2019 m. vasario 20 d. 

Prezidentė pagerbė žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu pasižymėjusį klasės priešą

227
Paskelbta: 2018-10-06 10:10 Autorius: ekspertai.eu
Melagė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, buvusi Lietuvos nepriklausomybės priešininkė (kolaborantė), komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, savo biografijos klastotoja, NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, fotosesijų su vaikučiais ir karine technika fanė, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė, gerųjų iniciatyvų iniciatorė, dainininkė bei šokėja, LR prezidentė Dalia Grybauskaitė (pirma iš dešinės). Nuotr. prezidentas.lt


Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje padėjo gėlių vainiką ir pagerbė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago, nukankinto 1957 m., atminimą.

„Šalies vadovės teigimu, Lietuva laidoja savo didvyrį – žmogų, kuriam žodžiai Laisvė ir Valstybė buvo svarbiau už visą pasaulį. Pasak Prezidentės, A. Ramanauskas-Vanagas – geriausias įrodymas, kad ir vienas žmogus gali tapti visos tautos laisvės simboliu, todėl jo kapavietės atradimas – ypač brangi dovana Lietuvai“, - skelbiama oficialiame Prezidentūros pranešime visuomenei „Ir vienas žmogus gali tapti laisvės simboliu“.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad po 6 dešimtmečių atrastų Lietuvos partizanų vado palaikų iškilmingas perlaidojimas – dar viena galimybė visam pasauliui parodyti, kad niekam neleisime šmeižti ir juodinti savo šalies didvyrių atminimo.

Prezidentė D. Grybauskaitė lenkia galvą ir atiduoda pagarbą socialistinę reformą bandžiusiam sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu – A. Ramanauskui-Vanagui. Nuotr. prezidentas.lt


Valstybinės A. Ramanausko-Vanago laidotuvės vyksta 2 dienas. Spalio 5 d. visuomenė su juo galėjo atsisveikinti Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, o spalio 6 d. 15 val. Antakalnio kapinėse įvyko laidotuvių ceremonija.

Laidotuvių ceremonijoje Antakalnio kapinėse dalyvavusi prezidentė kvietė visus galinčius prisijungti. Prezidentės teigimu, tai buvo išskirtinė galimybė visiems kartu atiduoti pagarbą vienam iš didžiausių mūsų laisvės simbolių.

Šalies vadovė čia pasakė iškilmingą kalbą ir bendravo su susirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis: prezidentas.ltEkspertai.eu
kviečia prisiminti ištrauką  iš D. Grybauskaitės mokslininio darbo – 1988 m. Dalios Grybauskaitės TSKP Centro Komiteto visuomenės mokslų akademijoje apgintos disertacijos, kur ji įgijo ekonomikos mokslų kandidato laipsnį.

ATKREIPIAME DĖMESĮ – jau atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikais, šis D. Grybauskaitės mokslinis darbas, kuriame būsima Lietuvos prezidentė nepabijojo atskleisti pokario partizanų vykdytų žiaurumų, sulaukė pripažinimo:
1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą.

Ištrauka iš D. Grybauskaitės mokslinio darbo:

Klasių kovos požiūriu 1940-1941 m. reforma vyko gana taikiai ir buvo įvykdyta beveik per pusmetį.

Po karo situacija ženkliai keičiasi.

Reforma vykdoma aršios  klasių kovos sąlygomis iki 1948 m.

Klasės (turima omenyje darbo klasė – red. pastaba) priešai socialistinę reformą bandė sustabdyti  žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu.

Nuo klasės priešų rankos paskutiniais metais žuvo virš 13 tūkst. žmonių. Tokia ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio.

Valstietija buvo įbauginta ir atsisakinėjo netgi imti žemę, jau nekalbant apie būrimąsi į arteles ar kolūkius.

Aktyvi kolektyvizacija prasidėjo nuo 1949 m. ir baigėsi 1950 m. pabaigoje.

Kaip klasė, buržuazija buvo visiškai sunaikinta, kaime kūrėsi socialistinės gamybos santykiai.

Į įvykius susijusius su A. Ramanausko-Vanago pagerbomu sureagavo ir Rusija, iš esmės patvirtindama minėtas D. Grybauskaitės mokslinio darbo išvadas.

Tačiau mūsų šalies vadovė griežtai sureagavo į tokią Kremliaus poziciją:Tad kuria D. Grybauskaite tikėti – ta, pagal kurios mokslinį darbą 1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą, ar ta, kuri yra tremtinio dukra ir rodo tvirtą pasiryžimą atremti Rusijos grėsmes partizano  A. Ramanausko-Vanago laidotuvėmis?

Keli susiję:

Badaujantis liberalas apgailestauja dėl Lietuvos moksleivių neįtraukimo į gyvosios istorijos pamoką   

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio   

Prezidentė negailėdama jėgų kovoja už efektyvesnę konkurenciją

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
227. et
(2019-02-19 15:16:51)
(86.100.201.147) Parašė:

ech jus "ekspertai" is sudegusio teatro, kiek dar mulkinsite zmones?.. Gal zoles apsiruke, per langus is kelinto auksto iskrentatm bet proto visvien nigaunat?..226. Aidas iš girių
(2019-02-15 00:00:57)
(92.243.166.42) Parašė:

Visa tiesa apie Mognolija-Tulpe ir dar neaisku kiek ji turi slapyvardziu,As skaiciau jos susirasinejimo laiskus ,su teisemu Masiuliu ,tulpiu paste,Tai didzioji kovotoja su oligarchais ,pati bendravo su MG BALTIC koncerno vadovu Mockumi ,siunte jam linkejimus per Masiuli ,ir prse ,kad nutildytu skalika ,tai yra zurnalista dapku ir apie ja graziai kalbetu ir liaupsinyu per televizoriu,Didzioji ''kovotoja''ne tik zinojo kad Masiulis veda reikalus su oligarhais ,bet ir pati bendravo,Kitoje valstybeje tai butu skandalas ir apkalta Mano nuomone,tik Lietuvoje taip galima,225. NUSIVYLĘS RINKĖJAS
(2019-02-10 02:36:27)
(92.243.166.42) Parašė:

sąžinė ir moralė - ne šios prezidentės dimensijos224. "Mano klausimai Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei"
(2019-02-09 19:31:09)
(71.19.251.146) Parašė:

Prieš palikdama prezidentės postą, būkite maloni, atsakykite į kelis klausimus: 1. Kaip pasikeitė Lietuvos santykiai su kaimynais? 2. Kaip pasikeitė valstybės saugumas? 3. Kaip pasikeitė švietimo lygis? 4. Kaip pasikeitė socialinė atskirtis? 5. Kaip pasikeitė skurdo lygis? 6. Kiek šimtų procentų pakilo maisto, prekių ir paslaugų kainos? 7. Kaip pasikeitė šeimos padėtis? 8. Kaip pasikeitė nacionalinė skola? 9. Kaip pasikeitė nacionalinis turtas? 10. Kaip Lietuvos įmonėse pasikeitė nuosavybė? 11. Koks procentas bankų ir žiniasklaidos įmonių liko lietuviško kapitalo? 12. Kaip sekasi uždaryti atominę elektrinę? 13. Kiek Lietuvai kainavo ir kainuos suskystintų dujų terminalas? 14. Kaip pasikeitė energijos tiekimo saugumas? 15. Kaip pasikeitė kraštovaizdis, šalies miškingumas? 16. Kaip pasikeitė psichosocialinis klimatas šalyje? 17. Kokie sveikatos sistemos pasiekimai? 18. Kiek mėnesių reikia laukti eilėje pas gydytoją specialistą? 19. Kaip pasikeitė švietimo lygis? 20. Kaip pasikeitė žiniasklaidos patikimumas? 21. Kaip pasikeitė žodžio laisvė? 22. Kaip pasikeitė šeimos struktūra? 23. Kaip pasikeitė jaunosios kartos ateities perspektyvos? 24. Kaip pasikeitė korupcijos lygis? 25. Kaip pasikeitė moralinis klimatas? 26. Kiek kvalifikuotų darbuotojų emigravo iš Lietuvos? 27. Kiek gyventojų emigravo iš Lietuvos? 28. Koks skaičius moksleivių ruošiasi emigruoti iš Lietuvos? 29. Kokia lietuvių kalbos padėtis? 30. Koks nacionalinių meno ir kultūros premijų degradavimo lygis? 31. Kodėl buvo kovojama su Lietuvos simboliu Vytimi, diegiamas masonų simbolis neužmirštuolė? 32. Ką Jums pažadėjo skandinavų bankai už Snoro banko sužlugdymą? 33. Ką Jums pažadėjo Briuselis už Lietuvos sunaikinimą?223. Rimantas
(2019-02-01 14:18:45)
(194.135.71.166) Parašė:

Grotos Leningrado S.l.i.u.x.a.i.222. Būtinai
(2019-01-23 10:23:33)
(193.176.87.226) Parašė:

Paskaitykite straipsnį "G.Radvila apie Vytautą Landsbergį - tai žmogus, kuris valdo kriminalinį pasaulį ir niekada neatsisakys kriminalinių metodų".221. DEmokratija >> R.Kairiūkščiui
(2019-01-14 23:04:46)
(94.244.86.92) Parašė:

Buvo ir raudonų partizanų,pabėgusių kalinių iš Kauno 9 forto -tuometinio fašistinio konclagerio, kovojusių su fašistiniu okupantu ir žuvusių už Lietuvos laisvę. Kodėl jų neperlaidoja kaip didvyrius?220. Kas gali pasakyti, ar tiesa?
(2019-01-10 20:53:37)
(198.96.95.176) Parašė:

Girdėjau kalbant, kad vienas KGB agentas(ė), sako, jog mokslus “krimto” Leningrade, buvo vadinamas “Magnolija”, “Lisica” (lapė) ir net “Beločka” (voveraitė)???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras