2020 m. birželio 4 d.

 

Prezidentės patarėjas: „Euras gali paskatinti kilstelti ir atlyginimus“

6
Paskelbta: 2014-01-14 11:44 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „lrp.lt“
Nuotr. iš „lrp.lt“

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas prognozuoja, kad Lietuvai įsivedus eurą gali padidėti atlyginimai ir didėti gyventojų pajamos.

Pasak N. Udrėno, šiais metais jau 20 metų, kai litas susietas su euru, tai reiškia, kad Lietuva turi eurą ir Europos centrinio banko pinigų politiką. Tačiau tarptautinės finansų rinkos vertina litą kaip labiau rizikingą. N. Udrėno teigimu, jeigu visose Baltijos valstybėse būtų euras, tai būtų naudinga tiek investuotojams, tiek vartotojams.

„Kainos būtų labiau palyginamos. Kartais sakoma – didės kainos. Tačiau galima matyti ir kitą pusę: euras gali paskatinti kilstelti ir atlyginimus, didinti gyventojų pajamas, juolab augančiose ūkio šakose tam yra geras pagrindas“, – „Žinių radijui“ sakė šalies vadovės atstovas.

Kalbėdamas apie infliaciją, N. Udrėnas priminė, kad 2007-2008 metais metinė infliacija šalyje siekė 8,1-8,5 proc. ir esą yra kiti faktoriai, kurie tai lemia.

„Taigi mitų griovėjams yra labai daug darbo“, – atkreipė dėmesį jis.

Be to, N. Udrėnas priminė, kai per ekonominę krizę 2008 metais buvo svarstomas vienašališko euro įsivedimo scenarijus, nacionalinių valiutų Baltijos šalyse devalvavimas, tačiau vietos ekspertai ir politikai pabrėžė, kad naudos iš tokio žingsnio nebūtų, tai būtų „nušlavę“ viduriniąją klasę ir verslą, kuris dažnai ima paskolas eurais, o pajamas gaudavo litais.

N. Udrėno aiškinimu, pinigų sąjunga skatina prekybą, o tai tik padidina šalių gamybos potencialą, euro egzistavimas gali tapti svarbia paskata tolesnei integracijai teisinio reguliavimo srityse, kas skatintų investicijas, o tai neva lemtų našumo augimą ir atlyginimų didėjimą.

„Kitaip sakant, euro įvedimas apsaugotų mūsų santaupas nuo įvairių galimų eksperimentų, nes tą saugumą užtikrintų stiprus, kompetentingas ir nepriklausomas Europos centrinis bankas“, – kalbėjo Prezidentės vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais N. Udrėnas.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
6. Juza
(2014-01-14 19:26:22)
(79.132.167.127) Parašė:

Gali, tačiau ne būtinai pakels5. Raigerdas
(2014-01-14 13:26:55)
(93.203.22.174) Parašė:

Paaiškinkite tokį dalyką: kaip ikikarinė Lietuvos vyriausybė sugebėjo sukaupti aukso atsargas ir padaryti litą viena iš stipriausių valiutų Europoje, neturėdama net savo sostinės Vilniaus? Tai, gal Vilnių su N.Udrėnu reikia atiduoti lenkams, gal tada atsiras tikrų ekonomistų, o ne tauškalių, kad jie išmano ekonomiką. Vaikutis N. Udrėnas apsimeta, kad supranta ekonomiką, ir mano, kad tie lietuviai tokie durni, kad jiems gali kokius tik nori kabinti makaronus. N. Udrėnui reikia tik nukreipti žvilgsnį į tą schemą, pagal kurią Lietuvos Prezidentė valdo VSD Generalinį direktorių ir kitus vadovus ir pažiūrėti, koks kvailys sukūrė šitą grandiozinę schemą, pagal kurią neimanomas efektyvus valdymas? Man įdomu, ką mano N. Udrėnas šiuo klausimu: įvedus eurą, valdžios institucijose kvailių ir kenkėjų sumažės ar padaugės? Ar jūs suprantate pagaliau, kad visos Lietuvos bėdos pareina dėl didžiulės masės nekompetetingų žmonių valstybinėse institucijose? Padarykite taip, kad valstybinėse institucijose kvailiai būtų paskirti dirbti tą darbą, kuris nereikalauja tokios atsakomybės. Sumažinkite jiems atsakomybės naštą ir panaudokite juos tik tiems darbams, kuriuos jie gali atlikti nepriekaištingai. Ir tada jūs pamatysite, kad į Lietuvą pradės plūsti ir ieškoti darbo ir vokiečiai, ir prancūzai, ir anglai. Na negali N. Udrėnas dirbti savo darbo, nes jis būdamas nekompetetingu žmogumi, pridarys Lietuvai žalos. Žala pareina tik nuo tų žmonių iš kurių jūs reikalaujate tokios atsakomybės, kokios jie duoti negali, nes nėra išvystytas atsakomybės jausmas. NEKOMPETETINGUMAS, NESĄŽINIGUMAS, NEPROFESIONALUMAS YRA PAGRINDINĖ LIETUVOS VALSTYBINIŲ INSTITUCIJŲ BĖDA. IR LITAS,IR INVESTICIJOS ČIA NĖ PRIE KO. LIGA YRA BLOGAME, NEKOKYBIŠKAME VALSTYBINIŲ INSTITUCIJŲ DARBE, IR VIENAS IŠ BLOGIAUSIŲ DALYKŲ YRA NEMOKŠIŠKAS VALDYMAS DĖL KURIO KENČIA VISA LIETUVIŲ TAUTA. PASIŽIŪRĖKITE Į VEIDRODĮ, PONAI, IR BAIKITE JŪS KABINTI MAKARONUS TAUTAI SU SAVO EURO ĮVEDIMAIS. Paklauskite N. Udrėno - nuo ko priklauso Lietuvos žmonių pragyvenimo lygis? Ir jeigu jis pradėtų šnekėti nesąmones, tai iš jo turėtų būti išskaičiuota visa ta suma, kurią jis yra gavęs iš valstybės, eidamas Prezidentės patarėjo pareigas, ir dar jis privalėtų atidirbti 2 ar tris metus kokioje nors valstybinėje gydymo įstaigoje. Ir jūs tada pamatytumėte, kad su N. Udrėnu įvyktų stebuklas - jis niekada ir niekam nebenorėtų kabinti makaronų. O jeigu šito nėra daroma, tai visa tauta tampa tokių N. Udrėnų makaronų kabinimo objektu ir auka.4. zmones yra apgaudinejami
(2014-01-14 12:27:10)
(194.132.32.42) Parašė:

Tuscia propaganda.Visi zino,kad netgi pensijos nebebutu grazintos,jei butu ivestas euras3. Taip,
(2014-01-14 12:23:51)
(88.119.21.95) Parašė:

"euro įvedimas apsaugotų mūsų santaupas nuo įvairių galimų eksperimentų", bet kas tų santaupų turi? Stovėdami Baltijos kely, šaldami prie AT, televizijos bokšto, Televizijos ir radijo komiteto svajojome apie nacionalinę valiutą ir nežinojome, kad mums, vos tik pradėjusiems vaduotis iš vieno jungo, jau dedamas kitas, kad nacionalinė valiuta, dar net neįvesta, politikų galvose jau aukojama. Vienu žodžiu, buvome apgauti ir dabar toliau apgaudinėjami. Euro reikia ne paprastam žmogui, o valdžiažmogiui ir paskutinį kąsnį atimti pasiruošusiam verslininkui.2. Būti ar nebūti štai kur klausimas
(2014-01-14 12:20:35)
(78.60.158.36) Parašė:

„Euras gali paskatinti kilstelti ir atlyginimus“...bet gali ir nepaskatinti1. Tomas J.
(2014-01-14 12:06:00)
(162.218.116.125) Parašė:

Jokio euro be referendumo! Ko jūs skubat, visuomenės tarnai? Pirma sužinokit, ar rinkėjai nori euro įvedimo nuo 2015 m.!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras