2018 m. rugsėjo 19 d.


Politikos lyderiai G. Landsbergis ir R. Karbauskis kol kas dar nepateikė atsakymų, kur yra vaikas ir kas jam nutiko

52
Paskelbta: 2017-07-07 13:09 Autorius: ekspertai.eu
Garliavos šturmo akimirka, tuometinio generalinio policijos komisaro Sauliaus Skvernelio vadovaujamiems pareigūnams siekiant išlaisvinti mergaitę ir įvykdyti teismo sprendimą.
Garliavos šturmo akimirka, tuometinio generalinio policijos komisaro Sauliaus Skvernelio vadovaujamiems pareigūnams siekiant išlaisvinti mergaitę ir įvykdyti teismo sprendimą.

Šių metų birželio pirmą dieną Vytautas ir Laimutė Kedžiai kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, žaliųjų valstiečių lyderį Ramūną Karbauskį, konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį ir Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę siekdami išsiaiškinti, kur pradingo jų anūkė.

Apie šį kreipimąsi buvo skelbta publikacijoje „Senelių Kedžių kreipimasis“.

Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus turėjo būti atsakyta per 20 darbo dienų.

Skelbiama, kad į prašymą atsakė, tačiau ne visi.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis bei žaliųjų valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis kol kas neatsakė nieko.

Birželio 8 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pavedinimu  atsakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos šeimos bendruomenių departamento direktorė Daina Urbonaitienė: „Vadovaudamiesi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatais, patvirtintais LR Vyriausybės 2005 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 1114, persiunčiame Jums (Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai) pagal kompetenciją nagrinėti Laimutės ir Vytauto Kedžių prašymą dėl bendravimo su vaikaite D.K. Prašome įvertinti prašyme nurodytas aplinkybes ir atsakyti pareiškėjams [...]“.

Birželio 12 d. Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos pavedinimu atsakė Sveikatos apsaugos ministerijos dokumentų valdymo ir asmenų priėmimo skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Sinkevičiūtė: „Informuojame, kad į Jūsų kreipimąsi, Sveikatos apsaugos ministerijoje gautą 2017 m. birželio 5 d. registracijos Nr. 5-1491, pavesta atsakyti Sveikatos apsaugos ministerijos Teisės departamento Atstovavimo ir teisės taikymo skyriaus vyriausiajam specialistui Donatui Paruliui. Atsakymas bus parengtas iki 2017 07 03“.

Spėjama, kad, galbūt, atsakymas dar neparengtas, o jei parengtas, dar neišsiųstas.

Birželio 16  d. Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė informavo: „Persiunčiu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Linos Juškevičienės atsakymą Jums rūpimu klausimu“.

Vilniaus m. savivaldybės administracinės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė: „[...] Atsakydami į minėtą prašymą, pažymime, kad LR CK 3.170 straipsnio 5 dalis, kad tėvas ar motina, gyvenantys su vaiku skyrium, turi teisę gauti informaciją apie vaiką iš vaiko teisių apsaugos ir kitų įstaigų bei institucijų, kurios turi ryšį su vaiku. Minėtas straipsnis nesuteikia seneliams teisės gauti informaciją apie vaiką. Skyrius neturi teisinio pagrindo įpareigoti vaiko motiną užtikrinti nepilnametės bendravimą su seneliais ar suteikti informaciją apie mergaitės sveikatą ir mokymąsi“.

Atkreiptinas dėmesys, kad savo prašyme Vytautas ir Laimutė Kedžiai neprašė leisti susitikti su anūke. Neprašė ir informacijos apie mergaitės sveikatą ir mokymąsi. Paprašė tik nuotraukų. Tik žvilgtelėti, nors trumpai, kad galėtų pagaliau nurimti ir ramiai gyventi džiaugdamiesi, kad anūkei viskas gerai.
 
Birželio 20 d. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Vita Šulskytė pranešė: „Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos 16 str. numato, jog nė vienas vaikas neturi patirti savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį gyvenimą, šeimyninį gyvenimą, buto neliečiamybę, susirašinėjimo paslaptė arba neteisėto kėsinimosi į jo garbę ir reputaciją [...]“.

Birželio 30 d. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė atsakė tą patį, ką ir Vita Šulskytė bei Lina Juškevičienė kartu sudėjus.

Todėl klausimas – kur yra vaikas ir kas jam nutiko? – kol kas liko neatsakytas.

Šiuo metu laukiama politikos lyderių G. Landsbergio ir R. Karbauskio atsakymų apie pradingusį Lietuvos vaiką.

Susiję:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
52. antanas
(2018-01-17 14:36:53)
(78.63.141.44) Parašė:

Manau, kad pedofilus palaikantys gudrauja, deklaruodami: Kai Deimantė suaugs,pati apsispręs,ar nori bendrauti su seneliais ar ne? Bet ar moralu, kol Deimantė taps suaugusi, seneliai jau bus mirę arba pradanginti? Kažkaip galiojančios konvencijos kertasi;viena neleidžia pradanginti, kita galimai neleidžia seneliams žinoti pradanginta ar dar gyva... Kadangi mergaitės pradanginimas yra susijęs su ginčijama pedofilija ir su mažiausiai 4 asmenų mirtimis, siūlau kompromisą: tegul dabar esantys aukščiausieji politikai ir pareigūnai, teikiantys atsakymus ne tik Kedžiams, bet ir žiniasklaidai, susirenka, prisiekia savo vaikais ir anūkais, patvirtintų, kad jie aplankė Deimantę ir jos motiną, su jomis bendravo ir jiems nekėlė jokių abejonių dėl, kad mergaitei gyvenimo sąlygos yra normalios.51. Kur anukas Karolis?????
(2017-10-25 22:23:43)
(88.223.61.161) Parašė:

Visuomene noretu suzinoti, kur yra kitas anukas Karolis. nes vasiliauskas lygtai sake, kad venckiene negyva!!!!! idomu kaip laikosi anukelis? dar idomumo delei butu suzinoti ar del sio anukelio irgi buvo rasomi laiskai politikams?50. 45-TAM
(2017-08-23 22:10:10)
(188.69.193.26) Parašė:

Abu seneliai Stankūnai, liudydami viename neseniai vykusiame teisme, aiškiai pasakė, kad nebendrauja su abiem anūkėm, neturi jokių kontaktų su jomis ir apie jas abi nieko nežino. Panašu, kad dėl to ir nesirūpina.49. A.L.
(2017-07-22 08:13:26)
(188.69.193.110) Parašė:

Atrodo, mergaitė yra arba kokioj psich. instancijoje, arba jos išvis nebėra gyvos...Ir mes, Lietuvos žmonės, stovėję ar stebėję Mergaitės pagrobimą, norėtume žinoti, kur ji yra....48. 45tam
(2017-07-11 00:15:13)
(84.46.245.67) Parašė:

O Stankūnai irgi seneliai.Pagal straipsnyje išdėstytas teisines normas,jie irgi nieko neturi žinoti, ar ne-aiškus mulki?47. ////////
(2017-07-08 21:46:25)
(78.58.41.175) Parašė:

slepema nuo lietuvos visuomenes todel kad tai tiesa isgamu klanas yra is kitu saliu ateina zinios tik lietuvoj tyla gal kai turesim salyje bekorupcine teisesauga zinosim tiesa sveikatos teisuoliams kedziams ir venskieniai46. nu
(2017-07-08 20:40:13)
(86.38.184.122) Parašė:

Baisiai svarbi informacija visai Lietuvai, kaip ir apie Kildišienės gyvenimą.45. atsakymas aiskus
(2017-07-08 19:23:55)
(93.107.0.120) Parašė:

mergaite yra su savo mama,ir tik Stankunai,mergaites seneliai ,zino.Motina niekada neleis Kedziams bendrauti su anuke po visu situ ivykiu.Kai ji suaugs,pati apsispres,ar nori bendrauti su seneliais ar ne.Be to,jie turi dukra ir anuka Amerikoje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras