2020 m. sausio 21 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai nuveikti nuo rugsėjo 2 iki 12 dienos, kuriant Gerovės valstybę

21
Paskelbta: 2019-09-13 08:00 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentui Gitanui Nausėdai lengviau negu jos pirmtakei Daliai Grybauskaitei, nes renginiuose su vaikais jam nebereikia fotografuotis pačiam, jam talkina pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Nuotr. prezidentas.lt


Prezidento Gitano Nausėdos per rugsėjo 2-12 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.Rugsėjo 2 d. prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė sostinės Jono Basanavičiaus progimnazijoje ir pasveikino moksleivius, mokytojus ir mokyklos bendruomenę, o pirmoji ponia Diana Nausėdienė dalyvavo Mokslo ir žinių dienos renginiuose ir mokslo metų pradžios proga pasveikino Salako ir Turmanto pagrindinių mokyklų mokytojus, moksleivius bei jų tėvus.

Tą pačią dieną G. Nausėda dar dalyvavo mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienai skirtame koncerte „Beauštanti aušrelė“, kurio globėju pats ir yra.

Rugsėjo 3 d. prezidentas pasveikino San Marino Respublikos Kapitonus Regentus Nicolą Selvą ir Michele Muratori minint Respublikos įkūrimo dieną.

Tą pačią dieną G. Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu bei atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, pasirašė dekretus, susijusius su teisėjų atleidimu.

Rugsėjo 4 d. prezidentas į Seimo rudens sesijos darbotvarkę pasiūlė įtraukti naujų įstatymų iniciatyvų, kuriomis siekiama spartinti gerovės valstybės kūrimą. Inciatyvomis siekiama didinti mokestines biudžeto pajamas, mažinti skurdą, pajamų nelygybę ir socialinę atskirtį. Jos taip pat leis stiprinti korupcijos prevenciją bei didinti viešųjų pirkimų efektyvumą.

Tą pačią dieną viešint Briuselyje įvyko pirmasis prezidento G. Nausėdos susitikimas su Europos Parlamento Pirmininku Davidu Maria Sassoli. Susitikimo metu buvo aptarti Europos Sąjungos strateginės darbotvarkės klausimai. Prezidentas pristatė Lietuvos prioritetus energetinio saugumo, vidaus rinkos, Rytų partnerystės, santykių su vis labiau agresyvėjančia Rusija, sanglaudos stiprinimo srityse.

„Tvarus ekonomikos augimas ir Lietuvos bei visos ES piliečių saugumas yra aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, - pasakė prezidentas Europos Parlamento pirmininkui.

Taip pat rugsėjo 4 d. lankydamasis Briuselyje prezidentas susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, su kuriuo aptarė Baltijos regiono saugumo situaciją ir iššūkius, tarptautinio saugumo ir gynybos klausimus. Valstybės vadovas informavo NATO Generalinį Sekretorių apie Lietuvos planus ir toliau didinti šalies gynybai skiriamas lėšas.

„NATO visada buvo Lietuvos saugumo ir gynybos garantas.<...> Jau dabar skiriame 2 procentus BVP gynybai, o iki 2030 metų planuojame gynybai skiriamas lėšas padidinti iki 2,5 procento“, - informavo NATO vadovą prezidentas.

Rugsėjo 5 d., antrą vizito Briuselyje dieną G. Nausėda susitiko su išrinktąja Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen. Prezidentas akcentavo, kad ambicinga darbotvarkė reikalauja ambicingo požiūrio į finansavimo planavimą.

Taip pat rugsėjo 5 d. G. Nausėda susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Donaldu Tusku ir aptarė ES strateginės darbotvarkės, daugiametės finansinės perspektyvos, „Brexito“, globalios politikos, energetinio saugumo, įskaitant Baltarusijos AE, klausimus.

Tą pačią dieną G. Nausėda dar susitiko su išrinktuoju Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charles Micheliu. Susitikime buvo aptarti Europos Sąjungos darbotvarkės ir daugiametės finansinės programos 2021–2027 m. klausimai. Šalies vadovas pasinaudojo proga priminti Lietuvos energetinio saugumo tikslus, akcentavo Baltarusijos atominės elektrinės branduolinę grėsmę visai Europos Sąjungai.

Rugsėjo 6 d. pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė dalyvavo maltiečių rengiamoje ir Prezidentūros globojamoje labdaros akcijoje „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, o prezidentas susitiko su Seimo valdybos nariais ir su jais aptarė prioritetinius parlamento rudens plenarinės sesijos darbus, tarp kurių svarbiausias bus kitų metų biudžeto tvirtinimas.

„Mes tikrai pateikėme pluoštą ambicingų teisės aktų pakeitimų, kuriuos norėtume inicijuoti šioje rudens sesijoje“, - pasakė G. Nausėda Seimo valdybos nariams aptardamas Gerovės valstybės modelį.

Rugsėjo 7 d. prezidentas pasveikino Brazilijos Federacinės Respublikos vadovą Jairą Messias Bolsonaro šalies Nepriklausomybės dienos proga.

Rugsėjo 9 d. Prezidentūroje į Kultūros forumą aptarti istorinės atminties klausimų susirinko akademinė bendruomenė, į kuriuos kreipėsi G. Nausėda.

„Šiandien susitikome pasitarti, ką būtų galima padaryti, kad skausmingi istorinės atminties klodai netaptų dar viena priežastimi mūsų visuomenei susiskaidyti, kovoti tarpusavio karus ir nuodyti atmosferą visuomenėje“, - susirinkusiems pasakė prezidentas.

Rugsėjo 10 d. G. Nausėda pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga, o taip pat susitiko su Pensilvanijos Gubernatoriumi Tomu Wolfu. Susitikime aptarti bendradarbiavimo klausimai gynybos, ekonomikos ir kultūros srityse.
Prezidentas pasidžiaugė, kad JAV ir toliau išlieka strategine mūsų šalies saugumo partnere.

Tą pačią dieną G. Nausėda pasirašė dekretą dėl keturių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

„Teisingumas yra amžina vertybė, neatsiejama nuo teisinės valstybės“, - pasakė prezidentas.

Taip pat rugsėjo 10 d. prezidentas pranešė, kad palankiai vertina Virginijui Sinkevičiui siūlomo portfelio reikšmę Europos Komisijoje.

„Lietuvos remiamam kandidatui į eurokomisarus pasiūlyta viena iš prioritetinių naujosios Europos Komisijos veiklos sričių. Tokiu būdu jaunam politikui parodytas didelis pasitikėjimas, kurio reikės nenuvilti“, - pasakė šalies vadovas.

Rugsėjo 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Rumunijos ambasadoriaus Cosmino George‘o Dinescu, Vokietijos ambasadoriaus Matthiaso Peterio Sonno ir Latvijos ambasadoriaus Indulio Bėrzinio skiriamuosius raštus.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
21. .
(2019-09-16 21:37:41)
(192.40.57.229) Parašė:

Perskaites 20 vos nenukritau nuo kedes :DDDDDDDDDDDD20. 2 anekdotai
(2019-09-16 21:20:46)
(92.243.166.42) Parašė:

1.Bankai kuria gerovę visuomenei. Komedija. 2.Bankininkas tapęs prezidentu kurs gerovę tautai. Tragikomedija.19. O
(2019-09-15 22:13:54)
(92.243.166.42) Parašė:

Nausėdoje aš matau tuščiai skambantį savim besigėrintį tuščia nulį, kuris rūpinasi tik savo įvaizdžiu. Sugebantis matyti tai nesunkiai gali įžvelgti nuotraukose, kuriomis užkišti visi laikraščių kampeliai. Jo kūno kalba labai iškalbingi , visur didelis pasitenkinimas savim. Manau, kad greitai jo tuščias marketingas, tuščias plepėjimas,tuščia arogancija, lankant bobutes ar kitaip pigiai bandant save išreikšti, tautai atsibos, tauta atsimerks ir pamatys, kad karalius nuogas.18. Socialistas
(2019-09-15 16:02:48)
(78.58.58.250) Parašė:

Valia jo plieninė, ir protas plieninis, O žvilgsnis maloniai smagus Ir myli draugai ji, ir myli jį minios Ir mylik kiekvienas žmogus. Jo vardas plienas! Dievaži Jam visa žemė lenkiasi, - Ta žemė nuostabiai graži, Siurbėles nutrenkusi Ir sklinda apie jį plačiai Legendos po pasaulį: Galingi Stalino pečiai Laužia varus į saulę. Ar kapitalistinėje Lietuvoje pirmojoje (tarpukario) ar antrojoje (po TSRS žlugimo) buvo nors vienas vadovas, kuriam būtų galima skirt tokius žodžius?17. o ko lindo
(2019-09-15 13:54:13)
(78.57.248.99) Parašė:

Nausediene pas futbolistus i rubine, kodel neparasyta?16. kk
(2019-09-15 10:59:14)
(86.100.96.22) Parašė:

Vyručiai, turime suprasti, kad Gerovės Valstybė taip staigiai nestatoma.Reikia iš pradžių pasirinkti kadrus, sužinoti ką mano užsienio partneriai-sąjungininkai, na ir vietiniai avuliai su kurlianskiais...Štai užsienių ministeris Linukas ir kiti jau pasirinkti, į Rytus jau palota, Vakarams šiknos laižymas užgarantuotas.Dabar tai Gerovės Valstybės statymas turėtų su trenksmu prasidėti.O kaip kitaip?Juk Gitanas tai nemeluos...Ir neįmanoma demokratinėje valstybėje išsirinkti prezidentą, kurį valdo kažkokios grupės.Rinko tai visa tauta. Kaip ruskių užsienių ministeris apie arabus pasakė: ,,Dibily, bl...t...''15. >14. Tiesa
(2019-09-14 15:34:57)
(82.140.177.85) Parašė:

Taigi, jau "tvarkotės" gal 30 metų. Ko dar trūksta?14. Tiesa
(2019-09-14 15:31:44)
(82.140.130.163) Parašė:

visi kremliniai-teroristai,niekaip neatstoja,anksčiau vis puolė prez.D.Grybauskaitę,dabar jau pila purvus ant prez,G.Nausėdos. Važiuokit namo ,ten ,,rojus,,seniai. Mes patys susitvarkysim be jūsų komentarų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras