2019 m. lapkričio 13 d.

 

Popiežiaus vizito komentartorius sovietinis prisitaikėlis Vytautas...

15
Paskelbta: 2018-09-24 11:50 Autorius: Aurimas Drižius
V. Ališauskas. Nuotr. facebook.com
V. Ališauskas. Nuotr. facebook.com

Negaliu ramiai klausyti to didžiojo popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje specialisto Vytauto Ališausko, nuolat gražbyliaujančio apie visas popiežiaus gyvenimo subtilybes.

Vytautas Ališauskas – tipiškas sovietinės nomenklatūros attsovas, kuris dėl karjeros sužlugdė VSD karininko Vytauto Pociūno nužudymo tyrimą.

Jeigu kas nors pamiršo, priminsiu - VSD pulkininkas Vytautas Pociūnas buvo nužudytas 2008 m. Minske, kai savo draugams pasakė, kad daugiau netylės apie slapto CŽV kalėjimo Lietuvoje aplinkybes. Labai tikėtina, kad pati VSD ir nužudė savo atskalūną, kad nepaaiškėtų tiesa apie visus VSD nusikaltimus.

Tada kelis metus Vytauto Pociūno nužudymas buvo karšta tema, tačiau prokuratūra kaip visuomet užgesino net Vytauto Pociūno šmeižto bylą – "Lietuvos rytas", paskelbęs, kad V.Pociūnas žuvo besišlapindamas pro langą, vėliau pripažino, kad šią informaciją gavo iš sustikimo su tuomečiu VSD vadovu, KGB benradarbiu Arvydu Pociumi. Tereikėjo ištirti, kodėl VSD šefas nutarė šmeižti savo darbuotoją, ir būtų lengva ataskyti, kodėl jis buvo nužudytas.

Tačiau prokuratūra kaip visuomet viską nugesino. Tačiau per dvejus metus neišaiškintos ne tik V.Pociūno žūties aplinkybės. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, atlikęs parlamentinės tyrimo komisijos funkciją, nagrinėjo galimus aukštų pareigūnų bandymus asmeniniais tikslais daryti įtaką svarbiausiems valstybei sprendimams, veikiant net kartu su Lietuvai priešiškomis užsienio jėgomis, galėjusius lemti V.Pociūno žūtį, ir su tuo susijusią situaciją VSD.

Nors parlamentinis tyrimas atskleidė stulbinančius faktus, aukščiausių valdžios sluoksnių tai nepaveikė. Po parlamentinio tyrimo savo postą po atkaklaus visuomenės spaudimo prarado tik susikompromitavęs VSD vadovas Arvydas Pocius. Kiti tyrimo medžiagoje minėti veikėjai, VSD generalinio direktoriaus pavaduotojai Darius Jurgelevičius ir Dainius Dabašinskas, ir toliau dar kelis metus ėjo itin atsakingas pareigas, o jų veiklos nesiimama vertinti net moraliniu aspektu.

Dar 2008 metais, visuomenei reikalaujant atsakymų į neatsakytus klausimus, premjero Gedimino Kirkilo iniciatyva buvo sudaryta visuomeninė V.Pociūno žūties aplinkybių tyrimo komisija, vadovaujama filosofo, Tėvynės sąjungos nario Vytauto Ališausko. Kaip rašė „Lietuvos žinios“, ši komisija darbą nutraukė nepasiekusi jokių rezultatų, o kai kurie jos nariai tuomet teigė, kad komisijos darbas buvo daugiau imituojamas, nei realiai atliekamas. Tyrimą nutraukė ir gana netikėta jos pirmininko karjera – V.Ališauskas buvo paskirtas Lietuvos ambasadoriumi prie Šventojo sosto Vatikane.

Pagerbiant V.Pociūną, S. Daukanto aikštėje skambės smuikininko Martyno Švėgždos von Bekkerio atliekama muzika, dainuos folkloro ansamblis „Kupolė“. Pernai per pilietinę akciją britų grupės „The Beatles“ dainas atlikęs filosofas Leonidas Donskis šiemet sakė nedainuosiąs, nes nenori, kad tai taptų kasmetine rutina, bet širdimi jis būsiąs su susirinkusiaisiais.

„Minėjime tikrai dalyvausiu visa širdimi. Man tai labai svarbi diena“, - pabrėžė jis.

L.Donskis neslėpė, kad pesimistiškai vertina besiklostančią situaciją.

„Nevyniodamas nieko į vatą, kaip savo šalies patriotas ir pilietis, galiu pasakyti, kad dabartinė situacija yra labai didelį nerimą keliantis mūsų moralinės ir politinės būklės indikatorius. Faktas, kad per dvejus metus Lietuvos karininko, žuvusio tarnybos metu, mirties aplinkybės susilaukė patyčių, įvairiausių kontroversijų, faktas, kad bylos tyrimas nepajudėjo, rodo, jog kažkas Lietuvoje yra labai rimtai sutrikę. Man atrodo, kad V.Pociūno asmenybė, jo veikla ir mirtis yra tapusios savotišku riboženkliu, labai svarbiu moraliniu ir politiniu kamertonu, iš kurio galima labai daug spręsti apie Lietuvos vidines įtampas ir problemas“, - pabrėžė filosofas.

Našlė nenuleidžia rankų VSD karininkas V.Pociūnas mirtį pasitiko lygiai prieš dvejus metus – naktį iš rugpjūčio 22-osios į 23-iąją. Teigiama, kad būdamas komandiruotėje Baltarusijoje, pareigūnas iškrito pro langą.

Generalinės prokuratūros prokuroro Justo Lauciaus vykdytas ikiteisminis tyrimas dėl V.Pociūno žūties aplinkybių buvo nutrauktas po kelių mėnesių – 2006 metų lapkričio 30-ąją. Prokuroras konstatavo, kad V.Pociūnas žuvo per nelaimingą atsitikimą.

Tik po atkaklių žuvusio karininko našlės pastangų teismo sprendimu Generalinė prokuratūra ėmėsi iš naujo tirti tragediją. Teismas įvertino L. Pociūnienės argumentą, kad prokurorai netyrė versijos, jog V. Pociūnas galėjęs būti nužudytas, o jo mirtis – galbūt susijusi su darbu VSD.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
15. Marija
(2018-09-25 10:03:34)
(86.38.185.56) Parašė:

Stebejau susitikima, nesitraukdama nuo tv. Slykstu, kai isverstaskuriai pirmose gretose. Jie juk nusidejeliai, kaip ČDeduleČ pavz. Kodel Popieziaus nenuveze [arodyt i siukslyna, kur gyvena jau po 15 metu zmones, nes su jis susidorojo valdziagyvaii(po to ju butus konfiskuodami). Popiezius nemate musu Lietuvos tikrojo veido. Jam is anksto buvo viskas suplanuota, kur ir kaip ir ka rodyt. Slykstu. Melagiu ir apgaviku, kurie isparceliavo Lietuva. Negalejau ziuret, kai senis slepetinis sedejo pirmose retose. O juk nuo jo ir pradeta parceliuoti Lietuva. Prisauke savo amerikosu(manau, visi zinot pavardes ju).Dar toks pastebejimas kita tema. Matet, kiek daug zmoniu susirinko tik is tolo paziuret i Popieziu. Mane juokas ima. O kodel ju nesusirenka nors puse tiek, kad pastovetu uz save, uz savo teises, uz savo vaiku ateiti? Net pensininkai ir tie neateina, nes gyvena "gerai". Nors daugelis knisasi prie konteineriu. Reikejo Popieziu prie ju nuvezti.14. Pensininke
(2018-09-25 08:18:08)
(86.38.236.25) Parašė:

Negalejau matyti musu "ELITO" lindimo prie popieziaus, ju noras pasirodyti "Sventais", kai valstybeje klesti SLYKSTUS MELAS, DIDELE KORUPCIJA, NERA ATJAUTOS ZMONEMS, kuriuos runkeliais , sunauja ir kitais epitetais vadina. Kodel Grybauskaite salinasi brolio ( nesvarbu kokio jis socialinio sluoksnio) . Ji girdejo popieziaus zodzius, kad reikia nebijoti, nesisalinti nuo nuskriaustuju, o jiems padeti. Vadinasi kalbos sau, o darbai velniui. Dabar persama kita kopija ir girdziu, kad zmones apake del kandidates.13. nujo
(2018-09-24 21:02:56)
(77.90.124.209) Parašė:

tikri katalikai nepriejo prie popieziaus,nes komuniagos /isverstaskuriai neleido prieiti.12. Meile
(2018-09-24 20:57:58)
(87.247.107.120) Parašė:

Pritariu visiems komentatoriams11. trigrašiui
(2018-09-24 18:58:03)
(188.69.210.55) Parašė:

papiežius ir Dievas tai dvi ne tai, kad skirtingos, bet priešingos komandų žaidėjos10. Darijus
(2018-09-24 18:48:30)
(212.233.61.87) Parašė:

Patikėsiu šlapinimosi versija tik tada, kai Ališauskas prisipažins, kad stovėjo apačioje išsižiojęs ir susiurbė visą skystį.9. Trigrašis
(2018-09-24 17:29:17)
(178.16.34.170) Parašė:

Geras!!!!!!Visi,sovietmečiu aiškinę,kad Dievo nėra,dabar pirmi puolė bučiuoti Popiežiui ranką.Išvertskūriai.8. senis
(2018-09-24 16:53:06)
(84.15.179.78) Parašė:

tai ko gi popiezius buvo atvaziaves? Susitiko su Rusijos valstybes paslaptimi, ir perdave Putinui: pinigu nera, bet jus ten laikykites!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras