2020 m. vasario 26 d.

 

Popiežius Pranciškus sustabdė „monsinjoro" titulo teikimą kunigams

Paskelbta: 2013-09-14 13:10 Autorius: ekspertai.eu
seminarija.lt nuotr.
seminarija.lt nuotr.

Italijos dienraštis „Il Messagero“ praneša, kad netrukus po savo išrinkimo, popiežius Pranciškus pavedė Valstybės sekretoriatui sustabdyti patvirtinimus prašymams kunigams suteikti monsinjoro rangą. Popiežius sakė, kad titulo leidimo moratoriumas turėtų tęstis bent iki spalio mėnesio, tačiau nėra aišku, ar jis tęs naują politiką po šio termino.

Moratoriumas netaikomas Vatikano diplomatinio korpuso nariams, kuriems „monsinjoro" titulas yra suteikiamas kaip Šventojo Sosto atstovams.

Kunigas paprastai pakeliamas į monsinjorus gavus savo vyskupo rekomendaciją. Tačiau visų tokių garbės vardų suteikimas reikalauja Šventojo Sosto patvirtinimo.

Parengta paga CWN

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras