2020 m. vasario 25 d.

 

Politikoje draugų nėra

18
Paskelbta: 2012-10-27 21:09 Autorius: Irena Vasinauskaitė

Tokius žodžius daugiau nei prieš dešimtmetį man ištarė vienas iš Kovo 11-osios Akto signatarų. Manau, derėtų priminti kontekstą, kad galėtume spręsti, kas teisus. Šiaulių miesto taryboje trūks plyš vyrams politikams reikėjo atstatydinti moterį merę. Turėjau du pasirinkimus - pritarti „vertimui“, nes merė priklausė ne mano partijai, arba palaikyti miesto vadovę, nes vienintelis atstatydinimo motyvas buvo užgautos politikierių ambicijos. Merė vienus savo koalicijos partnerius išvadino bailiais peliukais, kitų draugams, savivaldybės įmonių vadovams, ženkliai sumažino algas, o kai du neveiklius ilgasėdžius ryžosi atleisti, politikos senbuviams kraujas užvirė.  Gi valdinga moteriškė griovė jų sukurtą interesų grupę, kurios atstovus neviešai vadina „prognozuojamais“, kai veikia gerai sureguliuota sistema UŽ KĄ, KAM, KIEK... Vis tebemanau, kad jeigu tuomet būtų pavykę išsaugoti „neprognozuojamą“ merę, kai neaišku UŽ KĄ, KAM, KIEK... Šiauliai šiandien būtų KITOKIE. Miesto merijoje, manau, neturėtume tiek nuobodžiaujančių biurokratų, o politikai nedrįstų atvirai tyčiotis iš rinkėjų. Tuokart Saulės miesto politikos senbuviai antru mėginimu, sukiršinę koalicijos partnerius, nepaklusnią merę nugriovė, iki šiol nekviečia į didžiųjų miesto merų sambūrius, negali atleisti už tai, kad bandė įtvirtinti mažą, kuklų rinktų žmonių padorumą...

Kodėl šitą seną istoriją prisiminiau šiandien? Pasitraukusi iš aktyviosios politikos, kuri šiandien suprantama kaip nuolatinis vaidenimasis visuose įvairaus lygio rinkimuose – tiek municipaliniuose, tiek parlamentiniuose, stebėjau, kaip degraduoja rinkėjų pasitikėjimą gavę politikai. Vos tik VRK patvirtina balsavimo rezultatus, galime - kiek blyškesniu tekstu, nei kadaise mestelėjo AMB - pareikšti, kad partijų programos bei kandidatų pažadai tėra tik kalbos iki lemiamų balsavimų. Pasirodo, viskas priklauso nuo valdžiažmogių geranoriškumo, nuotaikos, asmeninių poreikių bei visagalio VSD [Valdžios saugumo departamento]. Partijų kolegos išduoda vienas kitą dėl postų, įtakos, žiniasklaidos dėmesio. Vardan savo gerovės bei neliečiamybės. Grumtynėse dėl „trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto“ išgaruoja paskutiniai žmoniškumo likučiai. Lieka savęs susireikšminimas ir panieka rinkėjui, kuris retkarčiais ateina į priėmimus, rašo paklausimus, piketuoja ar net mitinguoja. O jei dar kokia nors akcija nesankcionuota, tai laukia Dariaus Kuolio likimas. Už intelektualiai elegantiškus, tačiau valdžiukės nepalaimintus tautos sambūrius, už aktyvią pilietinę veiklą iškeltų bylų skaičiumi jis netrukus pralenks Venckienę ir senuosius Kedžius. Uolūs valdžiažmogiai nemėgsta drąsių piliečių. Šioje vietoje apie draugystes nė nekalbu. Tačiau draugiškumo nebuvimas tarp bendraminčių užmuša pakutinę viltį ką nors pakeisti mūsų valstybėje. Manau, Liudvikas Jakimavičius vėl galėtų grįžti prie jau Atgimimo klasika tapusios veiklos ir įsteigti ŠĖPOS DEMOKRATIJOS REVIU. Artistų nors NASA erdvėlaiviu vežk.

Netrukus skaičiuosime Seimo rinkimų rezultatus. Labai draugiškų programų prirašę G. Songailos, A. Medalinsko, A. Akstinavičiaus, N. Venckienės, D. Kuolio ir įvairių “sterblinių“ partijų žmonės nesugebėjo susidraugauti politikoje, o sisteminės valdžios gynimo departamentai susivienijo viešųjų ryšių agentūrų reklamos akcijomis. Kažin, ar vertindami šių rinkimų rezultatus suprasime, kad jei nėra biudžeto paramos visoms be išimties politinėms organizacijoms, tai jos turi remti viena kitą. Tik vieninga pilietinė nedidelių partijų pozicija galėjo iš rinkėjų sąmonės ištrinti pesimistinį porinkiminio ryto atodūsį: „Ir vėl tie patys valdžioje...“

Ką gi, teisus buvo signataras. Politikoje draugų nėra. Demokratijos reviu nesibaigia. Bursis valdančioji koalicija, viešai dar tik aptarinės Vyriausybės programą, nors užkulisiuose jau dalijasi postus... Tačiau STOP! Pažiūrėkim, ką daro labai draugiškų programų prirašę nebiudžetinių partijų nelabai draugiški ekskandidatai, kuriems pritrūko politinės nuovokos susiburti į vieningą Lietuvos, nacionalinį, parapijinį ar kitokį bendrą sąrašą Seimo rinkimams? Į šį klausimą man operatyviai atsakė vienas geras draugas iš valdžios saugumo departamento: „Valio. Jie vėl pešasi, tarpusavyje aiškinasi, kas kaltas, kas dar kaltesnis, kas tiesiog bukas savimyla...“ Demokratijos reviu tęsiasi. Kažkas pavogė scenos uždangą... Žiūrovai dar neišsiskirstę, piliečių ložė, kaip įprasta, apytuštė.

P. S. Siunčiu klausimus Šarūnui Navickui, vieno jo “proteguojamo“ revoliucionieriaus veikalų pavadinimais: „Ką daryti?“, „Nuo ko pradėti?“, „Žingsnis į priekį, du – atgal“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
18. variokas
(2012-11-21 15:58:40)
(213.164.125.220) Parašė:

Liudnas tas DK,dar liudniau,kad uz ji nusibalsavau...Nesusiorientavau,kad ryskiausios asmenybes is ten isstumtos,o Venckiene dabar dedasi su Viktor.



17. Tik vienybeje
(2012-11-04 00:47:10)
(78.61.213.95) Parašė:

Monopolinio korumpuoto seimo savivalė ir kitos jo manipuliacijos iš lietuvos baigia išstumt tikrasiais demokratines ir žmogiškasias vertybes, kaip ir baigia į išstumt į svetimus kraštus dauguma jos gyventojų. Mes jiems nerūpime. Jiems rūpi tik postai, valdžia ir pinigai ir net nesvarbu kokiais būdais. Jiems rūpi milijonai plaukiantys į jų kišenes bei privilegijos jiems ir jų giminėms. Jiems niekada nebus gana. Tačiau tikrai ne mes jiems rūpime. Jie mus prisimena tik trumam kai artėja rinkimai. Kad manipuliuodami tarpusavio intrigų, pažadų ir kitokiu melu gautų mūsų balsus ir palaikymą. Baigiaisi rinkimai baigiasi ir išsvajotos pasakos lengvatikiams bei naivuoliams. Tarsi naivų išbadėjusį šunį prisivilliotų skaniu mėsos kąsniu, o vietoi žadėtos kąsnio, galutiniame rezultate pašaipiai su didele panieka būtų numestas senai nugraužtas kaulas. Jų požiūris į mus kaip į vergus ar baudžiauninkus kurie tuos turtus jiems suneša aukodami savo trumpus metelius ir brangią sveikatą mainais už tą apgraužtą kaulą. Jie kuria mums begales įstatymų kurių jie patys nepaiso. Net konstitucijos ir tos jie nepaiso. Ir čia vadinas demokratinė valstybė kurioje pagal konstituciją turėtume būti visi lygus. Bet kaip matom jie save laiko daug lygesniais už lygius. Jie net konstitucijos ne tik kad ystatymų nepaiso kuriuos patys kuria. Kodėl jiems negalioja tie patys įstatymai ir ta pati konstitucija? Jie gal kokie šventi dievai ar gal kokios šventos karvės? Ir tai mes vadiname demokratija? Atstovaujama demokratija kaip matome veikia prastai. Juos išrinkę, esame jų savivalės ir neveiklumo įkaitai. Gal laikas tobulint ir keist konstituciją prieinant link tiesiogines demokratijos formos. Gal jau sočiai pakako lietuvoje atstovaujamos demokratijos, nes mes matome kas tai. Laikai keičiasi kaip ir mes patys bei mūsų mastymas. Gal laikas atėjo siekti tiesioginės demokratijos jau ir lietuvoje? Kad žmonės išrinkę seimą galėtų kontroliuoti jo veiklą. Kad patys žmonės galėtų aktyviai dalyvautų valstybės valdyme. Islandija priėmė tiesioginės demokratijos konstituciją. Islandija geras pavyzdys. Laikas apie tai rimtai susimastyti ir mums bei siekti tiesioginės demokratijos lietuvoje tobulinant ir keičiant pasenusią lietuvos konstituciją. Suskaldytiems lietuvos žmonėms tereikia to panorėti ir vienytis. Nes tik vienybėje yra galia. Tik vienybeje mes esame galia.



16. NAKA NAKUI
(2012-10-31 12:14:24)
(78.62.180.68) Parašė:

Išmes naka Drąsos kelias, nes visi jau suprato, kad jis išdavė juos.Niekšas parsidavė sistemai,pakabino jį kai teisiamas buvo.



15. Raimundas
(2012-10-30 20:18:13)
(78.58.227.120) Parašė:

Būna ir taip. Dažniausiai būna taip.



14. Ak, kokie visi jūs protingi!!!
(2012-10-30 15:48:34)
(78.63.22.245) Parašė:

Bet šaukštai jau po pietų. Tą savo "išmintį" reikėjo panaudoti gerokai prieš rinkimus. Kaip ten bebuvę, bet Venskienė su savo "labai bloga" programa ir blogais bendražygiais turi 7 mandatus, o tie visi kiti gudragalviai nė vienos. Tai peršasi išvada, kad tie gudragalviai tikri ASILAI, o Venskienė prasta, bet laimėjo. Jei gudragalviai būtu pasitikėję Venskiene, gal tie 30-40 mandatų ir būtu sužvejoti. Dabar gudragalviai gali 4 metelius graužtis nagus ir permastyti savo "protingumą". Man irgi ne viskas patiko kaip Venskienė veikė, bet jei pritari jos idėjai visa kita smulkmenos. Bet gudrieji į pirmą planą išsikėlia smulkmenas todėl dabar gali su pavydu ar neapykanta (neužtarnauta) 4 metus žiūrėti į DK seimūnus.



13. Rūta Zabielienė
(2012-10-29 22:49:27)
(78.57.148.68) Parašė:

Kalti patys vadukai ir nieko daugiau čia nereikia ieškoti. Ambicijos, momento reikšmės nesuvokimas, viršijo sveiką protą ir atsakomybę už jų sprendimų pasekmes.



12. Aukščiau
(2012-10-28 17:25:35)
(81.7.96.104) Parašė:

straipsnis apie Islandiją.Drąsos Kelio pavadinimo primetimas-jau yra despotizmas.Reikėjo susirinkti,pasiūlyti keletą pavadinimų ir balsuoti.



11. jooo
(2012-10-28 12:40:04)
(78.62.133.231) Parašė:

kol lyderiai savo ambiciju nenugales,tol suskaldyti bus lengva.Ta musu slaptoji tarnyba gerai is savo pirmtaku yra ismokusi. Todel pirmiausia reikia susodinti partiju'vadukus'prie vieno stalo(jei tai imanoma),o tada jau galvoti. Nors ,atrodo,jau velu,traukinys isejo.... Kito sanso ,manau,nebebus. Gaila,kad Songaila,Venckiene,Matulevicius ,Ozolas ir kt.to nesuprato ar nenorejo suprasti.Kiekvienas norejo buti pirmas,kiti- tik su baltomis pirstinaitemis. Na,tai kai kurie is ju liko paskutiniais... Juk taip mes, rinkejai, akcentavome vieno saraso butinuma. Deja.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras