2020 m. balandžio 9 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai nuveikti nuo spalio 28 iki lapkričio 3 dienos, kuriant Gerovės valstybę

12
Paskelbta: 2019-11-03 07:38 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per spalio 28 - lapkričio 3 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Spalio 28 d. prezidentas apdovanoja Konstitucijos egzamino nugalėtojus. Nuotr. pezidentas.lt


Spalio 28 d. prezidentas G. Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną šalies Nepriklausomybės dienos proga.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną šalies Nepriklausomybės dienos proga.

„Šiandien Čekija tvirta Lietuvos sąjungininkė ir partnerė, su kuria sprendžiame svarbius europinės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus. Vertiname nuolatinį Čekijos vaidmenį stiprinant ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono saugumą – Čekijos kariai dislokuoti Lietuvoje esančiame NATO priešakinių pajėgų batalione, taip pat jie šiais metais vykdo NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse“, - rašė G. Nausėda Čekijos vadovui.Taip pat spalio 28 d. G. Nausėda pasakė kalbą Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimuose.

„Konstitucija nustato asmenų lygybę prieš įstatymą ir įpareigoja valstybę ginti jų teises bei laisves. Pagrindinis įstatymas mus ragina siekti teisingumo ir visuotinės gerovės. <...> Tegul Lietuvos žmonių gerovė būna kuriama pasiremiant tvirtais teisinės valstybės pamatais!“, - kalboje akcentavo šalies vadovas.

Dalyviams, geriausiai pasirodžiusiems Konstitucijos egzamine, prezidentas padovanojo knygą apie šio dokumento istoriją ir palinkėjo, kad Konstitucijos žodžiai visada išliktų kelrodžiu gyvenime.Spalio 28 d. G. Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė dar spėjo susitikti su Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio federacijos (IFRC) prezidentu Francesco Rocca. Šalies vadovas pabrėžė, kad draugijos veikla sutelkia visuomenę, ugdo itin svarbias tarpusavio supratimo, atjautos, solidarumo ir savanorystės bei labdaringumo vertybes, todėl Lietuvai yra garbė turėti stiprią ir efektyviai veikiančią nacionalinę Raudonojo Kryžiaus organizaciją.

„Vykdydama savo įsipareigojimus, Lietuva ir toliau rems humanitarines iniciatyvas, tarp jų ir IFRC veiklą. Humanitarinė darbotvarkė – svarbi Lietuvos nacionalinės ir užsienio politikos dalis. Tai yra nepakeičiamas elementas siekiant tikslų taikos ir saugumo, vystymosi ir žmogaus teisių srityse“, - susitikime pabrėžė prezidentas.Spalio 29 d. G. Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Turkijos Respublikos Prezidentą Redžepą Tajipą Erdoaną (Recep Tayyip Erdoğan) nacionalinės šventės – Respublikos dienos – proga.

„Tikiuosi, kad Lietuvos ir Turkijos dvišalis bendradarbiavimas ir abiejų šalių bendra narystė NATO prisidės prie mūsų valstybių saugumo užtikrinimo“, – akcentuojama šalies vadovo sveikinime.Taip pat spalio 29 d. G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Medeiną Augustinavičienę paskyrė naująja Konkurencijos tarybos nare. Taip pat spalio 29 d. prezidentas G. Nausėda per susitiko su atsakingų institucijų vadovais ir aptarė per gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje išryškėjusias ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo spragas.

„Gaisras Alytuje parodė, kad sistema neveikia taip, kaip turėtų“, – sakė prezidentas susirinkusiems.

Pasak šalies vadovo, „tik užtikrinę, kad bus išmoktos svarbiausios pamokos, galėsime atkurti susvyravusį piliečių pasitikėjimą ekstremaliųjų situacijų valdymo sistema“.Taip pat spalio 29 d. Prezidentūroje vyko Dianos Nausėdienės inicijuota konferencija „Žmogaus orumo klausimas. Su kokiomis problemomis susiduriame Lietuvoje?“.

Renginio metu buvo akcentuota, kad „šiandien Lietuvoje žmogaus orumo klausimas yra labai aktualus“.

„Išgyvename ne tik didelę socialinę atskirtį, bet ir susvetimėjimą. Žmonės dažnai nesijaučia esantys svarbūs ir vertingi“, - rašoma Prezidentūros pranešime visuomenei.

Skelbiama, kad ši konferencija – tai tęstinio projekto pradžia. Pirmoji ponia ketina nuolat grįžti prie orumo klausimo, rengti forumus ir konferencijas.Spalio 29 d. Prezidentūra taip pat pranešė, kad G. Nausėda susitiks su Seimo opozicijos partijų frakcijų vadovais.

„Tai bus vienas iš darbinių Prezidento susitikimų su Seimo partijų vadovais. Kitą savaitę yra numatytas susitikimas su valdančiųjų partijų atstovais. Tokių susitikimų metu Prezidentas su partijų vadovais aptaria aktualiausius klausimus“, - informavo Prezidentūra pranešime visuomenei.Spalio 30 d. G. Nausėda vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo grąžino Lietuvos Respublikos Seimui pakartotinai svarstyti Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisas.

Pasak šalies vadovo, Seimo spalio 17 d. priimtas įstatymas, kuriuo akcinės bendrovės „Problematika“ ir „Kelių priežiūra“ įtrauktos į antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą, prieštarauja konstituciniams atsakingo valdymo ir teisinės valstybės principams.Spalio 30 d. Diana Nausėdienė dalyvavo jau tradicija tapusioje akcijoje „Renkuosi gyvybę“, kuri prasidėjo šv. Mišiomis Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.Spalio 31 d. prezidento G. Nausėdos vardu Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo dienos – Vėlinių – išvakarėse padėti gėlių vainikai ant laisvės kovotojų ir iškilių lietuvių kapų.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
12. Nuomonė
(2019-11-04 21:10:15)
(92.243.166.42) Parašė:

Kada ir kokie ekspertai įvardins, kad Prezidento, Prezidentūros ir Prezidento rentos įstatymai prieštarauja LR Konstitucijai ir yra aiškiai sovietinis reliktas? Neprezidentinėje valstybėje nereikėtų pasaulio juokinti su Turniškėmis, su alia pirmosiomis poniomis, su eks- prezidentų išlaikymu, tarnais, kabinetais prezidentūroje, apsaugomis! Amoralu prieš Lietuvos žmones, kai grupė draugų susikūrė rojų ir gyvena daugumos žmonių sąskaita, iš kurių trečdalis skursta! Kodėl Prezidentas negalėtų kadencijos metu gyventi Prezidentūroje - vietos ten per akis įrengti prabangų butą šeimai.11. Ona
(2019-11-03 18:39:55)
(78.63.41.203) Parašė:

Maniau kad rinkom geroves prezidenta,oišrinkom pramogautoja.Nausėdienė mokys mus orumo mes tai kaip tik ji ir beturim palyginus su visa valdžia atsidavusia pinigam10. trumpai
(2019-11-03 13:22:11)
(78.57.130.78) Parašė:

Na gal per anksti Prezidenta girti ar peikti,kantrybės.9. žopa
(2019-11-03 11:33:21)
(82.135.226.79) Parašė:

Nenusiminkit,nes yra lankomi partškolos kursai,kuriuose dėsto patyrę dėstytojai.Taip,kad nuosėda kasdieną tobulėja ir greitai pasieks,o gal ir aplenks savo mokytojus.8. .>7
(2019-11-03 11:21:06)
(84.15.190.38) Parašė:

IsrIskejo, samdatIs. Abejoju, kad tokie berasciai mekesciu moketojai gali but. Greiciau mokesciu moketoju islaikytiniai7. Pasisnekejimas
(2019-11-03 10:55:49)
(78.58.225.231) Parašė:

Su atsakingomis tarnybomis kuriose išriskejo tinginyste,ne atliktos pareigos, aplaidumas,betvarke tiesioginiame darbe. Kokios Prezidento priimtos priemones veltėdžius ,tinginius sutramdyti.?Kiek jų nubausta piniginėmis nuobaudomis ,kiek pareikšta griežtu papeikimu ,kiek jų neteko darbo? Mokesčių mokėtojai samdantis tarnyba tai nori žinoti.6. poNulis
(2019-11-03 10:41:43)
(92.243.166.42) Parašė:

prezidentas Manekenas.5. Aplinka kalta
(2019-11-03 10:28:36)
(88.118.148.78) Parašė:

Zinoma kad jis isvyko i Japonija is anksto suplanaves, gaisras nebuvo planuotas :) kas dar buvo planuota, tai sraigtasparniu ir kitos "saugumui" reikalingos irangos pirkimas. Nu bet kadangi nebrangiai daug pasiseke nupirkt, tai kaip ir nesvarbu tas pirkima sir uzmarstin jau nuejo, su visais kitais pasisekusiais pirkiniais, kaip ir duju terminalas brangesnems dujoms pirktiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi