2020 m. birželio 3 d.

 

Po gaisro Rygos pilyje latviai prašo lietuvių pagalbos

2
Paskelbta: 2013-06-21 17:16 Autorius: Naujienų redaktorius
Gaisras Rygos pilyje
Gaisras Rygos pilyje

Po gaisro, nuniokojusio Latvijos prezidento rezidenciją ir istorijos muziejų, latviai šaukiasi lietuvių pagalbos. Gaisro priežastis Rygos pilyje latvių ugniagesiai patiki nustatyti kolegoms iš Lietuvos, nes patys neturi reikalingos patirties. „Siekiant išsiaiškinti gaisro priežastis šiuo metu tyrimą atlieka policija. Taip pat pagal Latvijos ir Lietuvos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų sutartį į Latviją atvyksta ekspertai iš Lietuvos. Dirbdami kartu su vietos policija, jie padės išsiaiškinti gaisro priežastis. Latvijos ugniagesiai nusprendė, kad geriausia pagalba būtų, jei Lietuva atsiųstų savo specialistus, kurie padėtų išsiaiškinti gaisro priežastis, nes Latvijoje tokių ekspertų neturime.

Šiuo metu dar sunku įvertinti padarytą žalą. Gaisro nusiaubtoje pilyje yra trys muziejai ir prezidento rezidencija. Atliekant pilies rekonstrukciją muziejų vertybės buvo laikomos pilyje ir vanduo jas gerokai apgadino, todėl užtruks, kol bus nustatyta žala. Taip pat apgadintos didelę kultūrinę vertę turinčios salės“, - kalbėjo Latvijos ugniagesių tarnybos atstovė Viktorija Šembelė.

Ugnis įsiplieskė vėlai vakare ir sparčiai plito stogu. Per operaciją kilo problemų dėl vandens tiekimo – neveikė priešgaisriniai hidrantai, gelbėtojai negalėjo naudoti vandens iš šalia tekančios Dauguvos upės.

Prezidento Andrio Bėrzinio pilyje tuo metu nebuvo, nes pastatas renovuojamas, jis dirba kituose rūmuose. Pasak šalies vadovo, šis gaisras yra nacionalinė nelaimė, nes padaryta didelė žala vertingiems istoriniams objektams.

Pilis buvo apdrausta, nuostoliai kol kas nesuskaičiuoti

Rygos pilies pastatų kompleksas buvo apdraustas, portalui „Nozare.lv“ pranešė valstybinio kilnojamojo turto valdymo bendrovės „Valsts nekustamie ipašumi“ (VNI) atstovė Daiga Lauksteinia. „Kol kas detalesnės informacijos suteikti negalime, nes tikslinamos gaisro priežastys, apžiūrimos patalpos siekiant apskaičiuoti nuostolių dydį“, - sakė ji.

Kultūros ministerija šiuo metu surengė skubų posėdį, kuriame dalyvauja VNI vadovė Baiba Strautmanė. Laidoje „900 sekundžių“ per televizijos kanalą LNT ji pranešė, kad per gaisrą daugiausia nukentėjo Baltoji ir Šventinė pilies salės. Išdegė 3 200 kvadratinių metrų plotas. Per gaisrą labiausiai nukentėjo pilies stogas, stogo konstrukcijos ir palėpė, kur išdegė 2400 kvadratinių metrų plotas. Gaisras išplito ir ketvirtame aukšte, 400 kvadratinių metrų plote, bei trečiame aukšte, 200 kvadratinių metrų plote.

Latvijos ugniagesių ir gelbėtojų tarnybos atstovė informavo, kad gaisrą lokalizuoti pavyko 3.53 val. Pilis yra Latvijos prezidento rezidencija. Rekonstrukcija pilyje vyksta nuo praėjusių metų spalio mėnesio. Remonto darbus vykdo kompanijos SBRE ir „Re&Re“. Darbus užbaigti planuojama per dvejus su puse metų.

Eltos, „Lietuvos ryto TV“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. abai
(2013-06-21 19:41:28)
(78.57.208.170) Parašė:

Ir kokia ta patirtis?1. aba
(2013-06-21 17:46:18)
(212.52.42.81) Parašė:

Latviukai galėtų padėti ištirti elitinę pedofiliją Lietuvoje, turi patirties.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras