2020 m. gegužės 31 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo kovo 23 iki 29 dienos, kuriant Gerovės valstybę

21
Paskelbta: 2020-03-29 08:14 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per kovo 23 – 29 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Prezidentas G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt


Kovo 23 d. G. Nausėda atkreipė visuomenės, verslo bendruomenės dėmesį ir ragino jungtis prie iniciatyvos „Mokykla namuose“. Iniciatyva siekiama padėti aprūpinti mokinius reikiama įranga nuotoliniam mokymui.

„Šiandien ypač svarbu, kad šalies mokiniai gautų mokymuisi nuotoliniu būdu reikiamas priemones ir ugdymosi procesas, persikėlęs į skaitmeninę erdvę, nenutrūktų. Džiaugiamės atsirandančiomis iniciatyvomis, aktyviai įsitraukiančiu verslu ir piliečiais ir savo ruožtu dedame pastangas, kad visiems bendradarbiaujant drauge pasiektume kiek įmanoma geresnių rezultatų“, – pasakė valstybės vadovas.Kovo 24 d. G. Nausėda antradienį susitiko su Krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu ir kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu. Susitikime Prezidentui buvo pristatytas ir aptartas dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje kylančių rizikų vertinimas, galimi scenarijai bei situacijos valdymo modelis.

„Įvairios šalies institucijos šiuo metu kreipiasi pagalbos į kariuomenę, tačiau tai vyksta nekoordinuotai. Kariuomenė jau įsitraukia ir turi galimybę plačiau prisidėti prie pastangų stabdyti viruso plitimą, tačiau jos turimi ištekliai turi būti pasitelkiami ir koordinuojami centralizuotai“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat paragino imtis visų būtinų priemonių šiuo metu šalyje esančių Lietuvos bei užsienio pajėgų sveikatai ir saugumui užtikrinti.Kovo 25 d. startavo pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės iniciatyva sukurti potencialių kraujo donorų duomenų banką kovai su pandemija

„Turime iš anksto galvoti apie situaciją, ką darysime, jei per pandemijos protrūkį kraujo staiga ims trūkti, kai padidės jo poreikis arba dalis donorų susirgs ir privalės laikytis izoliacijos. Besiruošdami tokiai dienai, privalome turėti informacinę piliečių, pasirengusių tapti potencialiais donorais, duomenų bazę“, - pasakė D. Nausėdienė.

Pasak moters, „privalome būti pasirengę ekstremaliems atvejams“.

„Užpildžiau visus reikiamus dokumentus ir, vos tik sulauksiu prašymo iš Kraujo centro, kad ima trūkti kraujo, tuoj pat atvyksiu jo paaukoti. Būkime pasirengę atsiliepti į medikų prašymus“, - į visuomenę kreipėsi pirmoji ponia.Kovo 26 d. G. Nausėda nuotoliniu būdu organizuotoje Europos Vadovų Tarybos sesijoje pranešė, kad ES turi stiprinti koordinacines pastangas, stabdant viruso plitimą ir užtikrinant piliečių sveikatos apsaugą.

„Matome Europos Sąjungos pastangas koordinuotai spręsti iškilusias problemas, tačiau jos turi būti didesnės ir vykdomos greičiau. Ypač skubiai reikia užtikrinti patikimą medicininių priemonių, įrangos reagentų tiekimą sveikatos priežiūros įstaigoms. Bendri pirkimai vyksta per lėtai, tiekimas vėluoja. Akivaizdu, kad ES ryžtas reikalingas dabar, o ne kažkada ateityje“, - nurodė šalies vadovas.Kovo 27 d. G. Nausėda telefonu kalbėjosi su Pietų Korėjos vadovu Moon Jae-inu. Pokalbio metu prezidentas akcentavo, kad Lietuvos institucijos galėtų pasisemti praktinės krizės valdymo patirties iš šios šalies, nes Pietų Korėja palyginti greitai ir efektyviai užkardė koronaviruso plitimą ir priėmė naudingus bei inovatyvius sprendimus socialinei ir ekonominei padėčiai šalyje gerinti.

„Galime pasimokyti iš šį sunkų laikotarpį praėjusių valstybių ir išmoktas pamokas pritaikyti, imantis veiksmų Lietuvoje. Taip pat Lietuvai būtina užsitikrinti nenutrūkstamą medicininių priemonių, įrangos, reagentų tiekimą. Matome galimybių tokio pobūdžio bendradarbiavimą plėsti su Pietų Korėja“, - atskleidė šalies vadovas.Taip pat kovo 27 d. G. Nausėda penktadienį vaizdo konferencijoje su Rukloje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe aptarė koronaviruso infekcijos (COVID-19) situaciją ir valdymo priemones.

„Pandemija skaudžiai palietė Lietuvos visuomenę ir daugelį valstybės institucijų. Deja, ji neaplenkė ir Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų karių. Noriu išreikšti jiems paramą ir paraginti išlaikyti kovinę dvasią“, - pasakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad tokio masto krizės sąlygomis itin svarbus yra kariuomenės pasirengimas ir parengties išlaikymas.

„Išorinės grėsmės (Rusijos, Kinijos, Baltarusijos – ekspertai.eu past.) išlieka, todėl mes turime išlaikyti budrumą ir būti pasirengę bet kokiems iššūkiams“, - nurodė šalies vadovas.

Jis taip pat priminė, kad „Lietuva labai vertina NATO priešakines pajėgas, dislokuotas šalies teritorijoje, nes tai yra aiškus kolektyvinio Aljanso įsipareigojimo Baltijos šalių saugumui ženklas.“

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
21. Jo jo
(2020-03-30 17:38:37)
(46.36.67.250) Parašė:

Arkliai labai artima tema.20. Nauseda
(2020-03-30 14:21:06)
(78.63.246.143) Parašė:

Nauseda tiktai iskamsa ,jis nieko nesprendzia, paksas nesutiko durnu padare ir ismete.19. Uodega šunį
(2020-03-29 22:59:01)
(79.133.228.28) Parašė:

KAlbėdamas apie arklių keitimą brąstoj, Nausėda norėjo pasakyti 2 dalykus: viens, kad matęs filmą uodega vizgina šunį ir visiems kitiems reikėtų pasižiūrėt. O antra, kad jis priklauso senai sistemai, kuri atrodo atgyvenusi, visiems kokti, tačiau niekam vietos neužleis. Veryga čia ne prie ko. Gi visiems suprantama, kad iki piko dar toli, o kas bus po piko tiek Lietuvoje tiek ir Europoje niekam neaišku, bet kad nebus gerai tai visi žinom. Tad Verygą gaima palaikyti ir laiko jį apkaltinti nekompetencija dar bus sočiai. O štai pastačius anūką dabar, jis tikrai susimautų ir taptų kaltas ne tik dėl savo bet ir dėl visų ankstesnių bėdų... Gi paprasta18. Vytas
(2020-03-29 21:46:20)
(90.131.37.12) Parašė:

Nematau ka Nausėda padarė gero Lietuvai?! Tik siunčia žinia "puolančiai" Rusijai, kalbasi su pietu koreja,net lenkai su juo kalbėtis ne nori. Ir nori atvesti į Lietuva, lenku bankus!!! Lenkams savo pinigus patikėti saugoti, tai tas pats kai pas čiugona paprašyti pasaugoti savo arkli!!!17. to-13
(2020-03-29 20:35:55)
(78.61.0.42) Parašė:

zmogau,raminkis ! Smetona atejo karinio perversmo keliu ir buvo kruvinas diktatorius.Tai landsberga isake isimti is visur info apie kruvina Suvalkijos ukininku maisto malsinima.Nori susaudymu ? Siuo metu politiniu kaliniu dar palyginus nera dar,o kiek buvo prie Smetonos ,kiek buvo susaudytu ? Argi tau neuztenka mirciu uzsakovo saizbergio ?16. Herkus-5. Prašalietis
(2020-03-29 20:27:40)
(188.69.195.24) Parašė:

Tamsta,Prašalieti, būtent Gitanas išsireiškė beveik teisingai,tik vietoj "upės" turėtų būti "brastoj", o keliaujant galima arklius pasikeisti ir pusiaukelėje,ir pradžioj,ir pabaigoj.Nelabai suprantant šio posakio esmės, taip kaip jūs sakot "liaudies išmintis sakė- "pusiaukelėje arkliai nekeičiami" čia ne liaudies išmintis. Arkliai,brastoje (perkėloj)nekeičiami.15. Lietuviai
(2020-03-29 20:16:11)
(84.15.185.237) Parašė:

Norime musu Dalios!14. !!!
(2020-03-29 18:26:32)
(185.212.171.35) Parašė:

Lietuva neturi tikro prezidento, kur mūsiškis a-ūū, kiškisParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras