2020 m. kovo 31 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo gruodžio 16 iki 22 dienos, kuriant Gerovės valstybę

8
Paskelbta: 2019-12-22 09:20 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per gruodžio 16 – 22 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Nuotr. prezidentas.lt


Gruodžio 16 d. prezidentas G. Nausėda Teismų dienos proga pusryčiavo su teisėjų bendruomenės nariais iš visos Lietuvos. Susitikime dalyvavo 19 teisėjų iš apylinkių bei apygardų teismų.

„Pasitikėjimas teismais – tai ir žmonių pasitikėjimas valstybe, todėl šį pasitikėjimą teisėjai privalo stiprinti savo profesionaliu darbu“, - pasakė teisėjams G. Nausėda.Taip pat gruodžio 16 d. G. Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui atleisti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėją Sigitą Rudėnaitę iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų ir skirti ją LAT pirmininke.Gruodžio 17 d. G. Nausėda Rygoje susitiko su Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid.

„Baltijos valstybių stiprybė yra vienybėje, todėl esu įsitikinęs, kad nuolatiniai Prezidentų susitikimai yra geriausia platforma strateginio bendradarbiavimo gairėms, ateities vizijoms ir iššūkiams aptarti. Turime kartu stebėti geopolitinius procesus ir stiprinti bendras pozicijas formuojant Europos Sąjungos ir NATO politiką“, - nurodė G. Nausėda.Taip pat gruodžio 17 d. Lietuvos skautai antradienį į Prezidentūrą atnešė taikos ir visos žmonijos brolybės simbolį – Betliejaus ugnelę. Iš jų rankų ją priėmė pirmoji ponia Diana Nausėdienė.Gruodžio 18 d. G. Nausėda pareiškė užuojautą dėl profesoriaus Arvydo Šliogerio mirties.Taip pat gruodžio 18 d. prezidentas dalyvavo tarptautinių mokinių olimpiadų ir konkursų laureatų pagerbimo šventėje. Jos metu moksleiviams buvo įteiktos prezidento padėkos už puikias žinias ir iškovotas svarias pergales.

„Esate kaip puikūs muzikos instrumentai, labai anksti pradėję kurti savo gyvenimo melodiją, kuri mus džiugina ir skatina Jumis didžiuotis“, - pasakė šalies vadovas.Gruodžio 19 d. G. Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo teikė Seimui Giedrės Lastauskienės kandidatūrą tapti Konstitucinio Teismo teisėja.

„G. Lastauskienės profesionalumas ir sukaupta solidi teisinio darbo patirtis turėtų prisidėti prie sėkmingo jos darbo Konstituciniame Teisme“, - informavo šalies vadovas.Taip pat gruodžio 19 d. G. Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija pasirašė dekretą, kuriuo grąžino Seimui pakartotinai svarstyti 2019 m. gruodžio 10 d. priimtas Seimo rinkimų įstatymo pataisas.

„Žemesnių rinkimų slenksčių nustatymas daugiamandatėje rinkimų apygardoje atvestų prie didesnės Seimo fragmentacijos, apsunkintų valdančiosios koalicijos formavimą ir trikdytų sklandų Seimo bei Vyriausybės darbą“, - atskleidė prezidentas.Taip pat gruodžio 19 d. Prezidentūros Kolonų salėje vyko tradicinė kalėdinės eglutės šventė vaikams iš etninių Lietuvos žemių. Į renginį atvyko apie 120 moksleivių iš Lydos, Gardino, Pelesos, Rimdžiūnų, Vidugirių, Punsko, Seinų, Rygos, Karaliaučiaus. Dianos Nausėdienės iniciatyva ir kvietimu šiemet renginyje dalyvavo ir vaikai iš karo nuniokotų Ukrainos žemių, besimokantys Vilniaus Lietuvių namuose.  

„Šiemet su mumis yra ir mokiniai iš Ukrainos, atvykę iš karo nuniokotų žemių ir dabar gyvenantys Vilniuje. Džiaugiuosi, kad jie turi galimybę mokytis gimtąja kalba. Kiekvienas, gyvenantis čia, praturtina mūsų visuomenę“, - pasakė D. Nausėdienė Kalėdinėje šventėje, kur vaikai dainavo lietuviškai, šoko ir ėjo ratelius.Gruodžio 20 d. G. Nausėda susitiko su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi, kuris naujojoje Europos Komisijoje, vadovaujamoje pirmininkės Ursulos von der Leyen, yra atsakingas už aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės portfelį. Susitikime aptarta Europos Komisijos strateginė darbotvarkė, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas kovai su klimato kaita ir naujajai Europos Sąjungos Žaliojo kurso iniciatyvai.Taip pat gruodžio 20 d. G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo teikė Seimui svarstyti Žvalgybos įstatymo, Kriminalinės žvalgybos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas. Prezidentas nurodė, kad pataisomis siekė sudaryti sąlygas žvalgybos institucijoms efektyviai veikti naujų ir kintančių grėsmių sąlygomis.Taip pat gruodžio 20 d. prieš šv. Kalėdas pasiklausyti nuostabių muzikos kūrinių į Prezidentūros Baltąją salę susirinko įvairią negalią turintys žmonės, vaikų globos namų auklėtiniai iš Vilniaus, Utenos ir Pabradės. Koncertą simboliniu pavadinimu „Vilties šventė“ globojo pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė, atlikėjus bei žiūrovus artėjančių švenčių proga pasveikino ir prezidentas G. Nausėda.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
8. Proletaras
(2019-12-22 19:35:15)
(78.58.185.179) Parašė:

Neabejoji, kai kas jaučiasi kaip po vakarėlė. Truputi bloga ir gėda, ką išrinko.7. Nelaime
(2019-12-22 16:56:58)
(107.77.173.48) Parašė:

Lietuviai prarado savo valstybe pries 1000.m. Dabar likusy teritorijos lopinely grobe cenzūraai!6. LIETUVOJE BUDULYNUI GREIT
(2019-12-22 11:14:14)
(38.132.120.73) Parašė:

dar komendanto valanda ives :-)5. Žurnalistai
(2019-12-22 11:13:36)
(38.132.120.73) Parašė:

Pasigoglinkit ir pirmą straipsnį - "Švedijos žiniasklaida prabilo apie pinigų plovimą Baltijos šalyse: susiję ir SEB". Kodėl tiek ilgai buvo tylima? Ar čia neliečiama tema, nes dar paaiškės, kokias" konsultacijas" šiuo klausimu davė buvęs SEB banko prezidento ilgametis patarėjas Gitanas Nausėda, dirbęs šiame banke, paaiškės, kad ir naująjį prezidentą Nausėdą gali dar patraukti atsakomybėn?4. SKANDALAS!
(2019-12-22 11:12:46)
(38.132.120.73) Parašė:

NEGALIU PATIKĖTI! DANSKE BANKAS PLOVĖ PINIGUS, NORDEA BANKAS, SWEDBANKAS - TAIP PAT PLOVĖ, O DABAR "ŠVARUOLIS" SEB BANKAS PAPUOLĖ! O LIETUVOS BANKO VYRIAUSIAS PRIEVAIZDAS TAS PRAKAITUOTAS KUILYS SU LIEMENE TEBESĖDI SAVO KĖDĖJE?! KAIP ČIA YRA, SKANDINAVŲ VAGYS LYGESNI UŽ KITUS VAGIS?3. SU ŠVENTĖMIS!
(2019-12-22 11:11:57)
(38.132.120.73) Parašė:

Maisto bankų ir nemokamų sriubų valstybe!2. APIE VEIDMAINIŲ GEROVĖS VALSTYBĘ
(2019-12-22 11:10:37)
(92.243.166.42) Parašė:

Lietuviškam JAV vasalų kolonijos gubernatoriui derėtų žinoti, kad, stojant i ES, LR Seimas pasirašė Europos Socialinę Chartiją, pagal kurią įsipareigojo soc .reikmėms skirti 14% BVP. Dabar skiriama tik 7%. Visi rimtesni politikai ir ekspertai tai Žino tik nabagas LR “Prezidentas” vaidina iš kriaušės iškritusį pseudopatriotą. Skirti reikia tiek, kiek susitarta - tada pensijos padvigubės ir be tokiu niekingų pasiūlymų, kaip 3,5 EUR priedas prie pensijos, o, padidinus mokesčius, atims 30 EUR.1. Nebus Lietuva
(2019-12-22 10:31:14)
(78.63.116.66) Parašė:

Net normali valstybė kol sodinami zmones į kalėjimą už teisybę, kol nebus baigtos nužudymu, teroro, pedofilijos bylos. Ši šalis nyksta ir dings iš žemėlapių rusams taip ir neuzpuolusParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras