2020 m. birželio 5 d.

 

Po JAV atakos, nusinešusios elitinio padalinio generolo gyvybę, Iranas prisiekė atkeršyti

68
Paskelbta: 2020-01-03 14:07 Autorius: ekspertai.eu

Sausio 3 d. rytą JAV karių iš drono paleistos raketos prie Bagdado tarptautinio oro uosto pražudė Irano elitinių pajėgų (Quds Force, Sepāh-e Qods) vadovą generolą Kasemą Soleimani (Qassem Soleimani), taip pat kelis aukštus Irako šiitų pajėgų karininkus. Pirminiais duomenimis, iš viso nužudyti aštuoni aukšti karininkai. Kitais duomenimis, jų skaičius siekia du tuzinus.

Minėtos Irano elitinės pajėgos regione vykdo nekonvencinį karą ir palaiko teroristinėmis Izraelio ir Vakarų valstybių laikomas organizacijas (Hezbollah, Hamas, Palestinos Islamo Džihadą, Jemeno hučius, Irako, Sirijos ir Afganistano šiitų pajėgas ir pan.).

Šios organizacijos atstovai paskelbė, kad dėl atakos kaltina JAV ir Izraelį.

REUTERS pranešė, kad atsakomybę dėl atakos prisiėmė Pentagonas.

Teigiama, kad JAV jūrų pėstininkai taip pat atakos metu suėmė du įtakingos Irako karininkus.

JAV senatorius Krisas Merfis (Chris Murphy) tviteryje paskelbė, kad ši neoficiali operacija gali pradėti "didžiulį regioninį karą".

Irano islamo revoliucijos lyderis ajatola Sejedas Ali Chamenėjus (Ayatollah Seyyed Ali Khamenei) paskelbė, kad Iranas imsis keršto prieš tuos, kurie nužudė generolą, metų metus kovojusį su "pasaulio blogiu ir banditais".

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) po K. Soleimani nužudymo tvystelėjo paslaptingą žinutę tviteryje: "Iranas niekada nelaimėjo karo, bet niekada nepralaimėjo derybų".

Nenorėję skelbti pavardžių JAV kariškiai paskelbė, kad ataka, per kurią žuvo K. Soleimani, buvo įvykdyta gavus tiesioginį D. Trampo nurodymą, siekiant apsaugoti Ameriką ir jos piliečius. K. Soleimani buvo kaltinamas šimtų JAV ir koalicijos kareivių nužudymu ir planais toliau atakuoti JAV.

JAV valstybės sekretorus Maikas Pompeo (Mike Pompeo) K. Soleimani nužudymą pavadino "gynybos veiksmu". JAV Valstybės departamentas rekomendavo visiems JAV piliečiams nedelsiant palikti Iraką.

Iranas vietoje nužudytojo generolo majoro K. Soleimani į jo vietą paskyrė brigados generolą Esmailą Ghani (Esmail Ghaani).

Londono SOAS universiteto Artimųjų Rytų ekspertė Soraja Leni (Soraya Lennie) tvirtina, kad karas tarp JAV ir Irano po generolo K. Soleimani nužudymo gerokai priartėjo, tačiau jis nebūsiąs konvencinis: "Iranas negali kovoti su JAV konvenciniame kare. Tačiau asimetriniame kare Iranas praleido daug metų, - ypač nuo 1979 m. revoliucijos. Manau, kad Iranas naudosis savo sąjungininkais, kad darytų spaudimą Amerikos atstovams regione."

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos teigimu, JAV ataka Irake buvo nelegali.

Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertė Anjes Kalamar (Agnès Callamard) pareiškė, kad ataka Bagdade nė iš tolo nepriminė gynybos veiksmo.

Brookings Institution idėjų kalvės ekspertė Noha Abueldahab (Noha Aboueldahab) pasmerkė JAV suplanuoto žudymo programą ir suabejojo jos legalumu.

Irane šiandien tūkstančiai žmonių išėjo į gatves, protestuodami prieš Vašingtono ataką, kurioje žuvo K. Soleimani. Generolą žmonės vadino tautos mylimu didvyriu, o Amerikai žadėjo "atšiaurų kerštą". Irane paskelbtas trijų dienų gedulas.

  
Šaltinis: presstv.com, euronews.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
68. apie Pikasiu
(2020-01-05 16:56:27)
(90.127.63.55) Parašė:

seniau jis labai reiskes, bent pagal stiliu ir pseudonima, lryto komentaruose.Isdestydavo placias demagogines paklodes, be gilios minties, bet su mintimi, kokia teisinga musu valdzia ir tevelis lanzburgis.67. Komentatorius
(2020-01-05 16:39:27)
(78.157.79.193) Parašė:

Tai kad tas "Pikasas" ir yra etatinis landsbergistų propagandistas... Tiesa, kurį laiką buvo "dingęs iš eterio"...66. Pikasui
(2020-01-05 11:44:58)
(78.63.229.198) Parašė:

Jums labai tiktu dirbti "politiniu apzvalgininku" lrt arba kitokiu nuomones formuotoju. Juk gautut tokius pinigus uz savo "Izvalgas".65. Pikasas2
(2020-01-05 11:04:16)
(78.63.47.198) Parašė:

Tenka apgailestauti, kad kai kas bando užmegzti pokalbį vulgariu lygiu. Man tai visiškai nepriimtina.64. Nu jo... Pikasui (pataisytas)
(2020-01-05 10:47:25)
(188.69.194.15) Parašė:

O paskiau, kai "непрокотило", masinio ginklo ieškojęs inspektorius neradęs prie ko prisip*sti, iš lūdesio suvedė sąsakitas sugyvenimu.. :D:D:D63. Nu jo... Pikasui
(2020-01-05 10:43:28)
(188.69.194.15) Parašė:

"... Vieša paslaptis, kad Iranas, galimai su Rytų imperijos parama, atkakliai gausina masinio naikinimo ginklų gamybą..." Jow... Tą "GALIMAI" gali susikišti ten kur saulė nešviečia :D Irakas irgi "gausino" masinio naikinimo ginklą, o jankių klAunas Pauelas JT posėdyje kratė skalbimo miltelius mėgintuvėlyje. :D O paskiau, kai "нерокотило", masinio ginklo ieškojęs inspektorius neradęs prie ko prisip*sti, iš lūdesio suvedė sąsakitas sugyvenimu.. :D:D:D62. K
(2020-01-05 10:32:36)
(5.20.244.73) Parašė:

Pandoros skrynia atidaryta. Nepateisinu galingosios valstybės teroro akto. Nepateisinsiu šios valstybės oficialių asmenų medžioklės po visą pasaulį.61. Pikasas
(2020-01-05 10:09:59)
(78.63.47.198) Parašė:

Palaikyti ar net pakelti JAV karinės pramonės akcijų kursą galima būtų rasti ir kitokių būdų. Gal nesėkmingo biznierio, bankrutavusio šešis kartus, išmonė daugiau netempia. D.Trumpas siūlo naują akciją labai jam nepalankiu metu. Atstovų rūmai nutarė, kad prezidentas nusipelno apkaltos. Viešai džiaugtis, kad jis kongrese turi daugiau palaikančių respublikonų ir ta proga tyčiotis iš demokratų nėra labai išmanu. Tokie politiniai pasimaivymai galioja tik trumpame periode. Vieša paslaptis, kad Iranas, galimai su Rytų imperijos parama, atkakliai gausina masinio naikinimo ginklų gamybą. Kas gali patikėti kad tai skirta tik gynybai, kai Irano lyderiai vykdo agresyvią politiką užsienyje? Atrodo, kad musulmoniško fundamentalizmo apraiškoms jau seniai laikas trauktis, užleidžiant labiau demokratiškoms idėjoms. Kol to nevyksta pavojus išlieka. Pirmoje eilėje būtent terorizmą propaguojantiems.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras