2020 m. liepos 4 d.

 

Šeši šimtai kilometrų bus ne didžiulis iššūkis, o graži šventė

5
Paskelbta: 2018-11-14 07:59 Autorius: ekspertai.eu

„Vienybėje jėga – tikėjime pergalė“, - sakoma Sausumos pajėgų šūkyje. Keliaudami su mūsų vėliava, per mūsų vienetus, kurie išdėstyti visoje Lietuvoje, parodysime, kad mes esame viena komanda. Šeši šimtai kilometrų bus ne didžiulis iššūkis, o graži šventė”, – sveikindamas pradedančius žygį per Lietuvą kalbėjo Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys.

Lapkričio 13 dieną Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione paskelbtas iškilmingas Sausumos pajėgų karių pėsčiųjų žygio per Lietuvą startas. Sausumos pajėgų vėliavą brg. gen. V. Rupšys įteikė Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ žvalgybos kuopos vadui kpt. Artūrui Ševeliovui, kuris ir pradės garbingą vėliavos kelią per Lietuvą.

Žygį pradėjo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabo, LDK Butigeidžio dragūnų ir Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės kariai. Šių vienetų atstovai vėliavą neš apie 120 km iki Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono, kur 14 dieną 13 val. įvyks iškilmingas vėliavos perdavimas kęstutėnams.

Žygio tikslas – iškilmingai paminėti Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmetį, pademonstruoti pajėgų vienybę ir plačią karinių dalinių geografiją. Geriausi dalinių kariai neš Sausumos pajėgų ir dalinio žygio vėliavas paskirtu maršrutu savo atsakomybės rajonuose, numatytuose taškuose vėliava bus iškilmingai perduodama kito dalinio žinion ir taip tęs kelionę iki pat Sausumos pajėgų štabo Vilniuje. Į Vilnių, pajėgų štabą, vėliava bus atnešta lapkričio 21 dieną 13 val. čia bus skelbiamas iškilmingas žygio finišas.
 
Svarbiausią – Sausumos pajėgų žygio vėliavą – dalinių vadai perduos iš rankų į rankas iškilmingų ceremonijų metu, taip simboliškai perduodami atsakomybę nešti vėliavą kitam vienetui per savo atsakomybės rajoną. Žygio metu kariai įveiks maršrutą nešini ir savo dalinio žygio vėliavomis, kuriose pavaizduoti tų dalinių simboliai. Maršruto metu bus aplankomi partizanų kapai bei kitos atmintinos vietos bei trumpai atiduodama kariška pagarba, taip pagerbiant visų, kovojusių už Laisvę, atminimą. Vėliavą nešti gaus teisę geriausi dalinių kariai, o juos lydėti galės visi norintys.
 
Rikiuotės ir karinės ceremonijos yra karių etiketo, pagarbos ir drausmės išraiška. Ambicingas žygis pareikalaus ir nemažos ištvermės, mat kariams teks įveikti ne vieną dešimtį kilometrų. Viso per žygį bus įveikta daugiau nei 600 km., į žygį įsitrauks kariai iš daugiau nei 20 padalinių, tarp kurių ir Lietuvoje dislokuotas NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės atstovai.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Nu jo... U-2
(2018-11-15 01:43:50)
(188.69.211.58) Parašė:

:D:D:D:D:D:D4. Darijus
(2018-11-14 21:09:44)
(212.233.61.87) Parašė:

Kai kam ir ožio gimtadienis - šventė.3. U-2
(2018-11-14 14:48:39)
(89.116.124.39) Parašė:

Jeigu y veliavos nešimo pratybas nepakviesti rusai, tai jiems blokavus nešiku GPS signala, žygis gali užtrukti o pati veliava nunešta iki Portugalijos.2. trumpai
(2018-11-14 08:28:25)
(78.57.130.78) Parašė:

Ka jus darytumet jei nebutu kariuomenes,nei žygiu,nei kam vėliava nešti,nei kam bėgti, o rupšys taip ir nesupratau už ka jis kariuomenės vadu tapo jam kuopai vadovauti.1. stasys
(2018-11-14 08:24:18)
(90.140.203.133) Parašė:

Tame labai mažai visuomenės dalyvavimo . Užtektu ir mažiau kilometru reikalaujančiu pastangų , aš tai siūlyčiau imtis tu darbu kurie formuotu antra žiedą saugumo ,..o apie tai tyla . :) na bent aš negirdžiu ir nematau .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras