2020 m. balandžio 4 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo gruodžio 9 iki 15 dienos, kuriant Gerovės valstybę

20
Paskelbta: 2019-12-15 11:33 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per gruodžio 9 – 15 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Nuotr. prezidentas.lt


Gruodžio 9 d. G. Nausėda susitiko su internetinės naudotų drabužių mainų ir prekybos platformos ir pirmojo Lietuvos startuolio vienaragio „Vinted“ vadovais ir darbuotojais.

„Mūsų šalis iki šiol neturėjo savo vienaragio, tačiau matome, kad viskas yra įmanoma – čia gali atsirasti tokių milijardinių kompanijų <...> Nepasiduokime provincialumo sindromui, kad viskas, kas vyksta reikšmingo, atsitinka kažkur kitur. Tai gali vykti čia pat, Lietuvoje“, - pasakė prezidentas.Taip pat gruodžio 9 d. G. Nausėda susitiko su Europos Sąjungos šalių ambasadoriais, akredituotais Lietuvai. Susitikime aptartas pasirengimas Europos Vadovų Tarybos posėdžiui, vyksiančiam gruodžio 12–13 d., NATO lyderių susitikimas, ES santykiai su Rytų partnerystės šalimis. Prezidentas pažymėjo, kad Europos Vadovų Tarybos susitikime Lietuvai itin svarbios bus diskusijos dėl daugiametės finansinės perspektyvos, klimato kaitos ir santykių su su vis labiau agresyvėjančia Rusija, ES strateginės darbotvarkės ir Europos ateities konferencijos. Susitikime aptarta ir situacija Ukrainoje.Taip pat gruodžio 9 d. G. Nausėda dalyvavo Tarptautinei antikorupcijos dienai skirtoje apskritojo stalo diskusijoje su valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų, žiniasklaidos atstovais ir ekspertais. Šalies vadovas įžanginėje kalboje pabrėžė prioritetiniu uždaviniu laikantis apsaugos nuo korupcijos sistemos kūrimą.Taip pat gruodžio 9 d. G. Nausėda Vilniaus rotušėje dalyvavo didžiausios šalies kultūros bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos – apdovanojimuose „Auksinis feniksas“.

„Feniksas graikų mitologijoje – ne tik atgimimo, bet ir saulės simbolis. Kultūros centrai, išsidėstę šalies miestuose ir miesteliuose, yra tie tikrieji švyturiai, kurie skleidžia kultūros šviesą ir šilumą atokiausiuose Lietuvos kampeliuose“, - pasakė prezidentas.Gruodžio 10 d. G. Nausėda su komandos nariais vienai darbo dienai persikėlė į Utenos regioną, kur susitiko su vietos savivaldybių merais, Dusetose bendravo su miesto bendruomene ir mokiniais, susitiko su Utenos regiono žiniasklaida.Gruodžio 11 d. G. Nausėda susitiko su švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi, valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotoju Egidijumi Radzevičiumi.
Šalies vadovas pabrėžė laikantis švietimą prioritetine sritimi, nuo kurios priklauso visos šalies pažanga, ir išreiškė susirūpinimą pernelyg lėtai vykstančiais pokyčiais.

„Finansavimas švietimo sektoriui didėja, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad Lietuvos moksleiviai pasiekimais ir toliau atsilieka nuo daugelio bendraamžių EBPO šalyse. Negalime ilgiau ignoruoti įsisenėjusių problemų ir neefektyvaus išteklių panaudojimo“, - pasakė prezidentas.Taip pat gruodžio 11 d. G. Nausėda perskaitė kalbą Rytų Europos studijų centro metinėje Lietuvos užsienio politikos konferencijoje.

„XXI amžiuje tautų lygiateisiškumo ir laisvo apsisprendimo principas – tai citata iš Jungtinių Tautų Chartijos – niekur nedingo, jis liko esminiu principu ir vertybe, galinčia sukurti tvirtą pagrindą pasaulinei tvarkai ir taikai“, - pabrėžė prezidentas.

Pasak šalies vadovo „neturėtume savęs apgaudinėti paviršutiniškomis kalbomis apie mūsų didžiausią kaimynę“.

„Vakarų pasaulis pagaliau turi išmokti Sakartvelo ir Ukrainos pamokas <...> Rusija išlieka ilgalaikiu iššūkiu ne tik Lietuvos, bet ir visos euroatlantinės erdvės saugumui“, - atkreipė dėmesį prezidentas.Gruodžio 12 d. vizito Briuselyje metu G. Nausėda susitiko su Europos Komisijos nariu Johannesu Hahnu, atsakingu už daugiametę finansinę programą ir biudžeto planavimą.

Prezidentas pabrėžė, kad naujasis biudžeto projektas Lietuvai nėra priimtinas, o numatytas drastiškas finansavimo mažinimas sanglaudos politikai (Lietuvos atveju – net 27 proc.) gali turėti neigiamų pasekmių, įgyvendinant kovos su klimato kaita tikslus.Taip pat gruodžio 12 d. prieš prasidedant pirmajai Europos Vadovų Tarybos darbo sesijai, G. Nausėda susitiko su Šiaurės ir Baltijos šalių vadovais. Susitikime daugiausia dėmesio skirta klimato kaitos politikai ir daugiametei finansinei programai, taip pat aptarti ES strateginės darbotvarkės, „Brexit“ įgyvendinimo klausimai. Šalies vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad efektyviai kovai su klimato kaita reikalingas ir trečiųjų šalių įsitraukimas bei pasiryžimas siekti žaliosios politikos tikslų, diegti žaliąsias inovacijas bei jomis paremti savo ekonomikos plėtrą. Susitikime skirta laiko aptarti ir Europos ateities konferenciją. Išreikštas lūkestis sieti konferencijų turinį su konkrečiais rezultatais, priimtinais ES piliečiams, ES ir trečiųjų šalių santykių stiprinimu, inovacijų ir pagarbos žmogaus teisėms sklaida.Taip pat gruodžio 12 d. pirmoji ponia Diana Nausėdienė Katedros aikštėje dalyvavo maltiečių rengiamoje tradicinėje senelių paramos akcijoje „Maltiečių sriuba“. Čia jai kartu su Prezidentu Valdu Adamkumi ir kitais garbingais svečiais buvo patikėta vaišinti sriuba miestiečius ir miesto svečius, kviesti žmones prisidėti prie kilnaus tikslo auka.

„Ši sriuba – tai ne tik sriuba, tai dalelė mūsų širdies, kuri aplanko senukus jų namuose“, - pasakė D. Nausėdienė sriubų miestelio suvienijimo akcijoje.Gruodžio 13 d. G. Nausėda Briuselyje dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) darbo sesijoje. Joje ES valstybių lyderiai diskutavo Lietuvai itin svarbiais daugiametės finansinės perspektyvos ir klimato kaitos klausimais, aptarė santykius su Rusija po Normandijos ketverto susitikimo bei Europos ateities konferenciją. ES valstybių ir vyriausybių vadovai sutarė, kad Rusija nerodo pažangos įgyvendindama Minsko susitarimus, todėl nėra pagrindo naikinti jai taikomas sankcijas.Taip pat gruodžio 13 d. G. Nausėda dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) darbo sesijoje ir euro grupės viršūnių susitikime. ES valstybių ir vyriausybių vadovai aptarė ketvirtadienį vykusių Jungtinės Karalystės (JK) rinkimų rezultatus, „Brexit“ procesą, taip pat patvirtino mandatą deryboms dėl ateities santykių su JK, šiai pasitraukus iš Bendrijos.

„Tikiu, kad, pasiekę sutarimą dėl tvarkingo Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, mes galėsime išlaikyti artimą ir ambicingą strateginę partnerystę“, - pasakė šalies vadovas.Taip pat gruodžio 13 d. G. Nausėda penktadienį per susitikimą su Italijos Ministru Pirmininku Giuseppe Conte aptarė dvišalius santykius gynybos, saugumo, migracijos, ES darbotvarkės srityse. Vis labiau agresyvėjančios Rusijos akivaizdoje daugiausia dėmesio susitikime skirta gynybos ir saugumo temai.

„Norime glaudžiau bendradarbiauti su Italija kibernetinio saugumo srityje, ypač kuriant ES greitojo reagavimo į kibernetines atakas komandas“, - pasakė prezidentas.Taip pat gruodžio 13 d. D. Nausėdienė lankėsi Grigiškėse, atvirame jaunimo centre „Mes patys“. Pirmoji ponia bendravo su moksleiviais, atsakinėjo į jų klausimus ir pati klausinėjo jaunuolius,  vaišinosi jų keptu pyragu.

„Džiaugiuosi, kad šioje bendruomenėje yra vieta, kur vaikai jaučiasi kaip namie, gali bendrauti ir prasmingai leisti laisvalaikį“, - pasakė D.Nausėdienė.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
20. Kazys
(2019-12-17 13:08:00)
(86.100.91.103) Parašė:

Bet į kitas nėra kaip pasidairyti, nes visur sekioja budri akis19. Faktas
(2019-12-17 04:19:06)
(196.150.134.139) Parašė:

Jo, prigert pigaus spirito ir cigaru nera, vatiniams alchasams tikrai sunkios dienos.18. Paziuriu
(2019-12-17 03:36:51)
(84.15.181.219) Parašė:

I didejancias cigareciu i degtines kainas tik rusiski keiksmazodziai ant liezuvio lipa dabar girdisi atsiranda dar vienas keiksmazodis. Geroves valstybe. Joki gerove net nesviecia kai ateini i parduotuve.17. Ok
(2019-12-16 19:17:48)
(88.118.148.78) Parašė:

Teigiamai vertinu kad susitiko su STT. Jo pareiga priziureti sia viena skaudziausiu iLietuvos teisesaugos zaizdu. Daktarai, valstybes tarnautojai jau pajungti tarnauti sistemai, ir perejo prie interesantu ir pacientu gaudymo, kompromatu ant ju generavimo. Nesti dovana daktarui siais laikais tas pats, kas nunesti ja i STT ir sakyti- as korumpuotas. Nufilmuos ir su tavo zmona dar pasijuoks bobinykai16. Tarptautinis kandalas!
(2019-12-16 14:42:28)
(92.243.166.42) Parašė:

NEGALIU PATIKĖTI! TARPTAUTINIS SKANDALAS! DANSKE BANKAS PLOVĖ PINIGUS, NORDEA BANKAS, SWEDBANKAS - TAIP PAT PLOVĖ, O DABAR "ŠVARUOLIS" SEB BANKAS PAPUOLĖ! O LIETUVOS BANKO VYRIAUSIAS PRIEVAIZDAS TAS PRAKAITUOTAS KUILYS SU LIEMENE TEBESĖDI SAVO KĖDĖJE?! KAIP ČIA YRA, SKANDINAVŲ VAGYS LYGESNI UŽ KITUS VAGIS? KO TYLI KAIP PRISIŠIKĘS PREZIDENTAS NAUSĖDA?15. "Planas chuliganas"
(2019-12-16 12:49:02)
(92.243.166.42) Parašė:

Valstybės resursai dalinami „saviems“. Vien pernai 300 tūkst. eurų atiteko Andriaus Tapino verslui. 200 tūkst. eurų - Edmundo Jakilaičio svirnui. Šimtai milijonų - statybos magnatams. Investuotojų forumui - palengvinimai įvežant vergus iš užsienio. Bankams - nekontroliuojama teisė didinti įkainius, naikinti paslaugas ir gauti didžiausią Europoje pelną. Ar ir už tai T.Janeliūnas ar Vilmoras Gaidys gali apsipilti žibalu Lukiškių aikštėje? Ką jūs pamanytumėte ant lentynos radę profesoriaus Tarakono studiją apie tarakonų daromą žalą žmonėms arba docento Utėliaus pasakojimą apie gyvenimą žmonių galvose? Ar gali tikėtis objektyvumo ir drąsos iki galo ištiriant reiškinį? Sukilo parazitai už susikurtą parazitinę tevynę. 15714. V. Ladas
(2019-12-16 12:31:42)
(188.69.208.141) Parašė:

Jau ne kartą rašiau: dėvėtų drabužių verslo klestėjimas rodo, kad naujų drabužių neįperkame, esame skurdo valstybė. Negali dėl to vystytis mūsų lengvoji pramonė, prekyba. Didžiausia Nausėdos klaida buvo ploti katučių skudurų verslo klestėjimui. Tokius dalykus verčiau priimti tylomis, nes tai gėdos rodikliai, kaip ir chaliavnos sriubos viešinimas ir raginimas jai aukoti. Labdara daroma nesiafišuojant...13. Andrius.A.
(2019-12-16 12:21:16)
(88.222.106.102) Parašė:

Yra sakoma, kad užsienio politikoj negali būti vietos emocijom, vertybėm ir principams, vienintelis jos tikslas nauda atstovaujamai šaliai ir jos interesų ginyba. Nuo adamkaus laikų Lietuva neturėjo ir neturi jos interesus gynančio prezidento.Net ir šitas eina į konfrontaciją su ES valstybėm gindamas JAV interesus ir laidodamas Lietuvos ateiti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Finansų ministerija nesugeba atsakyti į paprastus klausimus, tai kaip jai seksis tvarkytis su pašalpiniais milijardais?
15 PAPILDYTA - Finansų ministras atsakinėti į klausimus artimiausiu metu neturi galimybės