2020 m. balandžio 4 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo gruodžio 2 iki 8 dienos, kuriant Gerovės valstybę

23
Paskelbta: 2019-12-08 18:59 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per gruodžio 2 – 8 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Nuotr. prezidentas.lt


Gruodžio 2 d. prezidentas G. Nausėda  paragina nevilkinti Miškų įstatymo pataisų priėmimo.

„Kviečiu Seimo narius nedelsiant imtis veiksmų, užtikrinančių miškų ūkio teisinio reguliavimo stabilumą, kurį Konstitucinis Teismas pripažino viešuoju interesu“, - pasakė šalies vadovas.Taip pat gruodžio 2 d. G. Nausėda susitiko su neįgaliųjų bendruomenių atstovais aptarti jiems aktualių klausimų, įvardyti sritis, kuriose, jų nuomone, pokyčiai reikalingiausi.

„Neįgaliųjų įtrauktis ir gera jausena visuomenėje – sudėtinė gerovės valstybės dalis. Lietuvoje neįgaliųjų lygių galimybių įgyvendinimo ir socialinės atskirties mažinimo srityje reikalingas proveržis, nes nuveikta tikrai per mažai“, - pasakė prezidentas.Taip pat gruodžio 2 d. prezidentas pasirašė dekretus dėl trijų teisėjų paskyrimo į vadovaujamas pareigas šalies teismuose.Gruodžio 3 d. G. Nausėda darbo vizito atvyko į Jungtinės Karalystės sostinę Londoną dalyvauti šventiniame 70-ųjų NATO Aljanso įkūrimo metinių proga organizuojamame vadovų susitikime.

Taip pat gruodžio 3 d. prezidentas su pirmąja ponia Bakingamo rūmuose dalyvavo Jos Didenybės Didžiosios Britanijos Karalienės Elžbietos II priėmime, skirtame 70-osioms NATO įkūrimo metinėms paminėti.Gruodžio 4 d. G. Nausėda susitiko su Turkijos prezidentu. Daugiašaliame susitikime, kuriame dalyvavo Latvijos ir Lenkijos Prezidentai bei Estijos Ministras Pirmininkas, buvo aptartas Baltijos šalių regiono ir Turkijos bendradarbiavimas, saugumo klausimai. Prezidentūra pranešė, kad „vienas aktualiausių klausimų Lietuvai – NATO gynybos planų patvirtinimas – išsisprendė šio susitikimo metu“.

„Šiandien žengėme svarbų žingsnį – pokalbio metu sutarėme, kad NATO gynybos planas Baltijos šalims ir Lenkijai bus patvirtintas“, - pasakė prezidentas.Taip pat gruodžio 4 d. G. Nausėda NATO vadovų susitikime Londone didžiausia NATO grėsme įvardijo agresyvius Rusijos veiksmus.

„Nereikėtų turėti iliuzijų, Rusija yra pagrindinė ir, mano manymu, didžiausia grėsmė Baltijos šalių saugumui ir NATO. <...> Paraginau NATO valstybių vadovus stiprinti gynybą mūsų regione atgrasant Rusiją“, - pasakė prezidentas, pasibaigus NATO vadovų susitikimui Londone.

Šalies vadovas taip pat priminė, kad Lietuva skiria 2 proc. BVP gynybai ir planuoja 2030 m. finansavimą jai didinti iki 2,5 procento ir paragino palaikyti Sakartvelo ir Ukrainos euroatlantines integracijos aspiracijas.Taip pat gruodžio 4 d. pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė Londone aplankė lituanistinę mokyklą-darželį „Obelėlė“ kur bendravo su vaikais, domėjosi aktualijomis ir iššūkiais, su kuriais tenka susidurti puoselėjant lietuvybę, ir palinkėjo, kad Lietuva būtų tie namai, į kuriuos visada norėtųsi sugrįžti.Taip pat gruodžio 4 d. G. Nausėda susitiko su JAV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump).

„Lietuva, saugodama vieną didžiausių išorinių NATO ir ES sienų, atsakingai rūpinasi visų NATO sąjungininkių ir ES partnerių saugumu“, - pasakė prezidentas.

Šalies vadovas pietų metu JAV prezidentui padėkojo už ypatingą lyderystę, skatinant sąjungininkes vykdyti visus prisiimtus NATO įsipareigojimus, ypač dėl tinkamo gynybos finansavimo.Taip pat gruodžio 4 d. dalyvaudamas 70-ųjų NATO įkūrimo metinių progai skirtame vadovų susitikime Londone, G. Nausėda susitiko su Norvegijos Ministre Pirmininke Erna Solberg. Susitikime aptartas energetinio saugumo stiprinimas, pasidžiaugta bendradarbiavimu gynybos srityje.Gruodžio 5 d. Prezidentūroje vyko Kultūros forumas „Tarpsektorinis bendradarbiavimas: kultūros indėlis švietime, socialinėje, sveikatos apsaugoje“.

„Kultūros sektoriaus kuriamas turinys prasmingai prisideda prie individo ir visuomenės gerovės kūrimo, stiprina socialinę sanglaudą, taip pat kuria ir ekonominę naudą“, - pasakė prezidentas.Taip pat gruodžio 5 d. G. Nausėda pasirašė dekretus dėl dviejų Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų teisėjų atleidimo iš einamų pareigų.Gruodžio 6 d. prezidentas pasveikino Suomiją nepriklausomybės metinių proga.Taip pat gruodžio 6 d. Prezidentūroje, Baltojoje salėje, buvo atgaivinta Maldos pusryčių tradicija. renginio metu G. Nausėda perskaitė kalbą.

„Susitelkime maldoje visi kartu prieš Dievo veidą. Ir vėl pasijuskime esą broliai ir seserys, tos pačios žemės sūnūs ir dukros – vienos Lietuvos vaikai“, - pažymėjo šalies vadovas.

Kartu pasimelsti ir pasiklausyti tikėjimo liudijimų susirinko dvasininkai, politikai, visuomenininkai, žurnalistai, žmonės, kurių gyvenimuose dėl tikėjimo įvyko didelių pokyčių.

G. Nausėda ir D. Nausėdienė atsisveikino su kiekvienu svečiu, spausdami rankas, linkėdami Advento rimties ir susikaupimo laukiant artėjančių šv. Kalėdų džiaugsmo.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
23. Nausėda "nekaltas" avinėlis - SEB banko statytinis
(2019-12-09 23:37:48)
(92.243.166.42) Parašė:

Išsigando mūsų valdžios vasalai uždėti bankams mokestį nuo turto, kuris aiškiai būtų logiškas ir didesnis, tai dabar, neva, švedų bankai mokės viršpelnio mokestį. Kurgi ne, - jau ir taip numovė lietuvaičiams švedai kelnes. Slabo? Į kelnes prieš bankininkus myžat?22. Faktas
(2019-12-09 21:33:07)
(84.15.183.24) Parašė:

Apkalta :D Liaudie tu, rasyt neismokai dar, o apie biudzeta pasakoji.21. Apkalta
(2019-12-09 21:17:57)
(88.118.148.78) Parašė:

Bankirui, kuris sutinka su kariniu islaidu didinimu nuo 2 iki 2,5 proc. Didinkit BVP, ir galesit daugiau isplaut bablo. O didinti procentus kai biudzetas yra is principo pašalpinis yra nusimaltimas pries liaudi20. Anfisa
(2019-12-09 17:20:19)
(88.118.163.49) Parašė:

19-m. Na, ne visai su tamsta sutinku. Manau, nuoseda vis delto apsispres ir bandys daryti geroves valstybe - atims pinigus is turtuoliu ir parodys vargsams...19. de Brion
(2019-12-09 15:14:30)
(78.60.7.109) Parašė:

Pasirodo nieko žmonėms ne tik nepadarė,bet ir nedarė tik paragino duoti Sakartvelui ir Ukrainai paramą.Iš jo Gerovės valstybės gavosi šnipštas,net 3 eurais pensijų nesugebėjo prastumti.18. Anfisa
(2019-12-09 12:07:37)
(88.118.163.49) Parašė:

16-m. Taip, pritariu. Ir dar. Paaiskinkit, kas nors, kokiu galu derinasi kapitalizmas ir krikscionybe? A?17. Antanas
(2019-12-09 12:04:33)
(86.38.206.92) Parašė:

O kur Baravykaitė?16. Antanas
(2019-12-09 12:02:47)
(86.38.206.92) Parašė:

Man tai "Nusivylimo maldos" pusryčiai,(Lietuvoje pagal emigraciją tušti du miestai: Vilnius ir Kaunas ) kad Dievas pagal jų užgaidas neatsuka jiems veido, nes patys dvasininkai bažnyčiose stovi nugaras atsukę į Dievo veidą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi