2019 m. gruodžio 15 d.

 

Premjeras: politinės valios VAE statyboms netrūksta

1
Paskelbta: 2014-01-16 10:46 Autorius: Naujienų redaktorius
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Vyriausybė yra nusiteikusi tęsti Visagino atominės elektrinės (VAE) statybų projektą, – trečiadienį patikino premjeras Algirdas Butkevičius.

Žurnalistų klausiamas, ar XVI vyriausybė turi politinės valios statyti atominę jėgainę, premjeras buvo lakoniškas.

„Taip, tai dėl ko mes dirbame? Ne dėl to, kad Lietuva importuoja labai daug elektros energijos?“, – retoriškai paklausė A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas taip pat paaiškino, kad iki šiol konkrečių atsakymų dėl VAE statybų visuomenei nebuvo pateikta, nes trūko techninių galimybių analizės.

„Šiandien, kada buvo pristatyta sinchronizacijos studija, pagaliau atsirado aiškumas. Ir galiu prieiti išvados: buvo labai keista, kada buvo diskutuojama apie VAE statybą, kur tikslas buvo iškeltas, kad ji turi sinchronizuotis su Vakarų elektros tinklais, neturint tos studijos ir nežinant, kiek sinchronizacija kainuos, ir nežinant, iš kur bus užtikrinami rezervai, jeigu reaktorius būtų sustabdytas remontui ar dėl kitų priežasčių sustotų“, – sakė Premjeras.

Jis taip pat patvirtino, kad norint planuojamą atominę elektrinę integruoti į Vakarų elektros tinklų sistemą, teks pastatyti antrąją elektros jungtį su Lenkija.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. Premjere,
(2014-01-17 13:45:00)
(88.119.21.95) Parašė:

o kaip gi referendumas? Juk atsiklausti žmonių siūlė jūsų partija. Žmonės pasakė NE AE. Tai kaip čia dabar suprasti? Rinkom jus, tikėdamiesi, kad nestatysite AE. Tai išeina, kad apgavote?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras