2020 m. gegužės 31 d.

 

Prezidentas G. Nausėda – mažoji Rusijos Federacijos valstybės paslapties D. Grybauskaitės kopija

34
Paskelbta: 2019-09-05 07:20 Autorius: ekspertai.eu
Susitikimo akimirka. Nuotr. prezidentas.lt
Susitikimo akimirka. Nuotr. prezidentas.lt

Nepraėjo ir 100 prezidentavimo dienų, kai galutinai paaiškėjo, kad prezidentas Gitanas Nausėda yra nuoseklus kadenciją baigusios prezidentės, Rusijos Federacijos valstybės paslapties Dalios Grybauskaitės darbų tęsėjas.

Lankydamasis Briuselyje šalies vadovas susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, su kuriuo aptarė Baltijos regiono saugumo situaciją ir iššūkius, tarptautinio saugumo ir gynybos klausimus. Valstybės vadovas informavo NATO Generalinį Sekretorių apie Lietuvos planus ir toliau didinti šalies gynybai skiriamas lėšas.

„NATO visada buvo Lietuvos saugumo ir gynybos garantas. Esame dėkingi už sąjungininkų įsipareigojimą ginti ir saugoti Lietuvą bei Baltijos šalis, taip pat už karinių pajėgų stiprinimą mūsų šalyse, Baltijos oro policijos misiją. Glaudžių santykių palaikymas bei stiprinimas su sąjungininkais yra ir išliks mano didžiausiu prioritetu. Užtikrinu, kad Lietuva dės visas pastangas vykdyti gynybos finansavimo ir investicijų įsipareigojimus. Jau dabar skiriame 2 procentus BVP gynybai, o iki 2030 metų planuojame gynybai skiriamas lėšas padidinti iki 2,5 procento“, - atskleidė prezidentas.

Šalies vadovas išreiškė padėką ir palaikymą NATO Generaliniam Sekretoriui, stiprinančiam Aljanso veiklą iššūkių kupinais laikais. Viena didžiausių regiono grėsmių įvardyti vis labiau agresyvėjančios Rusijos veiksmai.

„Susirūpinimą kelia Rusijos demonstruojama karinė galia bei prieš demokratines vertybes ir taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką nukreipta elgsena“, - pasakė prezidentas.

Jis akcentavo, kad nuolat besikeičiančioje saugumo aplinkoje ypač svarbu nuosekliai vykdyti NATO adaptaciją ir užtikrinti, kad visi ankstesnių NATO viršūnių sprendimai dėl gynybos ir atgrasymo sustiprinimo būtų visiškai įgyvendinti.

„Lietuva taip pat tęs savo tarptautinius įsipareigojimus, prisidedant prie NATO misijų ir operacijų, kad būtų užtikrintas pasaulio saugumas bei taika“, - patikino G. Nausėda.

Prezidentas išreiškė palaikymą Sakartvelui ir Ukrainai, pabrėždamas, kad NATO turi padėti šioms šalims įgyvendinant euroatlantinės integracijos reformas bei stiprinant savo, o kartu ir viso regiono saugumą ir atsparumą Rusijos ardomajai veiklai.

Susitikime taip pat buvo aptartas pasirengimas gruodį vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Londone, minint 70-ąsias Aljanso įkūrimo metines.

Po susitikimo su J. Stoltenbergu G. Nausėda informavo, kad užpernai dislokuotas tarptautinis sąjungininkų bataljonas yra gera priemonė Rusijai atgrasyti, tačiau to nepakaktų apsiginti nuo Maskvos puolimo.


 

Keli susiję:

Lietuvos analizių analitikai skambina pavojaus varpais: Rusija ruošiasi karui su Vakarais

Vis labiau agresyvėjančiai Rusijai dar vienas signalas iš Lietuvos – JAV mums leido iš jų pirkti šimtus visureigių

Prezidentė D. Grybauskaitė kategoriškai atsisakė duoti sutikimą dėl jos duomenų kreiptis į Rusijos Federaciją 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
34. MAGNOLIJA
(2019-09-08 14:00:12)
(194.59.249.249) Parašė:

DĖL ŽMONIŲ APIPLĖŠIMO BANKE SNORAS EX-PREZIDENTĘ D.GRYBAUSKAITĘ - KGB EX-PROS.TI.TU.TĘ Į KALĖJIMĄ!33. Senis
(2019-09-06 08:32:56)
(90.140.134.62) Parašė:

Pirmiausia turėtų būti žmogus.Lietuva maža šalis. 30 metų naikinom viską, užauginom nuekadėjų, nebaudžiamų "oligarchų" .Šalis nevaldoma Tautos, Tauta neturi balso. Išrinktieji sako tai ką nori girdėti NATO, JAV...32. ddd
(2019-09-06 06:20:19)
(85.206.212.201) Parašė:

Tam ,kad tokias kalbas rezti....kurios igryyso iki gyvo kaulo, Lietuvai reikejo issirinkti prezidenta...susimastau isviso kam tokia institucija mazai valstybei reikalinga?...gal uztektu premjero ,kad eilini karta pagarbintu nato ar demokratines vertybes, yra ir ur ministeris...sako ,kad vistiek puolant maskvai vargu ar pades ?...tai gal i ta valstybe nuvykti? uzmegsti gerus santykius pabandyti..?maziau gresmes butu...31. romačius
(2019-09-05 22:52:03)
(88.118.146.79) Parašė:

Mėgstu patyrinėti nuotaukas, nes ten yra daugiau tiesos,nei propagandiniuose tekstuose.Drįsčiau paprieštarauti gerbiamam U-2 :),Briuselis ir NATO žino apie tarnybų pastangas socialiai integruoti Lietuvos psichinius ligonius į visuomenę, netgi į jų struktūras.Gyvas pavyzdys-socialiai integruoto,ištikimu taukuotu snukučiu,ištiestomis pagal kelnių siūles rankutėmis,pasiruošusio įvykdyti bet kokį jam pavestą negudrų pagalbinį darbelį, Kiaulino povyza.Užtat J.Soltenbergo nepatiklus žvilgsnis į plačią ir atvirą Gitano šypseną savaime suprantamas.Vis dėlto, naujas darbuotojas...30. ceslovas
(2019-09-05 20:15:25)
(78.61.182.241) Parašė:

Banku statytinis negali galvoti savo galva, o tik vygdo nurodymus. Laikas parodis, kad nauseda pranoks kolaborante sungrybe.29. jeronimas
(2019-09-05 17:42:48)
(51.37.110.236) Parašė:

Ziurejau i virsutine nuotrauka,ir savom akym negalejau patiketi.Ten tam pirmam is kaires besisypsanciam vyriokui pazandziu taukai ant ausu pakibe.Cia nuo ekonominio maisto ar nuo nesubalansuoto pertekliaus???28. to 20 V.Ladui
(2019-09-05 16:39:34)
(87.198.117.55) Parašė:

Nebūk naivus, Lietuvoje jokių karžygių (paprastai sakant - žmonių, galvojančių apie valstybę)nenusimato.27. a-a
(2019-09-05 16:27:59)
(188.69.195.126) Parašė:

Apokaliptinėc-ecpochinė leemtiiis -arba su rusais, arba prieš rusus; na, šunų toki genai; arba grandinė ant kaklo, arba putos nasruose; prakeikti judaistiniai kryžiuočiaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras