2020 m. birželio 1 d.

 

Prancūzijoje sulaikytas buvęs Kazachstano bankininkas

Paskelbta: 2013-08-01 11:27 Autorius: Naujienų redaktorius
Kazachstano verslininkas Muchtaras Abliazovas. Mukhtarablyazov.org nuotr.
Kazachstano verslininkas Muchtaras Abliazovas. Mukhtarablyazov.org nuotr.

Prancūzijos Rivjeroje sulaikytas Kazachstano verslininkas Muchtaras Abliazovas, kaltinamas iš savo buvusio banko BTA iššvaistęs 6 mlrd. JAV dolerių, praneša „Reuters“.

Šaltinis policijoje sakė, kad M. Abliazovas sulaikytas kaimelyje, esančiame už 8 km į šiaurę nuo Kanų. Kitas šaltinis sakė, kad ketvirtadienį dėl M. Abliazovo vyks teismo posėdis, bet negalėjo patvirtinti posėdžio vietos.

50-metis M. Abliazovas neigia kaltinimus ir tvirtina, kad norima jį apiplėšti ir sunaikinti jį kaip Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo varžovą.

M. Abliazovas iš Kazachstano paspruko, kai TBA bankas, kurį jis anksčiau valdė, buvo nacionalizuotas ir 2009 metais paskelbtas nemokiu. Kaip buvęs ministras M. Abliazovas 2011 metais gavo politinį prieglobstį Didžiojoje Britanijoje. Iš Didžiosios Britanijos jis išvyko 2012 metais, kai buvo nuteistas kalėti už teismo negerbimą, ir nuo to laiko slapstėsi.

M. Abliazovui Kazachstane bankas BTA pateikė 11 kaltinimų sukčiavimu. Kol kas teismas jau leido bankui konfiskuoti apie 3,7 mlrd. JAV dolerių M. Abliazovo turto.

Prancūzijos teisingumo ir vidaus reikalų ministerijos M. Abliazovo sulaikymo nekomentavo.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras