2020 m. gegužės 29 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo kovo 30 iki balandžio 5 dienos, kuriant Gerovės valstybę

18
Paskelbta: 2020-04-05 10:00 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per kovo 30 – balandžio 5 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

G. Nausėdos susitikimo akimirka su karštosios koronaviruso linijos savanoriais. Nuotr. prezidentas.lt


Kovo 30 d. G. Nausėda pateikė Seimui Dariaus Jauniškio kandidatūrą antrai kadencijai eiti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pareigas.

„Darius Jauniškis savo darbais įrodė, kad yra strategiškai mąstantis ir energingas vadovas. Tikiu, kad jis užtikrins, jog VSD tęstųsi reikalingos permainos, veikla būtų efektyvesnė, daugėtų atvirumo visuomenei“, - pasakė šalies vadovas.Taip pat kovo 30 d. prasidėjus ugdymo(si) procesui nuotoliniu būdu G. Nausėda perleido planšetinius kompiuterius Trakų rajono pradinukams.

Pranešama, kad kompiuteriai iš Prezidentūros iškeliavo dezinfekuoti ir laikantis visų saugumo reikalavimų, nes tik tokiu būdu pagalba neturi tikimybės virsti rizika.Taip pat kovo 30 d. G. Nausėda su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pavaduotoja, laikinai einančia direktoriaus pareigas, Jovita Petkuviene aptarė koronaviruso pandemijos (COVID-19) laikotarpiu Lietuvoje vykdomus viešuosius pirkimus.Kovo 31 d. G. Nausėda vaizdo konferencijoje su medikų atstovais aptarė medicinos darbuotojų darbo sąlygas koronaviruso ligos (COVID-19) protrūkio metu. Šalies vadovas medikus informavo, kad nepaliks jų vienų.

„Nepaliksime medikų vienų“, - Prezidentūra citavo G. Nausėdą.Taip pat kovo 31 d. G. Nausėda nusiuntė užuojautos žodžius Italijos Prezidentui Sergio Mattarellai ir Italijos žmonėms, kovojantiems su COVID-19 pandemija. Šalies vadovas informavo, kad jo iniciatyva kovo 31-osios vakarą Italijos vėliavos instaliacija suplevėsuos ant LR Prezidento rūmų fasado.Kovo 31 d. vakar1 G. Nausėdos pažadas Italijai buvo ištesėtas – Prezidentūra nušvito Italijos vėliavos spalvomis.

Balandžio 1 d. G. Nausėda apsilankęs Ekstremaliųjų situacijų operacijų štabe įvertino pokyčius koronaviruso krizės valdymo sistemoje ir paragino sparčiau spręsti išryškėjusias problemas.

„Turi būti sprendžiamos pagrindinės problemos, kurios šiandien yra akcentuojamos tiek medikų, tiek mokslininkų“, - pasakė šalies vadovas.Taip pat balandžio 1 d. G. Nausėda vaizdo konferencijoje su strateginių sektorių atstovais aptarė valstybės pasirengimą užtikrinti patikimą Lietuvos vartotojų aprūpinimą energija ir ryšių paslaugomis koronaviruso ligos (COVID-19) protrūkio metu.

„Ekstremalios situacijos ir karantino sąlygomis netrikdomas elektros, gamtinių dujų, taip pat ir ryšio paslaugų, tiekimas tampa strateginiu valstybės uždaviniu. Tai yra puiki proga įsitikinti ilgamečių investicijų į kritinę infrastruktūrą nauda“, - pasakė šalies vadovas.Balandžio 2 d. G. Nausėda pasirašė Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kurios sudaro galimybes savivaldybių taryboms tęsti darbą nuotoliniu būdu, šalyje esant ekstremaliajai situacijai, karantinui ar nepaprastajai padėčiai.Taip pat balandžio 2 d. G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo pateikė Seimui Mindaugo Macijausko kandidatūrą į valstybės kontrolierius.Taip pat balandžio 2 d. G. Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, su kuriuo aptartos Lietuvos piliečių grįžimo į Lietuvą galimybės, Vyriausybei nuo balandžio 1 dienos sugriežtinus parvykimo į Lietuvą tvarką.Taip pat balandžio 2 d. G. Nausėda pasirašė dekretus, kuriais patvirtino su Teisėjų taryba suderintus Teisėjų atrankos skelbimo ir organizavimo tvarkos bei Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos darbo tvarkos aprašus.Balandžio 3 d. G. Nausėda penktadienį vaizdo konferencijoje su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu ir žemės ūkio sektoriaus atstovais aptarė Lietuvos gyventojų aprūpinimą maisto produktais ir planuojamas priemones, skirtas karantino padariniams žemės ūkiui, maisto pramonei ir kaimo plėtrai sušvelninti.

„Koronaviruso pandemija dar labiau išryškino žemės ūkio svarbą, nes aprūpinimas būtinais maisto produktais ekstremalios situacijos sąlygomis yra vienas svarbiausių valstybės uždavinių. Lietuvos žemės ūkis yra stiprus ir gali ne tik patenkinti vietos poreikius, bet ir dirbti eksportui, ir tą darys ateityje. Pagrindinių maisto produktų, išskyrus kiaulieną, daržoves ir vaisius, šalyje pasigaminame viršydami vidaus poreikį“, - pasakė šalies vadovas.Balandžio 4 d. G. Nausėda Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje susitiko su karštosios koronaviruso linijos 1808 darbuotojais ir savanoriais.

Šalies vadovas pabrėžė, kad šiandien Lietuvoje atliekami ne tik koronaviruso testai – mūsų pilietiškumas taip pat laiko svarbų testą.

„Matydamas savanorių pasiaukojimą ir ryžtą, aš dar tvirčiau tikiu, kad mes sėkmingai įveiksime mums tekusį iššūkį“, - pasakė šalies vadovas.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
18. Jonas
(2020-04-06 06:35:47)
(90.131.34.214) Parašė:

MAN DAVĖ 3 EURUS.ŠLOVĖ PREZIDENTUI!!!17. saude tu saude
(2020-04-05 23:31:56)
(185.168.12.46) Parašė:

Arteja cenzūraec......koncerliberastams,nes vyksta pasaulio dalybos....jossssios baigsis jau greitai......pissssim gabri....ir daug kitu ....juokinga cenzūra ne bus...16. Hehe
(2020-04-05 23:14:36)
(46.249.170.205) Parašė:

O svarbiausias darbas buvo (turbút) išardyti Grybauskaitês îkurtą stendą Lietuvos valstybingumui paminēti, kad.....planšetiniai kompiuteriai būtų atiduoti nerirbančių têvų vaikams..15. Perskaičius supranti,
(2020-04-05 23:11:40)
(78.56.75.110) Parašė:

kad "Gerovės" šviesa tunelio gale jau tuoj tuoj pasirodys !14. Hmm...
(2020-04-05 23:04:20)
(188.123.231.93) Parašė:

Balsavom anksčiau už Geros Vilnos Kostiumą, o dabar turim Geros Marlės Respiratorių.13. Darijus
(2020-04-05 21:49:03)
(185.6.235.159) Parašė:

Panašu bičas gali persidirbti.12. S
(2020-04-05 21:41:32)
(37.228.254.112) Parašė:

Paleido be teismo kalinama Palecki ??? .......Pasidomejo ir pateike irodymus, kad mergaite sveika ir gyva????....Pasirupino, kad kiekvienas Lietuvos pilietis koronoviruso atveju neliks be lesu pragyvenimui, priims istatyma, kad privatininkai privalo laiku moketi savo darbininkams atlyginimus ir tokie atsikalbinejimai, kaip kad ...mano duros vestuves ir as neturiu is ko moketi atlyginimo butu ...baudziamos kalejimu, siuo ipatingai sunkiu laiku, nemokejimas atlyginimo laiku butu prilyginamas Tevynes isdavystei, nesugebi daryti biznio ir rupintis savo darbuotojais, skeldk bonkrota.....11. S
(2020-04-05 21:35:19)
(37.228.254.112) Parašė:

.be/lmsqeFAlSGAParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Lietuvos žydų bendruomenė prašo nustatyti nacių maniera ranką iškėlusių Seimo narių tapatybę
53 PAPILDYTA: Seimo narys apgailestauja, jeigu jo rankų judesiai pasirodė dviprasmiški