2019 m. rugsėjo 18 d.

 

Pratybose „Tvirtas skydas 2“ savanoriai vykdys operacijas priešo okupuotoje teritorijoje

4
Paskelbta: 2019-05-26 11:50 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 27 d. Kauno apskrityje ir apylinkėse prasideda Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabo organizuojamos lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 2“.
 
Mokymų metu KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabas ir padalinių (kuopų) valdymo elementai treniruos gebėjimus planuoti ir vykdyti gynybines operacijas, numatytas valstybės gynybos planuose, efektyviai sąveikaujant su koordinuojant veiksmus su vienetais, veikiančiais kartu arba tame pačiame operacijos rajone.

Savaitę truksiančiuose mokymuose rinktinės valdymo elementai planuos ir vykdys operacijas priešo okupuotoje teritorijoje, reaguos į priešiškų pajėgų imitavimo grupės veiksmus, palaikys ryšį su kitais kariniais vienetais ir civilinėmis institucijomis. Pratybų scenarijus yra simuliacinis ir dirbtinis, neturintis sąsajų su esama šalies situacija.
 
Šios pratybos organizuojamos ne tik krašto apsaugos sistemai priklausančiuose objektuose, bet ir kitose teritorijose, todėl yra iš anksto sutarta su šių teritorijų (objektų) savininkais, atliktas išankstinis atsakingų valstybės ir savivaldybių institucijų informavimas ir pratybų valdymo sąlygų su institucijomis suderinimas.
 
KASP štabo organizuojamos vertinamosios pratybos „Tvirtas skydas“ vyksta du kartus per metus. Kaskart yra treniruojama ir vertinama vis kita KASP rinktinė. Pratybas sudaro du etapai - rinktinės štabo ir kuopų valdymo grupių vadaviečių mokymai bei rinktinės atsakomybės rajone vykstančios lauko taktinės pratybos.
 
Krašto apsaugos savanorių pajėgos rengia karius savanorius Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai. Pajėgose tarnauja apie 4900 karių savanorių - pagal kario savanorio sutartį savanoriškai įsipareigojusių karo prievolininkų, atliekančių nenuolatinę karo tarnybą. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 dienų per metus, dažniausiai savaitgaliais, todėl savanoriai suderina tarnybą kariuomenėje ir civilinę veiklą - darbą ar studijas.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. Romas
(2019-05-27 12:42:47)
(77.111.247.187) Parašė:

Pirma karta ekspertai.eu parase teisinga antraste - "... pratybos vyks okupuotoje teritorijoje". Is esmes - eilinis ir beprasmiskas KAM meslas.3. Leonas
(2019-05-27 09:10:19)
(84.55.51.240) Parašė:

kodėl kariškiai taip suįžūlėjo - lenda į žmonių namų valdas, laipioja ant stogų, šaudo, triukšmauja ir kitaip "treniruojasi? Kas tai - pratybos ar tiesiog žmonių gąsdininmas?2. taip taip
(2019-05-27 01:32:37)
(73.111.152.102) Parašė:

...debily blt....1. tai vat
(2019-05-26 15:37:26)
(78.57.130.78) Parašė:

Kodėl tvirtas skydas kodėl ne tvirtas kibiras,o jau kalaviju serija baigėsi.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras