2020 m. gegužės 28 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai nuveikti nuo rugsėjo 13 iki 20 dienos, kuriant Gerovės valstybę

21
Paskelbta: 2019-09-21 07:40 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per rugsėjo 13-20 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Prezidento susitikimo su kariais akimirka. Nuotr. prezidentas.lt


Rugsėjo 13 d. prezidentas G. Nausėda penktadienį lankėsi Valstybės saugumo departamente (VSD) ir susitiko su tarnybos vadovu Dariumi Jauniškiu, kuris pristatė institucijos informacijos rinkimo ir analizės galimybes bei departamento veiklą užkardant grėsmes ir rizikas nacionaliniam saugumui.Rugsėjo 16 d. prezidentas pasveikino Meksikos Prezidentą Andresą Manuelį Lopezą Obradorą šalies Nepriklausomybės dienos proga ir visiems šalies žmonėms palinkėjo laimės, sėkmės ir klestėjimo.

Taip pat rugsėjo 16 d. prezidento G. Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) apsvarstė ilgalaikius krašto apsaugos sistemos plėtros prioritetus, kariuomenės principinę nuolatinę struktūrą, planuojamą Lietuvos indėlį į tarptautines operacijas ir tolesnį krašto apsaugos sistemos finansavimą. Nutarta nuosekliai didinti gynybos finansavimą. Visuomenei buvo paskelbta, kad siekiant šio tikslo, bus pasinaudota Biudžeto įstatyme numatyta galimybe skirti papildomus 2019 m. asignavimus gynybai skolinantis.

Rugsėjo 17 d. prezidentas G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Konstantiną Guriną dėl teisėjo vardo pažeminimo atleido iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų.Taip pat rugsėjo 17 d. G. Nausėda per pirmą savo, kaip vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado, apsilankymą Rukloje susitiko su Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono grupės kariais. Šalies vadovas domėjosi karių gyvenimo sąlygomis, apžiūrėjo, kaip gyvena nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kartu pietavo valgykloje. Jau pirmo apsilankymo kariuomenėje metu prezidentas pozavo užsilipęs ant karinės mašinos.

„Galiu pasidžiaugti, kad vyrauja bendras susitarimas, kad išorinių grėsmių akivaizdoje mes turime elgtis labai atsakingai ir skirti atitinkamą dėmesį savo krašto apsaugai. Lietuva tikrai pasieks 2 proc. BVP karinių išlaidų lygį šiemet ir laikysimės numatyto plano didinti šias išlaidas kitais metais“, - pažadėjo prezidentas.

Prezidentūros kūrybinė vaizdo grupė apie šį susitikimą sukūrė trumpo metro dokumentinį filmą „Prezidentas lankosi Ruklos karinėje įguloje“:

Rugsėjo 18 d. prezidentas G. Nausėda pasveikino Čilės Respublikos Prezidentą Sebastianą Pinerą šalies Nepriklausomybės dienos proga ir visiems šios šalies žmonėms palinkėjo visokeriopos sėkmės, ilgų klestėjimo ir gerovės metų.Rugsėjo 18 d. prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su Vyriausybės nariais, aptarė aktualiausius politinės darbotvarkės klausimus, tarp jų ir pirmųjų žingsnių gerovės valstybės link įgyvendinimą.

Per susitikimą pasiektas principinis sutarimas, kad skurdo būklė tarp pensininkų yra viena didžiausių šalies socialinių problemų, kurią būtina neatidėliojant spręsti.

„Ilgą laiką senjorai buvo nepelnytai primiršti, tačiau jie nėra praeities žmonės – tai mūsų tėvai ir seneliai, kurie aktyviai kūrė dabarties nepriklausomą Lietuvą. Kalbos apie gerovės valstybę būtų tuščios, jeigu jie liktų skurde“, - susirinkusiems atskleidė valstybės vadovas.Tą pačią rugsėjo 18 d. prezidentas G. Nausėda susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (angl. Japan Bank for International Cooperation, JBIC) valdytoju Tadashi Maeda ir delegacijos nariais ir aptarė
Lietuvos ir Japonijos ekonominį bendradarbiavimą, perspektyvas ir investicijas į Lietuvos ekonomiką.Rugsėjo 18 d. prezidentas G. Nausėda dar spėjo susitikti su profesinių sąjungų ir verslo asociacijų atstovais, su kuriais aptarė prezidento Seimui teikiamos bei profesinių sąjungų ir asociacijų siūlomas iniciatyvass, kuriomis siekiama spartinti gerovės valstybės kūrimą.Rugsėjo 19 d. prezidentas G. Nausėda susitiko su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu pabrėžė nepriklausomos aukščiausiosios audito institucijos veiklos svarbą. Šalies vadovas pabrėžė, kad būtina užtikrinti Valstybės kontrolės rekomendacijų įgyvendinimą, nes kokybiški ir objektyvūs auditai yra būtina sąlyga gerovės valstybei sukurti.

Tą pačią rugsėjo 19 d. prezidentas G. Nausėda, susitikęs su Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos verslo tarybos nariais, aptarė abiejų šalių investicinį klimatą ir verslo ryšius.Taip pat rugsėjo 19 d. prezidentas G. Nausėda pasakė sveikinimo žodį Lietuvos mokyklų žaidynių apdovanojimo ceremonijoje. Po apdovanojimų ceremonijos prezidentas perdavė simbolinę estafetės lazdelę Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokiniui Augustinui Gečui ir paskelbė naujojo, penkioliktojo mokyklų žaidynių sezono startą.Rugsėjo 20 d. prezidentas G. Nausėda pasakė kalba žydų gelbėtojų apdovanojimo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi ceremonijoje ir Žydų genocido atminimo dienos proga įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius to nusipelniusiems asmenims.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
21. Tomas
(2019-09-23 08:44:13)
(84.15.176.123) Parašė:

Marionete ir slabakas,daugiau nera zodziu20. Ks ce pasidare
(2019-09-22 17:31:55)
(90.131.34.114) Parašė:

Kaskoke liga susirgo visi prezidentai i tankus lipa mada toke ar ce taip kariaut nori kai diktatorei kuo tolyn tuo durnyn19. Edis
(2019-09-22 15:57:07)
(78.62.185.248) Parašė:

Jei bent vienas Nausėdos darbas per savaitę bus skirtas Gerovės valstybės kūrimui ir jis bus vykdomas. Tikrai Lietuva sparčiai eis Gerovės valstybės link. Šią savaitę Gerovės valstybės plane buvo PENSININKŲ KLAUSIMAS ir jei jų padėtį pagerins jau bus labai didelis pliusas. O kadangi metai turi 52 savaites. o per Prezidento kadenciją bus 260 savaičių. Per šį laikotarpį GALIMA GEROVĖS VALSTYBĖ BENT DALINAI SUKŪRTI.18. Kęstutis
(2019-09-22 12:22:03)
(188.69.212.255) Parašė:

Ir vėl ant tanko. Grybausksitės pasekėjas. Nematau ir nesitikiu, kad bus kas nors keičiama po Grybauskaitės. Tie patys ponai iš už Atlanto valdo ir ta politika, kurią vykdė Grybauskaitė pasiteisino ir bus toliau vykdoma. Baltarusiją liaupsins, nes reikia Amerikai kaip nors pritraukti Lukošenką, o rusus puls visais išmanomais būdais. Tą politiką vykdys ir mūsų valdžios išmone17. JOKIO
(2019-09-22 11:33:36)
(5.20.39.93) Parašė:

išradingumo - apart Grybauskaitės mėgždžiojimo.....16. S
(2019-09-22 01:25:23)
(37.228.225.252) Parašė:

Gitanas Nauseda.....Gi-ta-anas....Naujai-seda..... --- gerai butu kad ( naujai setu ) ..... Bet vel Tankas.....15. S
(2019-09-22 01:18:49)
(37.228.225.252) Parašė:

Ir vel ant tanko......Galvos near, ka ten saugot.....tik karai ir tankai galvoje.......o kur gamyba, kur zemdirbyste, kur kuryba, kur istorija........tik tankas ir daugiau nieko? 21 amzius - degradacija ir bukinizacija....14. ar jis kvailys ar tik apsimeta?
(2019-09-21 23:41:37)
(46.88.195.141) Parašė:

o ka konkreciai padare "Geroves" valstybei: -del beprotiskos korupcijos -del Seimo, kad pagaliau pradetu dirbti!!! -del pensininku skurdo del svietimo ir sveikatos apsaugos sistemu tragedijos -del nesvietisko nusikaltimo -del ypatingai pavojingu nusikalteliu paleidimo i laisve,.... Jis, ka, visai glushas ir jau dziaugiasi gyvenimu "geroveje"? O, gal, jis mano, kad ji isrinkome tik sveikinimo kalboms sakyti ir dalyvauti linksmuose renginiuose? Gal jis, kaip Vokietijos prezidentas- tik mazas simboliukas!?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras