nuo konflikto Donbase. Įvykiai Ukrainoje – tarsi gyva žaizda, kuri mums primena skaudžią mūsų pačių istoriją, netikrumą ir baimę dėl šalies nepriklausomybės, išgyventus prieš 28-erius metus“, – po susitikimo sakė prezidentas.

Lietuvos Prezidentas pabrėžė nekeičiantis nuostatos tęsti sankcijas Rusijai tol, kol nebus įgyvendinti Minsko susitarimai ir tęsis Krymo aneksija.Taip pat lapkričio 27 d. G. Nausėda perskaitė kalbą Lietuvos ir Ukrainos verslo forume. Šalies vadovas informavo, kad sutarė bendradarbiauti atstatant Rusijos Federacijos karo veiksmų suniokotas Ukrainos sritis.Taip pat lapkričio 27 d. G. Nausėda pasveikino Ukrainos ir Lietuvos ekonomikos forumo dalyvius susirinkusius Prezidentūroje aptarti šalių ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos.Taip pat lapkričio 27 d. G. Nausėda pasveikino smulkiojo ir vidutinio verslo konferencijos „Gazelė 2019“ dalyvius, jiems perskaitė kalbą.Taip pat lapkričio 27 d. D. Nausėdienė ir Olena Zelenska lankėsi Vilniaus lietuvių namuose.  Pirmosios ponios bendravo su mokytojais ir moksleiviais.
Ukrainos pirmoji ponia domėjosi gerąja patirtimi Lietuvos švietimo srityje, todėl iš Lietuvių namų D. Nausėdienė ir O. Zelenska išvyko į Jėzuitų gimnaziją, kur susipažino, kaip yra pertvarkyta mitybos sistema ir kaip ji praktiškai veikia mokymo įstaigose.Lapkričio 28 d. G. Nausėda pasveikino Albaniją nacionalinės šventės proga.Taip pat lapkričio 28 d. prezidentas G. nausėda pranešė, kad neigiamai vertina susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus kuruojamoje srityje tvyrančią sumaištį ir paties ministro veiksmus. Todėl ministras prarado prezidento pasitikėjimą ir privalo trauktis iš pareigų.

„Asmeninės ministro problemos tapo Vyriausybės, o kartu ir visos valstybės problemomis. Tai nebegali ilgiau tęstis“, - pasakė šalies vadovas.Taip pat lapkričio 28 d. prezidentas G. Nausėda priėmė Jordanijos ambasadoriaus Nawafo Tello, Filipinų ambasadorės Leah M. Basinang-Ruiz ir Australijos ambasadoriaus Lloydo Brodricko skiriamuosius raštus.Lapkričio 29 d. šalies vadovas pasveikino Klimato savaitės konferencijos dalyvius ir pakvietė valdžios institucijas, verslo ir nevyriausybines organizacijas bei ekspertus jungtis prie Žalios Lietuvos iniciatyvos. Susirinkusiems ir perskaitė kalbą ir pakvietė kurti žalesnę, švaresnę ir klestinčią Lietuvą.Taip pat lapkričio 29 d. prezidentas G. Nausėda kartu su Latvijos ir Estijos Ministrais Pirmininkais pasirašė bendrą laišką ES institucijų ir valstybių narių vadovams dėl klimato kaitos ir derybų dėl kitos finansinės perspektyvos, kuriame pažymėjo, kad ES daugiametis biudžetas yra pagrindinis instrumentas ES siekiant klimato kaitos neutralumo, įgyvendinant Žaliojo susitarimo tikslus, kartu užtikrinant atsakingą ir socialiai teisingą perėjimą prie žaliosios ekonomikos.Taip pat lapkričio 29 d. G. Nausėda ir pirmoji ponia D. Nausėdienė kartu su vaikais iš vaikų dienos centrų įžiebė Kalėdų eglę Prezidento rūmų Baltojoje salėje. Įžiebimo ceremonijoje dalyvavo auklėtiniai iš organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir Visų Šventųjų šeimos paramos centro vaikų dienos centrų.Lapkričio 30 d. prezidentas G. Nausėda priėmė ekonomikos ir inovacijų ministro V. Sinkevičiaus atsistatydinimą ir pasirašytu dekretu energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui pavedė laikinai eiti ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas nuo 2019 m. gruodžio 1 d., iki bus paskirtas naujas ekonomikos ir inovacijų ministras.Taip pat lapkričio 30 d. D. Nausėdienė dalyvavo Vilniaus Rotušėje vykusioje jau 17-oje Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje. Mugės metu surinktos lėšos tradiciškai bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerove.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. to 4.
(2019-12-03 03:16:22)
(84.15.186.237) Parašė:

Faktinis LR vadovas yra kultūros komiteto pirmininkas!4. Dabar pamatysite
(2019-12-03 00:44:38)
(92.243.166.42) Parašė:

kas yra faktinis vadovas, Nauseda ar Gabrys su seniu ir gentviliniais? Nausedos reitingai bus ant grindu, jei pasiduos sitam konserviniam klanui su zvengiancia konkurente prezidento rinkimuose3. Klausimas konkretus
(2019-12-03 00:42:17)
(92.243.166.42) Parašė:

O prezidento Nausėdos suplanuota kelionė į Japoniją ne dėl dukros gimtadienio, kurią reikėjo aplankyti Pietų Korėjoje? Čia kas? Moralė ar gyvulių ūkio eilinė dalis? Gal dirbkit Lietuvai visi?2. senelis
(2019-12-02 00:08:16)
(88.216.114.123) Parašė:

Vos tik sužinojau, kad bus rekonstruojama prezidentūra iš karto supratau, kad priešrinkiminės kalbos apie gerovės Lietuvą ne šiaip rinkiminiai pažadai1. A
(2019-12-01 16:17:18)
(78.63.229.198) Parašė:

Prezidentas tikrai daug nuveike.Ypatingai saugojo mus nuo kas minute agresyvejancios Rusijos,turejo svaria nuomone apie ministro narkeviciaus parytus valstybinius nusikaltimus,isisege baltaji kaspina skatindamas priesintis smurtui pries moteris ir kitokios orentacijos piliecius,kalbejo su verslo atstovais. ..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi