2020 m. liepos 7 d.

 

Prezidentas G. Nausėda neišgirdo Landsbergių grupuotės lyderių reikalavimo nebandyti kontaktuoti su A. Lukašenka

15
Paskelbta: 2019-09-30 21:14 Autorius: ekspertai.eu
Žmonių partijos lyderiai Gabrielius ir Vytautas Landsbergiai ir prezidentas Gitanas Nausėda.


Netoli Vilniaus statoma Baltarusijos atominė elektrinė (AE) neatitinka tarptautinių normų ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, pranešė Prezidentūros portalas prezidentas.lt.

„Kviečiame Baltarusiją nedelsiant įgyvendinti tarptautinių ekspertų nustatytus Astravo AE branduolinės saugos standartus“, - nurodė prezidentas Gitanas Nausėda.

Šalies vadovas pabrėžia, kad ministras L. Linkevičius siekdamas platesnio dialogo su Minsku tinkamai atstovauja Lietuvos nacionaliniams interesams, o jo adresu nukreipta kritika neturi pagrindo.

Pasak prezidento, nepriimtini kaimyninės šalies veiksmai vykdant Astravo AE projektą, kuriais pažeidžiami atvirumo, skaidrumo ir geros kaimynystės principai, gali būti atsverti tik telkiant visus pajėgumus nacionaliniu, regioniniu ir ES lygiu.

„Tačiau kyla grėsmė, kad šie svertai nebus efektyviai panaudoti, toliau susilaikant nuo bet kokio bendradarbiavimo su Baltarusija“, - įsitikinęs G. Nausėda.

Jis taip pat primena, kad Astravo AE saugumo klausimas keliamas visuose dvišaliuose susitikimuose su ES valstybių vadovais, kaip ir ES institucijų formatais.

Informuojama, kad šalies vadovas remia Vyriausybės veiksmus Baltarusijos AE klausimu ir ragina siekti ES lygiu apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, taip pat ir užtikrinant, kad nebūtų perkama jose pagaminta elektros energija.

„Branduolinės saugos problemų kėlimas neprieštarauja pamatinei Lietuvos pozicijai, kad nesaugi Astravo AE neturi būti eksploatuojama“, - nurodė prezidentas.

Pripažindama būtinybę užtikrinti, kad baltarusijos AE pagaminta elektros energija nepatektų į Lietuvos teritoriją, Prezidentūra teiks Seimui rudens plenarinėje sesijoje svarstyti kelių įstatymų pataisas, kurios sugriežtins licencijų išdavimą elektros energijos rinkos dalyviams. Nustačius, kad rinkos dalyvis prekiauja nacionaliniam saugumui grėsmę keliančia elektros energija, jo veiklos licencija būtų panaikinama.

„Baltarusijos valstybingumo išsaugojimas yra ilgalaikis Lietuvos nacionalinis interesas“, - vertindamas platesnį tarptautinių santykių kontekstą ir nacionalinio saugumo poreikius, pasakė šalies vadovas.

jo teigimu, energetinio, ekonominio, karinio ir politinio Baltarusijos ir Rusijos suartėjimo fone neatsakinga būtų palaikyti tolesnę Minsko izoliaciją, neieškant galimybių pokyčiams demokratijos ir branduolinės saugos srityse.

Ekspertai.eu primena, kad prieš kelias dienas Žmonių partija perspėjo „nepulti savanoriškai į Kremliaus glėbį“ ir pareikalavo „stabdyti bet kokias iniciatyvas, skatinančias bendradarbiavimą su A. Lukašenkos režimu“.

Tačiau, atrodo, prezidentas G. Nausėda visų šių Landsbergių grupuotės perspėjimų ne iki galo išgirdo. Akivaizdu, kad toks prezidento elgesys nebus paliktas be tikrųjų Lietuvos patriotų dėmesio.

Šaltinis: prezidentas.lt

Susiję:

Ultimatumas: reikalaujama sustabdyti visas iniciatyvas, skatinančias bendradarbiavimą su A. Lukašenkos režimu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
15. > 7. Nuomone
(2019-10-02 14:25:55)
(91.163.154.166) Parašė:

Kiek kartu jums buvo aiskinta, kad apsiryti ozio spiromis kenkia ir taip mikroskopinems jusu smegenims ?14. vladas lukosevicius
(2019-10-01 21:14:12)
(90.131.41.221) Parašė:

SUSIMASTYKITE ….. Ko dar neaplojo Lansbergis su savo gauja per paskutinį mėnesį ? Ant Rusų , Baltarusų , Latvių , Vokieičų , ir net visą EU užkabino , jau neskaičiuosiu kokias provokacijas rengia pastoviai LR Seime …. Kodėl leidomės užvaldomi , trypiami , apvogiami ir kiršinami tarpusavyje ir su kaimyninėmis valstyėmis žydiškos Lansbergių šeimynėlės , kurią seniai kankina psichinės , fizinės ir iškrypėliškos negalios ?..... Dar Smetona sakė ,,, Žemkalnių negalima prileisti prie valdžios ,,, .13. s
(2019-10-01 20:06:54)
(37.228.225.252) Parašė:

Savo atomke uzdare, dabar verkia ...12. Piliečio nuomonė
(2019-10-01 20:06:49)
(78.157.74.23) Parašė:

Tie tikrieji KGB patriotai geriau patyli, nes jú dėka dauguma nelaimiú prasidėjo valstybėje... Patys tylėjo kai statybos prasidėjo nors buvo valdžioje, pensijos jú dėka buvo sumažintos ir iki dabar dar negražinta, Mažeikiai išparceliuoti ir Magnolijos veiksmai atsirūgsta. Užslaptinti visi konservatoriú KGBistiniai veikėjai: Dėdulė, Anusas ir visa eilė kitú...11. s
(2019-10-01 20:00:19)
(37.228.225.252) Parašė:

youtube.com/watch?v=0aj0WJBsQF0 Наталия Басовская лекция "Черная королева Екатерина Медичи"10. Įdomu
(2019-10-01 19:58:23)
(92.243.166.42) Parašė:

Pagoglinkit straipsnį "Nausėdos buvę (?) šeimininkai Valenbergai pavertė Švediją pragaru".9. ceslovas
(2019-10-01 19:33:15)
(78.61.182.241) Parašė:

Lyg tai prezidenturos banderlogai buvo Astravo AT ir mate ar atitinka tarptautinius reikalavimus, tiesiog varo kuproto Ozio demagogija, o nauseda neisgirdo lansberginiu glusu reikalavimo nes tuo metu labai atidziai klause ji i prezidentus paskirusio seimininko nurodymu.8. V. Ladas
(2019-10-01 17:56:15)
(188.69.207.53) Parašė:

Gerai bent tai, kad žodžiais paprieštarauja šeimynai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras