2020 m. liepos 7 d.

 

Praradusi Krymą, Ukraina neteko 10 mlrd. dolerių vertės gamtinių išteklių

Paskelbta: 2014-04-08 08:24 Autorius: Naujienų redaktorius
Regione veikia naftos gavybos bendrovė „Černomorneftegaz“. Joinfo.ua nuotr.
Regione veikia naftos gavybos bendrovė „Černomorneftegaz“. Joinfo.ua nuotr.

Pirmadienį Ukrainos ekologijos ir gamtinių išteklių ministras Andrijus Mochnikas paskaičiavo, kad Kijevas po Krymo pusiasalio prijungimo prie Rusijos neteko gamtinių išteklių ir su jų gavyba susijusių aktyvų už 10,8 mlrd. JAV dolerių. Apie tai praneša „Reuters“.

Šalis nurodo sieksianti kompensacijų tarptautiniuose teismuose, nes, anot Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko, pusiasalio praradimas šaliai gali kainuoti „šimtus milijardų JAV dolerių“.

Ministro atstovas spaudai nurodo: už įvairias įmones, 198 įvairių jau eksploatuojamų išteklių gavybos telkinių ir dar 380 telkinių, kuriuose veiklą vykdyti dar tik buvo ketinama, Ukraina sieks prarastus pinigus susigrąžinti per teismus.

„Ministerijos pareigūnai nustatė rinkos kainą visiems Krymo pusiasalyje randamiems ištekliams. Pirminiais skaičiavimais, jų bendra vertė sudaro 127 mlrd. grivinų (27,5 mlrd. litų)“,  nurodo ministras.

Regione veikia naftos gavybos bendrovė „Černomorneftegaz“, o Rusija aptinkamus naftos išteklius įvertino 47 mln. tonų. Krymo pusiasalyje ir aplink jį esančioje teritorijoje esančiuose gamtinių dujų telkiniuose išteklių apimtys sudaro 165,3 mlrd. kub. metrų, teigia naujienų agentūra „RIA Novosti“. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras