2018 m. spalio 23 d.

 

Prezidentė pagerbė žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu pasižymėjusį klasės priešą

180
Paskelbta: 2018-10-06 10:10 Autorius: ekspertai.eu
Melagė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, buvusi Lietuvos nepriklausomybės priešininkė (kolaborantė), komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, savo biografijos klastotoja, NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, fotosesijų su vaikučiais ir karine technika fanė, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė, gerųjų iniciatyvų iniciatorė, dainininkė bei šokėja, LR prezidentė Dalia Grybauskaitė (pirma iš dešinės). Nuotr. prezidentas.lt


Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje padėjo gėlių vainiką ir pagerbė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago, nukankinto 1957 m., atminimą.

„Šalies vadovės teigimu, Lietuva laidoja savo didvyrį – žmogų, kuriam žodžiai Laisvė ir Valstybė buvo svarbiau už visą pasaulį. Pasak Prezidentės, A. Ramanauskas-Vanagas – geriausias įrodymas, kad ir vienas žmogus gali tapti visos tautos laisvės simboliu, todėl jo kapavietės atradimas – ypač brangi dovana Lietuvai“, - skelbiama oficialiame Prezidentūros pranešime visuomenei „Ir vienas žmogus gali tapti laisvės simboliu“.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad po 6 dešimtmečių atrastų Lietuvos partizanų vado palaikų iškilmingas perlaidojimas – dar viena galimybė visam pasauliui parodyti, kad niekam neleisime šmeižti ir juodinti savo šalies didvyrių atminimo.

Prezidentė D. Grybauskaitė lenkia galvą ir atiduoda pagarbą socialistinę reformą bandžiusiam sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu – A. Ramanauskui-Vanagui. Nuotr. prezidentas.lt


Valstybinės A. Ramanausko-Vanago laidotuvės vyksta 2 dienas. Spalio 5 d. visuomenė su juo galėjo atsisveikinti Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, o spalio 6 d. 15 val. Antakalnio kapinėse įvyko laidotuvių ceremonija.

Laidotuvių ceremonijoje Antakalnio kapinėse dalyvavusi prezidentė kvietė visus galinčius prisijungti. Prezidentės teigimu, tai buvo išskirtinė galimybė visiems kartu atiduoti pagarbą vienam iš didžiausių mūsų laisvės simbolių.

Šalies vadovė čia pasakė iškilmingą kalbą ir bendravo su susirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis: prezidentas.ltEkspertai.eu
kviečia prisiminti ištrauką  iš D. Grybauskaitės mokslininio darbo – 1988 m. Dalios Grybauskaitės TSKP Centro Komiteto visuomenės mokslų akademijoje apgintos disertacijos, kur ji įgijo ekonomikos mokslų kandidato laipsnį.

ATKREIPIAME DĖMESĮ – jau atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikais, šis D. Grybauskaitės mokslinis darbas, kuriame būsima Lietuvos prezidentė nepabijojo atskleisti pokario partizanų vykdytų žiaurumų, sulaukė pripažinimo:
1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą.

Ištrauka iš D. Grybauskaitės mokslinio darbo:

Klasių kovos požiūriu 1940-1941 m. reforma vyko gana taikiai ir buvo įvykdyta beveik per pusmetį.

Po karo situacija ženkliai keičiasi.

Reforma vykdoma aršios  klasių kovos sąlygomis iki 1948 m.

Klasės (turima omenyje darbo klasė – red. pastaba) priešai socialistinę reformą bandė sustabdyti  žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu.

Nuo klasės priešų rankos paskutiniais metais žuvo virš 13 tūkst. žmonių. Tokia ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio.

Valstietija buvo įbauginta ir atsisakinėjo netgi imti žemę, jau nekalbant apie būrimąsi į arteles ar kolūkius.

Aktyvi kolektyvizacija prasidėjo nuo 1949 m. ir baigėsi 1950 m. pabaigoje.

Kaip klasė, buržuazija buvo visiškai sunaikinta, kaime kūrėsi socialistinės gamybos santykiai.

Į įvykius susijusius su A. Ramanausko-Vanago pagerbomu sureagavo ir Rusija, iš esmės patvirtindama minėtas D. Grybauskaitės mokslinio darbo išvadas.

Tačiau mūsų šalies vadovė griežtai sureagavo į tokią Kremliaus poziciją:Tad kuria D. Grybauskaite tikėti – ta, pagal kurios mokslinį darbą 1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą, ar ta, kuri yra tremtinio dukra ir rodo tvirtą pasiryžimą atremti Rusijos grėsmes partizano  A. Ramanausko-Vanago laidotuvėmis?

Keli susiję:

Badaujantis liberalas apgailestauja dėl Lietuvos moksleivių neįtraukimo į gyvosios istorijos pamoką   

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio   

Prezidentė negailėdama jėgų kovoja už efektyvesnę konkurenciją

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
180. rembo Tai mes paūšim tai mes pasiausim, kai paskutinį stribą pagausim
(2018-10-22 21:16:08)
(78.62.169.135) Parašė:

Tai mes paūšim tai mes pasiausim kai pskutinį stribą pagausim.179. Vanagas ir yra vanagas
(2018-10-22 13:32:53)
(94.232.229.7) Parašė:

O ne partizanas ar partizanų vadas. Kažin kiek tas vanagas sulesė Lietuvos žmonių?178. klausimas
(2018-10-21 14:04:45)
(87.247.108.234) Parašė:

Petrai , nejaugi vėl apsinuodijai radioaktyviais grybais ?177. >>175. Petras
(2018-10-18 21:45:31)
(46.249.171.41) Parašė:

tik nereikia čia sekti tų pasakų. Pilna nestojusių į partiją, nedalyvavusių tame kolaboravime ir gana daug tikrų pasipriešinimo dalyvių. Niekas prievarta nevertė, stojo visur prisitaikėliai karjeristai. Pagal tamstą gali pateisinti visokį kolaboravimą. Tik va tuos, kurie perėjo politinius Sibiro lagerius labai greitai nustūmė gilyn į užmaržtį. Kad netrukdytų savo prisiminimais ir netgi liudijimais. Kaulus laidoti ir herojus iš jų kurti juk daug saugiau?176. Dzukas > 175. Petras
(2018-10-18 13:27:57)
(93.100.87.209) Parašė:

Visame tame yra du niuansai, kurie mane jaudina - visiskai nedimina Grybauskaites politines formuluotes, problema tame, kad jos mokslinis darbas, ekonomikos srityje, turi nulio verte. Antra - nepaisant to, kad asmeniskai mane visiskai nejaudina kokios politines paziuros pas Grybauskaite, ji yra banali isverstaskure ir nieks nepaneigs, kad ji buvo ne eiline berazume "tikinti", o, mazu maziausia, "kunigas bolsevizmo baznycioje".175. Petras
(2018-10-18 13:11:01)
(78.61.173.61) Parašė:

Tais laikais, rašant mokslinį darbą, buvo privalomos politinės formuiluotės, marksistiniai vertinimai visų teiginių. To neatlikęs diserantas nebuvo prakeidžiamas pro mandatinę (priešlaikinę) komisiją.Visa tai kas priekaištaujama Prezidentei dėl mokslinio darbo fomuluočių yra arba neišmanymas, arba tyčinis enkavedistų veidmainystės triukas nežinantiems. Tai jie, bolševikai buvo sukūrę gudrią sistemą, kur už jų nuodėmes turėjo ir dabar dar turi atsakyti jų pačių aukos. Šetonikas klastos metodas, kurio taip niekas ir iki galo nedemaskuoja. Tai jų būdas užčiaupti burnas bent kiek doresniam ir protingesniam piliečiui. Žmogus neturi priemonių apsiginti, įrodyti, kad čia ne jo nuodėmė. Ir duotu atveju vienas tekstas yra parašytas jų pačių, o kitas pasakytas laisva Grybauskaitės valia. Bet matote, kaip atkakliai bolševikų slapti agentai ir dabar reikalauja Grybauskaitę atsakyti už jų parašytą, išprievartautą tekstą.Baisiausia, kad jie nebaudžiami ciniškai atsistoja teisiojo pozoje ir Nepriklausomoje Lietuvoje, mūsų dienomis kaip ir anais laikai drasko savo auką. Nusikaltimas dienos šviesoje, nebaudžiamas.174. T0mas J. -> 171
(2018-10-16 22:49:24)
(85.206.112.194) Parašė:

"Jei man atsakinėjant, kažkas kitas tau parašo atsakymą, tai tu nori, kad aš tau dar kartą pakartočiau kažkieno komentarą?" - rašei tu. / KAŽKAS KITAS čia ne prie ko. Neturi ką man atsakyt į 151. - taip ir sakyk.173. ŠŪDINOS VALSTYBĖS ŠŪDINA IR PREZIDENTĖ
(2018-10-16 02:39:33)
(38.132.120.79) Parašė:

Ko daugiau galima tikėtis gyvenant "Stribų" valstybėje?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras