2020 m. birželio 3 d.

 

Po sudėtingo dviejų dienų testo Lietuvoje padaugės kariūnų

1
Paskelbta: 2018-10-10 17:18 Autorius: ekspertai.eu
 LKA archyvo nuotr. (aut. G. Maksimovicz).
LKA archyvo nuotr. (aut. G. Maksimovicz).

Norintys studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje jau gali pradėti registruotis akademijos Atrankos centre ir laikyti profesinio tinkamumo testą. Tik išlaikę šį testą jaunuoliai įgyja teisę dalyvauti kituose priėmimo į studijas LKA etapuose.

Profesinio tinkamumo testą (PTT) gali laikyti vaikinai ir merginos nuo 16 iki 25 metų, teigiamai išlaikyto testo pažyma galioja trejus metus. Taigi, pradėti ruoštis studijoms Lietuvos karo akademijoje jaunuoliai gali dar nebūdami abiturientais. Testavimas trunka dvi dienas.
 
Testo metu jaunuoliai turi parodyti, kaip geba aktyviai dalyvauti diskusijoje, dirbti grupėje be vado, atlikti planavimo, kognityvinių gebėjimų ir vadovavimo užduotis, dalyvauti individualiuose pokalbiuose ir išlaikyti fizinio pasirengimo normatyvus – atlikti nustatytą skaičių atsispaudimų ir atsilenkimų, per nustatytą laiką nubėgti 3 km.

Per atranką kiekvienas kandidatas vertinamas atskirai – jo dėmesio ypatumai, akiratis ir interesai, gebėjimas abstrakčiai mąstyti, nustatyti skaičių sekas, atlikti aritmetinius veiksmus, taisyklingai kalbėti ir rašyti, analizuoti ir planuoti, spręsti problemas, bendrauti su kitais ir jiems daryti įtaką, ryžtingumas, reakcija į stresą, apsisprendimas (motyvacija) tapti karininku ir fizinis pasirengimas. Galutinis įvertinimas priklauso nuo šių rezultatų ir pasirodymo viso testavimo metu.
 
Sėkmingai išlaikę testą, jaunuoliai turės pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje, kurioje studijos finansuojamos iš valstybės biudžeto lėšų.

Daugiau informacijos apie atranką galima rasti Lietuvos karo akademijos interneto svetainėje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Darijus
(2018-10-10 19:11:57)
(212.233.61.87) Parašė:

Patogiausiai atlikti testą mėsos kombinate. Išlaikę testą, galės iškart pasirinkti, kokiai patrankai būti priskirtam.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras