2020 m. balandžio 2 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai nuveikti nuo spalio 6 iki 13 dienos, kuriant Gerovės valstybę

5
Paskelbta: 2019-10-14 07:50 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per spalio 6 - 13 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Prezidentas G. Nausėda sako kalbą gamyklos „Continental“ atidaryme. Nuotr. prezidentas.lt


Spalio 6 d. prezidento G. Nausėda pasakė sveikinimo kalba Transatlantinio energetinio bendradarbiavimo konferencijoje.

„Laikas mums nuolat kartoja istorijos pamoką, kad Europa ir Jungtinės Amerikos Valstijos yra stipresnės, saugesnės ir sėkmingesnės veikdamos kartu“, - kalboje pažymėjo šalies vadovas.



Spalio 7 d. prezidentas G. Nausėda pasveikino užsienio valstybių energetikos sektoriaus lyderius, Vilniuje susirinkusius į antrąjį ministrų partnerystės susitikimą „Partnership for transatlantic energy cooperation“ (P-TEC). Šalies vadovas informavo, kad „Lietuva imasi lyderystės stiprinti energetinį saugumą regione“.



Taip pat spalio 7 d. G. Nausėda pakvietė JAV didinti suskystintų gamtinių dujų eksportą į Lietuvą ir  padėkojo JAV energetikos sekretoriui už lyderystę, sprendžiant energetinio saugumo klausimus Europoje.

Šalies vadovas taip pat priminė, kad Baltarusijos atominė jėgainė „kelia ir hibridinių grėsmių pavojų Baltijos šalių regione“.

„Tad ypač svarbu, kad JAV atkreiptų dėmesį į saugumo ir demokratinių vertybių išsaugojimą bei puoselėjimą Europoje“, - pasakė prezidentas.



Taip pat spalio 7 d. G. Nausėda susitiko ir spėjo pasveikinti Ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių sėkmingai pasirodžius Europos Parlamento klausymuose.

„Geras pasirodymas Europos Parlamento klausymuose leidžia manyti, kad Lietuvos deleguotas kandidatas gaus reikšmingą portfelį Europos Komisijoje“, – V. Sinkevičiui pasakė prezidentas.



Spalio 8 d. G. Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Kroatijos Respublikos Prezidentę Kolindą Grabar-Kitarović šalies nepriklausomybės metinių proga.



Spalio 9 d. G. šalies vadovas susitiko su Dniepropetrovsko srities delegacija ir Lietuvoje gydomais Ukrainos kariais.



Spalio 10 d. G. Nausėda išvyko į Kauno rajoną, dalyvavo Vokietijos pramonės milžinės „Continental“ gamyklos atidaryme, davė startą pirmajai gamybos linijai ir pasakė kalbą.

„Lietuva vystosi ypač sparčiai ir visuomet sau kelia aukščiausius reikalavimus. Mūsų šalis taip pat gali pasigirti stabilia politine aplinka, kuri nepaprastai svarbi bet kokio verslo tvariam augimui“, - kalboje pažymėjo prezidentas.



Taip pat spalio 10 d. G. Nausėda susitiko su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą bei svarbiausius regioninio saugumo klausimus.

„Vokietija yra patikima Lietuvos gynybos partnerė“, - viešniai sakė šalies vadovas.



Spalio 10 d. prezidentas G. Nausėda dar spėjo su pirmąja ponia Diana Nausėdienė apsilankyti Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, tarptautinės parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ atidaryme, kur pasakė kalbą. Šalies vadovas yra šios parodos globėjas.

„Tarsi pažymėdami istorijos tęstinumą, Radvilos mus šiandien surinko būtent į šią erdvę – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, mūsų valstybingumo simbolį“, - kalbojė pažymėjo šalies vadovas.



Spalio 11 d. G. Nausėda pasakė kalbą Regionų forume.

„Vilčių man teikia tai, kad naujoji Vidaus reikalų ministerijos vadovybė ne iš nuogirdų žino, ką reiškia savivaldos politika“, - kalboje atkreipė dėmesį prezidentas.



Taip pat spalio 11 d. G. Nausėda pasirašė dekretą ir Seimui pateikė trijų įstatymų pakeitimo projektus, leisiančius užtikrinti spartesnį pensijų didinimą ir taip reikšmingai sumažinti skurstančių senyvo amžiaus žmonių skaičių.

„Nuoseklus pensijų didinimas leistų sumažinti skurdo lygį tarp senatvės pensininkų, kuris šiuo metu siekia net 41,7 procento“, - nurodė prezidentas.



O pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė spalio 11 d. lankėsi Lietuvos odontologų labdaros ir paramos fondo renginyje, kuriame padėkojo gydytojams, teikiantiems neatlygintiną pagalbą žmonėms, reikalingiems profesionalaus gydymo, tačiau negalintiems už jį susimokėti.

„Mes visi svajojame gyventi oriai – svajokime dar daugiau, tikėkime svajomis dar stipriau, veikime ir kurkime ir galiausiai jos nuvers kalnus“, - sveikinimo žodyje pasakė prezidento sutuoktinė.



Spalio 12 d. G. Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Ispanijos Karalių Pilypą VI šalies nacionalinės šventės – Fiesta Nacional de España – proga ir palinkėjo sveikatos ir laimės, o Ispanijai ir jos žmonėms – klestėjimo, vienybės ir sėkmės.

„Vertiname Jūsų karių dalyvavimą Baltijos šalių oro policijos misijose kaip svarų indėlį prisidedant prie mūsų regiono saugumo užtikrinimo“, - sveikinime pažymėjo šalies vadovas.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. zaiginio PISKUS
(2019-10-14 22:35:12)
(217.147.37.252) Parašė:

padek DIEVE JAM ka nors gera padaryti ir nebuti pirmtakiu pasekeju,kuo as labai abejoju.



4. vilnietis
(2019-10-14 20:28:46)
(88.118.198.164) Parašė:

jeigu ekspertai tokia suvestinę spausdins visus penkerius metus, tai tas pats kankanas kaip su Grybauskaitės moksine disertacija



3. Nelaime
(2019-10-14 18:58:59)
(107.77.161.64) Parašė:

Norint ka nors pasiekti baikotas!Jokiu inporto prekiu nepirkti!



2. žopa
(2019-10-14 12:59:19)
(82.135.226.79) Parašė:

Kaip žmonės nesupranta,kad valdžia,ką nors gali duoti,kai ji nieko nesukuria?Valdžia,net nesugeba mūsų uždirbtus pinigus rentabiliai panaudoti,jie juos tik švaisto ir drabsto į visas šalis.Vien tik kariniam laužui iššvaistoma 13 procentų valstybės biudžeto lėšų.Perka techniką(pasenusią)pėstininkams transportuoti,kai ji visiškai tam nereikalinga,tai primena 1939 metus,kai lenkai prieš vokiečių tankus metė raitąją kavaleriją.Nejaugi mūsų idiotai generolai to nesupranta ir nežino,kad dabartiniuose kariniuose konfliktuose naudojama tik aviacija,tankai ir mobilioji artilerija.



1. trumpai
(2019-10-14 11:10:02)
(78.57.130.78) Parašė:

Na nereikia tikėtis per mėnesi kad jis kalnus nuveiktu jam reikia suprasti išvis ka jis gali ten ir ka jis ten veikia.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras