2020 m. gegužės 26 d.

 

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas: šnipinėti galima ir viešai prieinamus dalykus, viešą informaciją

89
Paskelbta: 2018-12-20 08:01 Autorius: ekspertai.eu

Gruodžio 19 d. Generalinėje prokuratūroje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Susirinkę vyrai informavo, kad yra sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų bei vienas nusikaltėlis, kuris nelegaliai namie laikė ginklą – dujinį pistoletą. Sulaikyto vyro pavardė gerai žinoma visuomenei – tai Valerijus Ivanovas.

Tarp šnipinėjusių Rusijos Federacijos naudai yra ir dar viena garsi pavardė – Lietuvos pilietis Algirdas Paleckis. Teigiama, kad jis galėjo rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą.

Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Rusijai smūgis: sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų“.

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas kalbėdamas gruodžio 19 d. LRTTDELFI laidoje „Dienos tema“ atskleidė, ką galėjo šnipinėti A. Paleckis.

Žurnalistas: - Nei A. Paleckis, nei vakar sulaikytas V. Ivanovas nebuvo kažkokių įtakingų politinių partijų ar įtakingų judėjimų atstovai, nedirbo kokiose nors strateginės reikšmės įmonėse. Tiesa, mes nežinome apie kitus sulaikytuosius, gal jie buvo labai reikšmingos figūros, bet turbūt ne. Tai jei jie nebuvo tokie reikšmingi nei saugumo, nei informacijos atžvilgiu, kokią konkrečią grėsmę jie galėjo kelti?

L. Pernavas: - Paprastai, kai kalbama apie šnipinėjimą, įsivaizduojame, kad šnipinėti galima tiktai kažkokią slaptą informaciją, kurios niekas nežino ir kurios praktiškai niekas negali gauti, tačiau tai yra netiesa, nes šnipinėti galima ir viešai prieinamus dalykus, viešą informaciją. Tai gali būti vieša informacija apie valstybės ekonominį saugumą, tam tikrus ekonominius klausimus, ir daugelį klausimų, kurie yra svarbūs kitoms valstybėms.

- Bet juk Lietuvos Konstitucija leidžia gauti informacijos ir ją skleisti, tai ar šiuo atveju ji buvo kaip nors pažeista, jei jie tiesiog rinko tai, kas buvo viešai prieinama?

- Nereikia maišyti to, ką leidžia Lietuvos Konstitucija, ir to veikimo, priešiškai Lietuvos valstybės naudai su kitos valstybės pavedimu. Čia yra du skirtingi dalykai.

Visą laidą žiūrėkite čia:Komentaras čia – „Kiekvienas žmogus turi prigimtinę teisę bendradarbiauti su užsienio tarnybomis“.

Tik prieš tai būtinai susipažinkite ar prisiminkite 2015 m. ekspertai.eu publikaciją susijusią su sausio 13-ąja – „Neįtikėtina: konservatorių lyderis nieko nežino ir nieko negirdėjo apie beprecedentį teisėsaugos sprendimą dėl Sausio 13-osios bylos“. Šis lyderis iki šios dienos taip nieko ir neatsakė apie skandalingą Generalinės prokuratūros 2014 lapkričio 3 d. nutarimą (visas gėdingas nutarimas ČIA), kuriuo patyliukais nutrauktas ikiteisminis tyrimas dalyje dėl 1991 m. sausio 13-osios įvykių ir kitų TSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką aktų, t. y. valstybės perversmo organizavimo ir vykdymo, kitų nusikalstamų veikų, susijusių su TSRS kariuomenės ir vidaus kariuomenės, okupantams talkinusių kolaborantų veikų.P. S. Audriaus Nako komentaras socialiniuose tinkluose po vakarykščių generalinio policijos komisaro įžvalgų:

„Aš nuo ryto iki vakaro šnipinėju. Didelę dalį surinktos viešos informacijos (nes paparacinė tiesiog nedomina ir su kaupu tenkina vieša) apie valstybės institucijas, pareigūnus ar kitokius valstybės tarnautojus, kurie senesniais laikais pelnytai būtų laikomi pretendentais į kokybiškas kartuves centrinės miesto aikštės viduryje, perduodu tinklalapiui ekspertai.eu. 

Ši informacija laisvai prieinama bet kurios pasaulio valstybės spec. tarnyboms. Todėl savo veiklą vadinu vadinu minkštąja galia. Tiesa, neturiu namie dujinio pistoleto. Tačiau disponuoju dujiniu šildymo katilu.

Kai valstybinio transliuotojo LRTDELFI eteryje sėdi ir kalba etatinis Žmonių partijos kvailelis – nieko naujo, įprastas, kasdienis reiškinys. Politinių pajacų yra tokia priedermė ir paskirtis – kalbėti kiek galima daugiau nesąmonių.

Tačiau, kai nesąmones ramiu veidu kalba policijos generalinis komisaras…. Na nežinau, nežinau…“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
89. Dzukas
(2018-12-21 19:18:59)
(93.100.87.209) Parašė:

Kai policijos generalinis komisaras pradeda blevyzgoti apie kontrzvalgybos darba, tai jau dugnas.88. Cha
(2018-12-21 09:44:04)
(88.223.49.86) Parašė:

Mano a.a. mama rinko viešą informacija apie pasaulio nelaimes ir gražiai sutvarkiusi laikraščių iškarpas laikė dėžutėje. Tai gal ji pasaulio šnipė?87. Saulius Norvaišas
(2018-12-21 09:36:43)
(188.69.207.186) Parašė:

Generalinė prokuratūra jau nuo Kusaitės laikų bendradarbiauja su VSD darbo imitavimo srityje. Juk reikia padėti vieni kitiems. Štai dabar reikia gelbėti VSD vadovą (nepamenu jo pavardės) nuo Zigmo nesibaigiančių atakų, kodėl jis ir Audrius buvo įtraukti į VSD grėsmių sąrašą. Paleckiukas bus padarytas „atvirkščiu precedentu“, įrodant Zigmo & Co. įtraukimo į VSD grėsmes pagrįstumą. Svarbu ne tiek duomenų ir laisvai prieinamos informacijos rinkimas, sisteminimas ir analizė, kiek savarankiškas bendravimas su rusais, tam negavus valdžios įgaliojimų ir kartais net gaunant honorarą už tai. Juk savaime suprantama, kad Paleckiukas valgyti tai nori, o iš kur jis gauna duona pinigų? Iš kažkokios rusiškos kompanijos ar fondo? Kelių mėnesių prireikė padirbėti, kad išsiaiškintų, ar ta įstaiga turi sąsajų su Kremliumi (visos jos tokios). Ir dar – kaip tyčia, jeigu kas nors yra „konfidencialu“, būtinai bus pamiršta kopijavimo aparate...86. S
(2018-12-21 03:32:14)
(37.228.230.229) Parašė:

O prasidejo viskas nuo Pakso inkvizicijos laiku.........tik grybai daro ka nori ju net inkvizicija neliecia....85. Skorpe
(2018-12-21 03:28:11)
(37.228.230.229) Parašė:

Jeigu pas mus veikia tie neatrastieji kalejimai, tai ten galima sukisti betka, uz bet ka....ir be teismo sprendimo.....84. Skorpe
(2018-12-21 03:26:32)
(37.228.230.229) Parašė:

Visus seimunus, prezidente ir visus zurnalustus ir visus piliecius galima pasodinyi- uz tai, kad visi is pat ryto nagrineja informacija..... :)83. 48 stasiukasui
(2018-12-20 22:25:38)
(86.38.202.44) Parašė:

apie įrodymus tamsta gali nekalbėti, niekas neturi teisės uždaryti keliems mėnesiams be teismo sprendimo. Tik teismas skiria kardomąją priemonę. Atgal į tvartelio būdą, neteisingai loji...82. Taip taip Pernavai
(2018-12-20 22:16:31)
(86.38.202.44) Parašė:

Pritariu. Ir todėl skubiai būtina areštuoti valstybės tarnybos atstovus spaudai ir žurnalistus,kurių pagalba informacija buvo paviešinta. Piliečiams turi būti prieinama tik vieša informacija viešame tualete.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras