2020 m. birželio 5 d.

 

Ponai partiečiai, kada nustosite naikinti ne savo turtą?

2
Paskelbta: 2013-12-13 16:56 Autorius: Bartas Markevičius

Šį laišką Bartas Markevičius atsiuntė reaguodamas į gruodžio 13 d. paskelbtą žinią, kad Linkaičiuose (Radviliškio raj.), Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos arsenale atidarytas atnaujintas amunicijos ir šaudmenų naikinimo pastatas, kuriame bus naikinama pasenusi ar netinkama naudoti Lietuvos kariuomenės amunicija.

Kiek man žinoma, bus naikinami geri ginklai ir šaudmenys. Todėl, kad tiesiog tingima juos realizuoti, jie pūdomi lauke, kol tampa nebereikalingi ar pasidaro netinkami naudoti. Ta pati istorija ir su šaudmenimis.

Žiniasklaidoje minimos labai senos rusiškų šaudmenų atsargos, kurių neva niekam nereikia. Tačiau tai yra netiesa ir akivaizdus valstybinio bei tautos turto naikinimas.

Kalbant apie ginklus, tai yra pistoletai ir šautuvai, skirti sportiniam šaudymui, kurie per Sausio 13-osios įvykius buvo surinkti iš sporto mokyklų ar organizacijų, taip pat medžiotojų ir kitų asmenų, atidavusių savo ginklus su viltimi, kad jie pasitarnaus Lietuvos apsaugai.

Realybė yra tokia, kad tie ginklai voliojasi ir genda lauko daržinėse, vadinamose arsenalo sandėliais. O šoviniai deginami bačkomis.

Aš sutinku, kad kai kuriuos ginklus bei šaudmenis, taip pat ir pavojingus šaudmenis, reikia naikinti – bet tokių susidarytų gal apie 10 %.

Kalčiausia dėl tokios padėties yra, nors ir keista, ne krašto apsaugos, o vidaus reikalų ministerija (VRM), nes būtent ji nereiškia noro paimti atsargas į ginklų fondą ir realizuoti tai, kas puikiai tiktų užsiimantiems sportu ar pradedantiems šauliams, tiems patiems policininkams ar kitiems su šaudymu susijusiems asmenims. Bet VRM dėl nesuprantamų priežasčių yra nesuinteresuota, kad lietuviai pigiai įsigytų šaudmenis – geriau sunaikinti.

Netinkami šie ginklai ir šaudmenys tapo tik todėl, kad VRM atsisako paleisti juos į apyvartą. KAM'as suinteresuotas visuomenės apginklavimu, VRM – nuginklavimu. Pasak vieno vienos struktūros vadovų: jūs tik pagalvokite, kaip mes šturmuosime butą, kuriame gyvena medžiotojas, legaliai turintis ginklą?

Pasidomėkite, kiek kainuoja sunaikinti vieną ginklą? O už kokią kainą galima jį parduoti? Kiek kainuoja sunaikinti vieną kilogramą šovinių ir kiek kainuoja viena šovinių dėžutė? Arba pagalvokim apie AK tipo šautuvų deaktivaciją: kainuoja 100 Lt, parduokite už 200 Lt, o jei šautuvų visa dėžė – kiek surinksite pinigų? Už 200 Lt perdirbkime į pusiau automatinius – kiek pinigų bus vidaus rinkoje ir kaip pakelsime Lietuvos saugumą?!

Ta pati nesąmonė padaryta ir su dujinių ginklų registravimu: piliečiai, nespėję užregistruoti turimų dujinių ginklų, taps valstybės priešais, kuriems grės baudžiamoji atsakomybė.

Todėl noriu paklausti: ponai partiečiai, tvarkantys mūsų gyvenimus, kada nustosite naikinti ne savo turtą ir traukti pinigus iš Lietuvos piliečių? Nes gali ateiti diena, kai kokia nors žemės ūkio ministerija paskelbs, jog visi Lietuvos vidaus vandenys yra užnuodyti, todėl reikia nusausinti upes ir vandenį pirkti iš ES.

Kitos šalys savo sandėlius valo pincetais ir randa, kur panaudoti gerus dalykus, o mes kaip visada – naikinam legaliai ir be skausmo... Man skauda, o jums?
 
Gerbiamieji KAM ir VRM – susėkite, sutarkite, negerai taip. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Nesvaikite.
(2013-12-16 15:44:20)
(78.57.152.174) Parašė:

o kaip gi valdziagyviai susirinks pinigu savo kelionems po šiltus kraštus su sekretoremis, manau tik iš "šunaujos". Štai del to ir kainuoja bet kokia registracija Lietuvoje maziausiai 50 litu.1. Antanas
(2013-12-13 21:50:25)
(78.62.235.6) Parašė:

Ginklai, kurie parduodami be leidimų,(manau pakanka perkant pateikti pasą ir vėliau duomenys pateks į policiją )toliau sugalvojus jų registraciją netgi licenzijos skyriuje, tai kryžiaus keliai. Ko bijo valdininkai? Juos sausio 13 apgynusių piliečių?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras