2020 m. sausio 28 d.

 

PLB pirmininke tapo D. Navickienė

6
Paskelbta: 2012-08-11 23:24 Autorius: ekspertai.eu
D. Navickienė VU Vaikų ligoninės Neonatologijos centre, kurį remia jos vadovaujamas "Lietuvos vaikų vilties" Los Andželo skyrius. Nuotr. iš vaikuligonine.lt.
D. Navickienė VU Vaikų ligoninės Neonatologijos centre, kurį remia jos vadovaujamas "Lietuvos vaikų vilties" Los Andželo skyrius. Nuotr. iš vaikuligonine.lt.

Rugpjūčio 6–10 dieną Vilniuje posėdžiavęs XIV Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Seimas išrinko naują PLB valdybą, o jos pirmininke tapo Danguolė Navickienė iš JAV.

Kalifornijos valstijoje gyvenanti informacinių technologijų specialistė D. Navickienė yra JAV lietuvių bendruomenės vykdomoji vicepirmininkė, o jos vadovaujamą “Lietuvos vaikų vilties” Los Andželo skyrių ypač geru žodžiu mini Vilniaus Universiteto vaikų ligoninė. Per dvidešimt veiklos metų ši organizacija surinko 1 milijoną 550 tūkstančių dolerių aukų, kurias skyrė Nudegimų ir traumatologijos skyriaus remontui ir plėtimui (600 tūkstančių dolerių), vaikų gydymui JAV (200 tūkstančių dolerių), Neišnešiotų naujagimių skyriaus remontui (400 tūkstančių dolerių), onkohematologijos ir urologijos skyrių įrangai (300 tūkstančių dolerių) bei Lietuvos gydytojų ir sesučių stažuotėms (50 tūkstančių dolerių). Daugiau apie šią paramą galima paskaityti ČIA ir ČIA.

Į PLB valdybą taip pat išrinkti Jūratė Caspersen (Šveicarija), Jonas Ignacio Fourment-Kalvelis (Argentina), Dalia Henke (Vokietija), Aušra Laurušaitė-Kromelis (JAV), Artūras Maslauskas (Danija), Aurelija Norienė (Belgija), Lina Stode (Švedija), Angelė Vaičiūnienė (Kanada) ir Gintautas Želvys (Rusija). Valdybos nariu pagal pareigas tampa ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkas, kuriuo šiuo metu yra Kęstas Pikūnas iš Jungtinės Karalystės.

Seimo delegatai priėmė keliolika rezoliucijų ir kreipimųsi į įvairias Lietuvos valdžios institucijas.

Ypač vieningai – iš šimto dalyvavusiųjų balsavime niekam nebalsavus prieš ir susilaikius vos dviems – priimta rezoliucija, kuria reikalaujama suteikti galimybę užsienio pilietybę priėmusiems lietuviams išsaugoti ir Lietuvos pilietybę.

Be to, PLB Seimas prašo įteisinti balsavimą internetu, sukurti Seimo rinkimų apygardas, kuriose būtų atstovaujama užsienyje gyvenantiems lietuviams, įsteigti prie vyriausybės atskirą instituciją, kuri rūpintųsi užsienio lietuvių reikalais, persvarstyti sprendimą uždaryti Lietuvos ambasadą Argentinoje bei toliau remti Vasario 16-osios gimnaziją Vokietijoje.

Šio Seimo metu įteikta septintoji Laisvės premija, kuria pasaulio lietuvių delegatai pagerbė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Algirdą Patacką. Taip įvertinti jo nuopelnai kovojant su okupantais dėl Bažnyčios tikėjimo ir Lietuvos laisvės, pasiaukojimas ir darbas stiprinant valstybę.

Kitas PLB Seimas vyks 2015 metais.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
6. arvydas damijonaitis
(2013-03-11 21:53:11)
(213.164.102.119) Parašė:

Jų daug, mūsų mažai, mes bėgame, jie ateina..Kaip sustabdyti išcentrinius tautos gyvenimo procesus? Politikai abejingai stebi siaubingą demografinę situaciją ir tautą žudančius emigracijos mastus. Laisvas važinėjimas po Europą buvusiems sovietinio kalėjimo gyventojams darosi pražūtingas. Vyksta nenatūrali asimiliacija, išvykę lietuviai nutautėja..Tokiame liūdname fone tautos destrukcija pavojingai reiškiasi sostinės prieigose, provokatoriai tomaševskiai, rusiškos spec. tarnybos įžūliai stengiasi įtvirtinti okupacijų padarinius, pažeidžia prigimtinę lietuvių teisę gyventi...Užguiti lietuviai iš biudžeto priversti išlaikyti rusiškas ir lenkiškas mokyklas.Lietuvių impotencijos Gineso rekordas. Tą turi daryti rusų ir lenkų bendruomenės savo sąskaita..Rusai ir lenkai turi didžiules teritorijas turinčias valstybes, todėl rusinimas ir lenkinimas lietuvių išlaikomose rusų ir lenkų mokyklose yra didžiausia, neturinti analogų pasaulyje, kvailystė, buvusių okupacijų padarinių įtvirtinimas...Būtina šiuos išcentrinius procesus kontroliuoti, slopinti...Arvydas Damijonaitis5. Sonka
(2012-08-28 19:39:19)
(89.23.244.185) Parašė:

Arturas Maslauskas veislinis gejus istrypes visas Kopenhagos geju kruizines vietas.....tautos ziedas4. graži nuotrauka,
(2012-08-14 14:14:01)
(213.197.189.202) Parašė:

tik gaila, kad autorius nemato reikalo parašyti, kokios garbingos ponios ten stovi...3. genovaitė
(2012-08-13 08:48:23)
(158.129.202.57) Parašė:

Supratau kaip jumorą2. Redakcijai
(2012-08-12 18:13:57)
(84.240.44.211) Parašė:

Ištaisykite klaidą - PLB valdybos narė Jūratė Caspersen yra iš Šveicarijos, bet ne iš Danijos!1. Degloji: Apšvarinkime Lietuvą
(2012-08-12 13:39:41)
(78.60.81.71) Parašė:

Degloji: Apšvarinkime Lietuvą Būtina dar iki Seimo rinkimų suagituoti galutinai emigruoti iš Lietuvos visus viešai įvardintus valstybės pūlinius ir visokiausius maištininkus: pirmiausia Neringą Venckienę su Kedžiais ir visais Garliavos patvoriniais, visą Drąsos kelio partiją su kunigu Varkala, išgalvojusiais ir išpučiančiais nebūtą pedofiliją, kurstytojus valdžiai nepaklusti Naglį Puteikį, Ligitą Kernagį, A. Stancikienę, Valdą Vasiliauską, Vytautą Matulevičių ir visus kitus nepataisomus ramybės drumstėjus. O jei nesusipranta geruoju emigruoti, tai tinkamai paspausti, pvz., iškeliant po 5-6 baudžiamąsias bylas ir nesvarbu už ką. Pavargs besiteisindami ir pagaliau spruks paskui tą milijoną. .. Dėkojame AMB ir Ko, kad laiku išgrūdo iš Lietuvos visą milijoną vien tik erzelį keliančių išbadėjusių asmenų, kurie dabar iš užsienių kasmet į Lietuvą persiunčia giminėms išlaikyti po 4-5 milijardus litų. O svarbiausia - ne piketuoja, neprašo pašalpų, nedaužo Seimo langų. . Tik zirzia dėl atimamų Lietuvos pasų. Galima būtų tuos pasus ir palikti, jei tie emigravusieji nesiveržtų balsuoti rinkimuose į LR Seimą, Prezidentus ir savivaldybes. . Todėl jokių dvigubų pilietybių, kad netrukdytų ir toliau geriausiems be stresų vėl sugrįžti į Seimą ir valdžią visiems NUSIPELNIUSIEMS GYVENTI GERIAU. . Tai įgyvendinti padės mūsų specialiosios pajėgos, aprūpintos naujaisiais elektrošokiniais prietaisais, šalmais, neperšaunamosiomis liemenėmis, spec. lazdomis, kovinėmis dujomis, ištreniruotais šunimis, apginkluotos visais reikiamais šaunamaisiais ginklais, šarvuočiais ir sraigtasparniais. . Tai šie 240 kaukėtų vyrukų pademonstravo savo ištikimybę š.m. gegužės 17 d. 6 val.rytą, per pusvalandį išvaikant Varkalos trijų kunigų vadovaujamą bepoteriaujantį visą Garliavos patvoryną. . Seimo rinkimuose balsuokite toliau tik už Jums iki šiol, tai yra. jau 22 metai, atsidavusias ir pasiruošiusias toliau Jums tarnauti patikrintas partijasParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras