2020 m. birželio 4 d.

 

Prezidentė ir Seimo pirmininkė su darbo vizitu lankysis Latvijoje

Paskelbta: 2014-01-17 09:36 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „lrp.lt“
Nuotr. iš „lrp.lt“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Latvijos Prezidento Andrio Bėrzinio kvietimu lankysis Rygoje.

Lietuvos vadovė susitiks su Latvijos Prezidentu, dalyvaus „Ryga – Europos kultūros sostinė 2014“ atidarymo renginiuose.

Teigiama, kad dvišaliame susitikime Prezidentai aptars Lietuvos ir Latvijos energetiniam ir ekonominiam saugumui svarbių projektų įgyvendinimo klausimus, santykius su Rytų partnerystės šalimis, kalbėsis apie Latvijos prisijungimo prie euro zonos patirtį.

Lietuva pirmoji iš Baltijos valstybių pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai. Perimti pirmininkavimą ES Tarybai nuo 2015 metų sausio 1 dienos besirengiančios Latvijos vadovui Prezidentė pristatys Lietuvos pirmininkavimo patirtį, rezultatus ir aptars tęstinius darbus.

Pasak D. Grybauskaitės, Lietuva ir Latvija – vienintelės baltų valstybės, kurias sieja bendros kultūrinės šaknys ir nuolatiniai kultūriniai ryšiai. Esą todėl Rygai suteiktas Europos kultūros sostinės statusas – puiki proga pristatyti pasauliui ir baltiškąją kultūrą.

Renginių metu Prezidentei bus įteikta unikalaus albumo apie senąją Baltijos šalių istoriją „Terra Mariana“ faksimilinė kopija. Šio albumo originalas 1888 metais buvo padovanotas popiežiui Leonui XIII ir saugomas Vatikano apaštalinėje bibliotekoje. Viena iš kelių egzistuojančių šio albumo kopijų ir bus padovanota Prezidentei, o vėliau perduota Vilniaus universiteto bibliotekai.

Europos kultūros sostinės atidarymo renginiuose penktadienį Rygoje dalyvaus ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Seimo vadovė susitiks su Latvijos Seimo pirmininke Solvita Abuoltinia, Švedijos parlamento pirmininku Peru Vesterbergu (Per Westerberg).

„lrp.lt“, Eltos, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras