2019 m. sausio 21 d.
 

 

Premjeras: duoti pažadai medikams vykdomi

1
Paskelbta: 2018-04-24 07:29 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. lrv.lt
Nuotr. lrv.lt

Premjeras Sauliaus Skvernelis susitiko su Lietuvos medikų sąjūdžio atstovais ir aptarė  sveikatos apsaugos finansavimo principus 2019 metais ir medikų atlyginimų augimo perspektyvas iki 2020 metų.

Susitikimo metu premjeras pabrėžė, kad duotas pažadas 20 proc. didinti medikų atlyginimo fondą vykdomas. Kai ir buvo žadėta, mažiau uždirbantiems medikams, slaugėms atlyginimai didės daugiau nei penktadaliu.

„Tokia mūsų principinė pozicija. Matome, kad atlyginimai labai skiriasi,  itin įtempta situacija kalbant apie mažiausias pajamas gaunančius darbuotojus. Šią situaciją turime spręsti pirmiausia. Tikiu, kad ir medikų bendruomenė tai supranta“, - pasakė S. Skvernelis.

Premjeras akcentavo, jog sveikatos apsauga buvo ir bus šios Vyriausybės vienas pagrindinių prioritetų.

Susitikimo metu pabrėžta, kad Finansų ministerija jau 2018 m. biudžete papildomai skyrė 10 mln. eurų.

Premjeras pažymėjo, kad nei viena iš valstybės deleguotų funkcijų negali būti nutraukta ir nebevykdoma.

Šiuo metu baigiamos derybos su profesinėmis medicinos darbuotojų organizacijomis dėl Šakinės sutarties priedo, kuris reglamentuoja medicinos darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką. Šiame  priede taip pat bus įtvirtinti minimalūs medicinos darbuotojų atlygiai Šakiniai sutarčiai priklausančiose įstaigose.

Pabrėžta, jog Medikų sąjūdis, toks populiarus judėjimas, nedalyvavo profesinių sąjungų derybose su Vyriausybe nei praėjusį rudenį, nei dabar. Vyriausybė vedė derybas su tais socialiniais partneriais, kuriuos nurodo įstatymas. Tačiau Medikų sąjūdis visada turėjo galimybes pareikšti savo nuomonę ir į pagrindinius jų reikalavimus yra atsižvelgiama.

Šaltinis: lrv.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. trumpai
(2018-04-24 09:41:33)
(78.57.130.78) Parašė:

Jei vikdomi vadinasi viskas gerai jokios problemos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras