2020 m. liepos 8 d.

 

Prašymas pašalinti linksmuolį iš jo pelningo darbo

Paskelbta: 2013-02-10 08:15 Autorius: dr. Letas Palmaitis
VSD ženklas grifonas – mitologinė būtybė su erelio galva, sparnais ir liūto liemeniu, įkūnijantis žvėrių ir paukščių valdovų savybes, heraldikoje simbolizuoja budrumą, akylumą, jėgą ir išdidumą.
VSD ženklas grifonas – mitologinė būtybė su erelio galva, sparnais ir liūto liemeniu, įkūnijantis žvėrių ir paukščių valdovų savybes, heraldikoje simbolizuoja budrumą, akylumą, jėgą ir išdidumą.

Viešas laiškas Valstybės saugumo departamento direktoriui p. Gediminui Grinai,
Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkui p. Leonardui Talmontui,
Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininkui drg. Artūrui Paulauskui,
Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkui p. Juliui Sabatauskui,
LR generaliniam prokurorui p. Dariui Valiui,
Naujienų portalui ekspertai.eu

2013 metų vasario 7 dieną 21 val. 53 min. į mano mobilųjį telefoną paskambino iš Prancūzijos mano geras pažįstamas čečėnų rašytojas Vachidas Jelchojevas. Vachidas pasiteiravo, kodėl spaudoje nepasirodė eilinė ištrauka iš jo politinio romano, kurioje jis pasakoja savo išvadas apie prezidento Džocharo Dudajevo vaidmenį.

Paklausė, ar aš matęs tą ištrauką. Esu matęs ir žinau, kodėl nepasirodė, tik neturėjau galimybės ramiai ir delikačiai paaiškinti, kodėl. Mat, anot Vachido, tiek Dž. Dudajevas, tiek prezidentai Zelimchanas Jandarbijevas ir Aslanas Maschadovas veikė prieš čečėnų nepriklausomybę ir provokavo karą, kuris buvo tautai nenaudingas.

Suprantama, kad mes neturime moralinės teisės be aiškių įrodymų su lietuviškais vertimais lietuvių spaudoje brautis į čečėnų reikalus ir stoti kieno nors pusėn jau tarp žmonių, kuriuos laikome čečėnų didvyriais. Mums užtenka būti čečėnų pusėje prieš rusų pavergėjus, nebe pirmą šimtmetį vykdančius Kaukazo tautų genocidą ir suspėjusius nuleisti kraują ir pačiai lietuvių tautai.

Be to, mūsų žiniomis, minėti asmenys buvo nukauti dar esant nepriklausomybę teisėtai paskelbusiai Čečėnijos (Ičkerijos) Respublikai, o priešpaskutinis jos prezidentas Abdu-l-Chalimas Sadulajevas krito su ginklu rankose, niekšiškai išduotas savo gimtajame mieste. Šis šventas žmogus yra Lietuvos Prezidento generolo Jono Žemaičio atitikmuo.

Todėl vargu ar galime leisti, kad mūsų spaudoje būtų rizikuojama bent dalies šių žmonių atminimu, nors aš pripažįstu, kad Vachidas gali turėti kažkokios mums nežinomos informacijos, o kaip rašytojas, be abejo, turi teisę spausdinti savo kūrybines mintis.

Vachidas kalba be pertraukos, aš nespėjau išdėstyti jam savo nuomonės, kai jis perėjo jau prie kitos temos - kad garsus rusų oligarchas Borisas Berezovskis, kuris labai prisidėjo prie rusų agresijos pirmajame čečėnų kare, užsidirbęs iš to karo astronomines sumas, pabėgo į Angliją nepanorėjęs dalytis pinigais su Jelcinu, todėl ir tapo rusų valdžiai pagrindiniu priešu, o Vakarams - kovotoju už demokratiją Rusijoje.

Vachido galva visada pilna sensacingų atradimų, tik, deja, šį kartą man nepavyko sužinoti daugiau, nes ragelyje pasigirdo pažįstamas spragtelėjimas ir garsas ėmė greitai silpnėti. Surikau, kad mus užrašo ir kad prastai girdžiu. Tuo metu (tai pirmas atvejis mano gyvenime) ragelyje prasidėjo pratisi signalai, dėl kurių apskritai nebebuvo įmanoma nieko išgirsti. Supratau, kad mūsų pokalbio turinys VSD nerūpi, bet kažkas nutarė pasilinksminti ir sovietinio „glušinimo“ metodu parodyti vergams, kas yra „žmogaus teisės“.

Kadangi panašus pokalbio trukdymas pereina sankcionuoto ar nesankcionuoto stebėjimo ribas ir yra atviras pasityčiojimas iš žmogaus orumo, nuolankiai prašau pašalinti minėtą linksmuolį iš jo pelningo darbo.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras