2019 m. gruodžio 15 d.

 

Pratybose Latvijoje „Silver Arrow 2016“ treniruojasi Lietuvos kariai

2
Paskelbta: 2016-10-21 21:34 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 17-31 d., Latvijoje, Adažių kariniame poligone vykstančiose tarptautinėse pratybose „Silver Arrow 2016“ („Sidabrinė strėlė“) kartu su NATO sąjungininkais treniruojasi apie 400 Lietuvos karių. Tarp jų – 140 šauktinių.

Šiose, brigados lygmens pratybose, siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Latvijos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų ir NATO Aljanso partnerių. Taip pat treniruojami visų dalyvaujančių karių gebėjimai planuoti ir įgyvendinti gynybines ir puolamąsias operacijas, atsižvelgiant į kovinio aprūpinimo svarbą.

Pratybose dalyvauja daugiau kaip 3 tūkst. karių iš Latvijos, Estijos, Albanijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Nyderlandų, Rumunijos ir Vokietijos.

Tarptautinių pratybų „Silver Arrow 2016“ metu prie Latvijos I brigados vienetų prijungti ir šiuo metu NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force – NRF-16) budintys Baltijos bataliono vienetai.

Pratybose dalyvauja Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono I pėstininkų kuopa, sudaryta iš nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Pastariesiems tai kartu ir vertinamosios pratybos.

Nuo spalio 24 d. į pratybas įsijungs ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono prieštankinio būrio kariai.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. Anfisa
(2016-10-22 12:43:47)
(78.61.49.251) Parašė:

Is Lietuvos kario dienorascio. "Pries tarnyba miegojau labai gerai. Zinojau, kad mane saugo. Pakviete i tarnyba, miegojau mazai - saugojau. Grizau namo po tarnybos, isvis negaliu miegoti - zinau, kas mane saugo."...1. Darijus
(2016-10-21 22:58:31)
(212.233.63.220) Parašė:

Mėsos kombinatas visada tobulina gamybos procesą. Kaip kitaip išsilaikysi rinkoje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras