2020 m. birželio 2 d.

 

Pratybose Vokietijoje Lietuvos karių štabas vadovauja jungtinei NATO pajėgų brigadai

Paskelbta: 2016-10-06 12:01 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 5 d. Karinių įgūdžių formavimo centre Hohenfelso poligone (Vokietija) prasidėjo aktyvioji tarptautinių pratybų „Allied Spirit V“ (liet. „Sąjungininkų dvasia V“) dalis, kurioje dalyvauja apie 160 Lietuvos karių iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir jai priskirtų vienetų. Lietuvos karių štabas yra pagrindinis jungtinės NATO brigados sprendimų ir operacijų valdymo bei kontrolės štabas.

Prieš pat aktyviąją pratybų fazę, brigados vadavietę pamatyti ir su realia situacija susipažinti atvyko pratybų korpuso vadas JAV brigados generolas Markas Malanka (Mark Malanka), taip pat JAV pajėgų Europoje vado pavaduotojas generolas majoras Timotis Magvairas (Timothy McGuire). Generolai susipažino su Lietuvos karių štabo sukurtais operacijų planais ir numatomų veiksmų eigos variantais.

Pagal pratybų scenarijų, brigados lygmens jungtinėms NATO pajėgoms vadovaujančio Lietuvos štabo pagrindinis uždavinys – išsaugoti ginamos vietovės teritoriją, remti vietos valdžią ir sudaryti jai visas sąlygas atstatant nepriklausomos valstybės suverenitetą.

Prasidėjus pratybų veiksmams poligone, kiekvienas šūvis bus fiksuojamas integruota lazerine mūšio sistema MILES, kurios pagalba kariams suteikiama galimybė maksimaliai priartėti prie realių mūšio sąlygų ir įvertinti nuostolius, kurie neišvengiamai atsiranda realių kovinių veiksmų metu.

Pasak taktiniuose veiksmuose „ant žemės“ dalyvaujančių Lietuvos karių, bene įdomiausia dalis yra susipažinti su poligono teritorijoje sukurtų miestelių institucijų atstovų ir gyventojų vaidmenis atliekančiais aktoriais. Miesteliuose savo veiklą vykdo visos pagrindinės institucijos, todėl kariams tenka itin glaudžiai bendradarbiauti ir koordinuoti veiksmus su civilinių institucijų atstovais.

Tarptautinės pratybos „Allied Spirit V“ vyksta nuo rugsėjo 26 d. iki spalio 13 d., jose iš viso dalyvauja apie 2,5 tūkst. karių iš devynių NATO šalių.

Pratybose „Allied Spirit V“ nuotoliniu būdu iš Nemenčinėje įsikūrusio Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro taip pat dalyvauja apie 200 Lietuvos, JAV ir Portugalijos karių, kurie sudaro Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ valdomą brigados štabą su priskirtais vienetais.

Tai penktosios „Allied Spirit V“ pratybos, kurias organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų mokymo vadavietė Europoje. Pagrindinis pratybų uždavinys – vieningai treniruoti Europos ir JAV karines pajėgas, siekiant darnaus bendradarbiavimo naudojant įvairias ryšio priemones tarp NATO Aljanso narių, taip pat parengti tarptautinių pajėgų karius vykdyti sausumos operacijas, apimančias gynybos, puolimo ir stabilizavimo veiksmus, taip pat skatinti sąveiką tarp šalių sąjungininkių.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras