2018 m. gruodžio 14 d.

 

Prezidentė pagerbė žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu pasižymėjusį klasės priešą

200
Paskelbta: 2018-10-06 10:10 Autorius: ekspertai.eu
Melagė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, buvusi Lietuvos nepriklausomybės priešininkė (kolaborantė), komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, savo biografijos klastotoja, NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, fotosesijų su vaikučiais ir karine technika fanė, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė, gerųjų iniciatyvų iniciatorė, dainininkė bei šokėja, LR prezidentė Dalia Grybauskaitė (pirma iš dešinės). Nuotr. prezidentas.lt


Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje padėjo gėlių vainiką ir pagerbė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago, nukankinto 1957 m., atminimą.

„Šalies vadovės teigimu, Lietuva laidoja savo didvyrį – žmogų, kuriam žodžiai Laisvė ir Valstybė buvo svarbiau už visą pasaulį. Pasak Prezidentės, A. Ramanauskas-Vanagas – geriausias įrodymas, kad ir vienas žmogus gali tapti visos tautos laisvės simboliu, todėl jo kapavietės atradimas – ypač brangi dovana Lietuvai“, - skelbiama oficialiame Prezidentūros pranešime visuomenei „Ir vienas žmogus gali tapti laisvės simboliu“.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad po 6 dešimtmečių atrastų Lietuvos partizanų vado palaikų iškilmingas perlaidojimas – dar viena galimybė visam pasauliui parodyti, kad niekam neleisime šmeižti ir juodinti savo šalies didvyrių atminimo.

Prezidentė D. Grybauskaitė lenkia galvą ir atiduoda pagarbą socialistinę reformą bandžiusiam sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu – A. Ramanauskui-Vanagui. Nuotr. prezidentas.lt


Valstybinės A. Ramanausko-Vanago laidotuvės vyksta 2 dienas. Spalio 5 d. visuomenė su juo galėjo atsisveikinti Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, o spalio 6 d. 15 val. Antakalnio kapinėse įvyko laidotuvių ceremonija.

Laidotuvių ceremonijoje Antakalnio kapinėse dalyvavusi prezidentė kvietė visus galinčius prisijungti. Prezidentės teigimu, tai buvo išskirtinė galimybė visiems kartu atiduoti pagarbą vienam iš didžiausių mūsų laisvės simbolių.

Šalies vadovė čia pasakė iškilmingą kalbą ir bendravo su susirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis: prezidentas.ltEkspertai.eu
kviečia prisiminti ištrauką  iš D. Grybauskaitės mokslininio darbo – 1988 m. Dalios Grybauskaitės TSKP Centro Komiteto visuomenės mokslų akademijoje apgintos disertacijos, kur ji įgijo ekonomikos mokslų kandidato laipsnį.

ATKREIPIAME DĖMESĮ – jau atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikais, šis D. Grybauskaitės mokslinis darbas, kuriame būsima Lietuvos prezidentė nepabijojo atskleisti pokario partizanų vykdytų žiaurumų, sulaukė pripažinimo:
1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą.

Ištrauka iš D. Grybauskaitės mokslinio darbo:

Klasių kovos požiūriu 1940-1941 m. reforma vyko gana taikiai ir buvo įvykdyta beveik per pusmetį.

Po karo situacija ženkliai keičiasi.

Reforma vykdoma aršios  klasių kovos sąlygomis iki 1948 m.

Klasės (turima omenyje darbo klasė – red. pastaba) priešai socialistinę reformą bandė sustabdyti  žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu.

Nuo klasės priešų rankos paskutiniais metais žuvo virš 13 tūkst. žmonių. Tokia ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio.

Valstietija buvo įbauginta ir atsisakinėjo netgi imti žemę, jau nekalbant apie būrimąsi į arteles ar kolūkius.

Aktyvi kolektyvizacija prasidėjo nuo 1949 m. ir baigėsi 1950 m. pabaigoje.

Kaip klasė, buržuazija buvo visiškai sunaikinta, kaime kūrėsi socialistinės gamybos santykiai.

Į įvykius susijusius su A. Ramanausko-Vanago pagerbomu sureagavo ir Rusija, iš esmės patvirtindama minėtas D. Grybauskaitės mokslinio darbo išvadas.

Tačiau mūsų šalies vadovė griežtai sureagavo į tokią Kremliaus poziciją:Tad kuria D. Grybauskaite tikėti – ta, pagal kurios mokslinį darbą 1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą, ar ta, kuri yra tremtinio dukra ir rodo tvirtą pasiryžimą atremti Rusijos grėsmes partizano  A. Ramanausko-Vanago laidotuvėmis?

Keli susiję:

Badaujantis liberalas apgailestauja dėl Lietuvos moksleivių neįtraukimo į gyvosios istorijos pamoką   

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio   

Prezidentė negailėdama jėgų kovoja už efektyvesnę konkurenciją

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
200. 130 Tomui J
(2018-12-09 11:06:50)
(86.38.202.44) Parašė:

Tavo mokykloje 1980 metais nebuvo tualetinio popieriaus? O kaip kitaip buvo galima dundukus priversti skaityti laikraščius? Juk tualetai mokykloje ir buvo vadinami "skaityklomis". Patupėjai,perskaitei,nusišluostei ir -laisvas.199. Petrui
(2018-12-09 10:57:02)
(86.38.202.44) Parašė:

Kokiu reikia būti idiotu teigiant,jog moksliniam darbui reikėjo stiprių tarybinių teiginių,suvažiavimų citatų? Reikėjo jų tik Aukštųjų partinių mokyklų absolventams, kurių aukštasis išsilavinimas prilygintinas savaitės kursams, tobulinant partinio vadovavimo įgūdžius. Jeigu jos darbas mokslinis, kodėl leido sunaikinti smulkius pagalbinius ūkius nepriklausomoje Lietuvoje pagal ES komandą? Kodėl naikino tai, kas, anot Grybauskaitės, išgelbėjo Lietuvos kolūkius?198. JR
(2018-12-07 16:31:55)
(79.132.163.32) Parašė:

Niekšinga moteris kokių maža.197. >>195. Neziniukas
(2018-11-30 21:04:05)
(195.176.3.24) Parašė:

išsikasti kaulus miškinio, pražudžiusio daugybę niekuo dėtų žmonių ir juos garbinti tai čia pagal tave klaidos? Nuvažiuok į tuos rajonus kur veikė jo gauja ir papasakok tiems dar gyviems giminaičiams jog jis "didvyris". Aš pasižiūrėsiu koks tu grįši namo....196. Audrius
(2018-11-30 00:29:49)
(82.145.221.62) Parašė:

zmogus ima sautuva ir sauna i zmogu tiktai arba apimtas beprotybes(streso,isgazdintas) arba del pinigu,del idejos zmogus paemes sautuva ir saudantis zmones,vietoje ,to kad susitarti,gali buti laikomas narve arba taip pat sunaikinamas atsakant195. Neziniukas
(2018-11-27 03:57:03)
(23.249.101.146) Parašė:

Skaitau komentarus ir galvoju kiek , gi daug neapykantos lietuvos partizanams, ir net Lietuvos valstybei? Ar tai yra troliu fabriko veikejai.Lietuvoje? Idealiu valstybiu, manau nerasime niekur, pasaulyje. Bet tai yra musu Lietuva ,kad ir su netobulumais, klaidomis. Uz tai reikia issirinkti teisingus zmones i seima , ir issirinkti teisinga prezidenta. As manau, visa taiyra Lietuvos zmoniu rankose. O jus ,troliai ,baikite smeizti Lietuvos partizanus. Jie atidave savo gyvenima uz musu Lietuva ir uz tokius kaip jus , kad kus gyventumete laisvoj Lietuvoj. O jus dabar zmeiziate ir niekinate ju atminmima. Geda jums.194. ŠIKALĖ DŽIAUGIAS ŽYDU LANDSBERG :)
(2018-11-25 21:31:43)
(91.53.126.40) Parašė:

Dovilė Šakalienė 2017 m. Vasaris 12 d. · #goGabrielius Džiaugiuosi, sveikinu, super rezultatas :) Su tokiais bendraminčiais galima nuversti kalnus ;) PS STRESUOJANTIEMS. Dėl labai įdomių reakcijų dalinuosi komentaru kodėl matote šitą selfį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos (nepartinės) narės FB paskyroje. Pirma, Gabrielius Landsbergis yra protingas atsakingas jaunas politikas, kurį gerbiu ir nuoširdžiai džiaugiuosi, kad jis ir toliau vadovaus konservatoriams. Antra, Gabrielius ir Ingrida Šimonytė yra mano bendraminčiai ginant vaikus - kaip ir Mykolas Majauskas ar Viktorija Čmilytė-Nielsen-- ir šiuo požiūriu absoliučiai nesvarbu frakcijos ar partijos, tad šiame selfyje yra trys žmonės iš didelės žmonių jūros, kuriems svarbus kiekvienas vaikas. Ir trečia - gal verta prisiminti, kad politikoje daug svarbiau draugai ir bendrų darbų partneriai nei takoskyros ir priešų paieška. Aš už etišką, pagarba grįstą bendrą darbą su žmonėmis, kurie remia svarbius šios Vyriausybės darbus. Laikas užaugti ir išmokti dirbti kartu vardan tos. Laiko turime labai mažai. Ramių sapnų ;) — su Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis, Kitchen.193. Rigas partizans - 1
(2018-11-20 13:56:02)
(92.243.166.42) Parašė:

Latviai itin taikliai pasišaipė iš “Magnolijos”, kuri Latvijos žurnalistui nurodė uždavinėti tik išmoktus klausimus, ir taip dar kartą sukėlė ekscelencijos pykčio protrūkį. Iki šiol visa Lietuvos šūdasklaida žaidžia Grybauskaitės žaidimą – užduoda jai tik “sutartus” klausimus, į kuriuos atsakymą ji žino atmintinai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras