2020 m. birželio 1 d.

 

Prezidentas Gitanas Nausėda dėl tęsiamos niekšybės prieš Lietuvą savo nuomonės neturi

38
Paskelbta: 2020-01-23 10:39 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentas Gitanas Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt


2018 m. sausio pirmosiomis dienomis Lietuvoje buvo sukeltas efektingas skandalas, nuvilnijęs ir už mūsų šalies ribų – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), vadovaujamas Teresės Birutės Burauskaitės, interneto svetainėse kgbveikla.lt ir genocid.lt lietuvių ir anglų kalbomis įstaigos sukurtuose dokumentuose paskelbė, kad a.a. kardinolas Vincentas Sladkevičius yra KGB agentas „Alksnis“, a.a. Donatas Banionis – KGB agentas „Bronius“, o a.a. Saulius Sondeckis – KGB agentas „Saliutas“.

Svarbu pažymėti, kad LGGRTC nurodyti informacijos šaltiniai – Visuotinė lietuvių enciklopedija (kurioje tokios informacijos nėra), ir KGB agentūros archyvinių asmens bylų registracijos žurnalas (kurio pabaigoje ranka įrašyti šie trys Lietuvos šviesuoliai).

LGGRTC žurnalo fragmentai.


Netrukus po šio skandalo Tarpžinybinė Liustracijos komisija, kuriai vienintelei įstatymas suteikia teisę nustatyti, ar asmuo slapta bendradarbiavo su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybomis, nustatė, kad S. Sondeckis ir D. Banionis nebendradarbiavo su KGB. Dar vėliau ta pati Liustracijos komisija nustatė, kad ir kardinolas V. Sladkevičiaus su KGB nebendradarbiavo.

Atrodė, kad provokacijos autoriams  – T. B. Burauskaitės vadovaujamam LGGRTC – tereikėjo viešai paneigti pačių sugalvotą ir paskelbtą šmeižikišką informaciją. Tereikėjo viešai atsiprašyti apšmeižtų žmonių artimųjų. O teisėsaugai tereikėjo savarankiškai, ginant viešąjį interesą nieko nelaukiant pradėti ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškinti, kas buvo šios provokacijos – stipriai pakenkusios visos Lietuvos įvaizdžiui – užsakovas.

Deja, taip neatsitiko.

Kairėjė – anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas. Kairėje violetiniame apskritime – Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.


LGGRTC šmeižto nepaneigė ir neatsiprašė. O teisėsauga, net ir po daugkartinių piliečių kreipimusi ir raginimų ikiteisminio tyrimo, siekiant išsiaiškinti nusikaltėlius – šmeižto užsakovus, pradėti taip ir nesugebėjo.

Maža to – iki šios dienos LGGRTC internetinėse svetainėse genocid.lt ir  kgbveikla.lt lietuvių ir anglų kalbomis skelbiama šmeižikiška informacija, kad D. Banionis, S. Sondeckis ir V. Sladkevičius bendradarbiavo su KGB.

Todėl 2019 m. gruodžio 19 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Zigmas, Vaišvila ir Audrius Butkevičius, ekspertai.eu steigėjas Audrius Nakas, Lietuvos visuomenės tarybos valdybos narys Aldas Mačiulis bei apšmeižtųjų asmenų artimieji – režisierius Raimundas Banionis bei prof. Silvija Sondeckienė kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezı̇̀dentą Gitaną Nausėdą bei LR Seimo valdybą informuodami apie susidariusią ir niekaip nesprendžiamą, Lietuvą niekinančią situaciją.

Tačiau prabėgus mėnesiui netikėtai paaiškėjo, kad šalies vadovui G. Nausėdai ši problema visiškai nerūpi, savo nuomonės apie tai jis neturi.

„Kadangi Jūsų keliami klausimai, susiję su Centro (LGGRTC – ekspertai.eu past.) veikla, nepriskiriami Lietuvos Respublikos Prezidento institucijos kompetencijai, o Jūs pareiškimą pateikėte ir Lietuvos Respublikos Seimo valdybai, tai ši institucija atsakys Jums į pareiškimą pagal kompetenciją“, - rašoma sausio 22 d. Prezidentūros atsakyme.


Be komentarų.

Keli susiję:

Anušauskinių KGB sąrašų skelbėja T. B. Burauskaitė „suspindėjo“ Rusijos televizijos dokumentiniame filme

Generalinis prokuroras E. Pašilis asmeniškai informuotas apie Genocido centro įvykdytą ir tęsiamą šmeižto akciją

„Ekspertai.eu“ skelbia niekur neskelbtas Seimo VIAK sudarytos Darbo grupės tyrimo išvadas    

Anušauskiniai KGB sąrašai savo tikslą pasiekė tik iš dalies: Liustracijos komisija padėjo tašką

KGB srutomis aptaškė per akimirką – paneigimui ir atsiprašymui pusantrų metų kol kas nepakako

Atskleista: KGB sąrašas paskelbtas tam, kad nejaustų žmonės nostalgijos buvusiam sovietiniam gyvenimui   

Komentuodama KGB'istų veiklą Lietuvoje, konservatorė pacitavo Joną Paulių II-ąjį

Paskelbta: prieš Lietuvą veikė garsiausi Lietuvos menininkai – Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
38. Duplis
(2020-01-28 11:05:28)
(213.52.102.60) Parašė:

Jums visi kas nelaizo Kremliui subinės yra landsbergistu tarnas :) O KGB taigi jusiskiai, Putinas KGBistas, KGB su stribais zude lietuvius.37. geda uz Lietuva
(2020-01-27 13:08:58)
(84.181.166.104) Parašė:

internete "suzvejojau" pilna teksta sito moliusko, vadinamo valstybes vadovu, pasisakyma Davose. Kokia geda uz Lietuva!!! Jeigu iki siol dar tikejau, kad jis nera "nusokes nuo faziu", tai dabar vilstis zlugo. Siaip tai eidamas i Prezidento rinkimus ir teigdamas jog yra nepriklausomas kandidatas, jis apgavo visa tauta: jis yra pats istikimiausias ir arsiausias landsbergininku tarnas. Tulpe, nors buvo ster..., bet turejo proto. O sitas...matyt, vietoj smegenu, dirbdamas bankuose, i galva susikiso dolerius ir eurus. Kazkokia parodija, o ne valstybes vadovas ir dar kankinamas fobiju. Va kam Landsbergis turetu pastatyti paminklus: Tulpei ir Moliuskui!36. Palmyra
(2020-01-27 13:06:06)
(46.249.171.56) Parašė:

Patvirtinu, kad G.Nausėda nesprendžia gyventojų klausimų.Rinkimų agitacijos metu man asmeniškai prižadėjo atsakyti kaip spręs Vniešekonombanko valiutinių indėlių grąžinimą (bankas dar 1992 metais uždarytas,pateikiau dokumentus kad valiutos likučiai iššvaistyti net cigaretėms pirkti).Pakartotinai kreipiausi į Prezidentą,2020 m gavau jo kanceliarijos atsirašinėjimą -jog su mano dokumentais susipažino ir persiuntė Finansų ministerijai,iš kurios jau 29 metai gaunu tą patį atsakyma ,kad valiuta yra Rusijoje.Buvo G.Nausėdos tušti rinkiminiai pažadai.35. Kuo greičiau
(2020-01-26 22:07:31)
(92.243.166.42) Parašė:

Lauk Turistą iš prezidentūros!34. Tiesą sakant
(2020-01-26 22:04:46)
(92.243.166.42) Parašė:

Prezidentui patarinėja pusgalviai klapčiukai, kuriems pakanka delfinių plirpalų paskaityti, kad pasijustų labai super aukšto intelekto besą33. Liurbis Nuosėda
(2020-01-26 22:03:40)
(92.243.166.42) Parašė:

Nausėda "pakabintas" prezidentas. Ir lengvai pažeidžiamas. Ir nieko čia suprasti nereikia. Užtenka pamatyti, kaip stiklinio "šiltnamio" regioniniame parke turėtojas, palietus tam tikrus klausimus, braukia sūrų prakaitą nuo kaktos... Tuo viskas ir pasakyta. Ir viskas stojasi į savo vietas.32. Nu jo-
(2020-01-26 20:47:40)
(84.15.181.197) Parašė:

galėtų parašyt dekretą, kad nebuvo kgbistai ir kvit. Ane?31. Tai anušauskinių lanzberginių
(2020-01-26 08:33:22)
(94.232.229.7) Parašė:

KGBistinis darbasParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras