2020 m. vasario 24 d.

 

Pirmieji ES pirmininkavimo „perliukai“: UR viceministro Leškevičiaus atsakymai sukėlė europarlamentarų juoko bangą

3
Paskelbta: 2013-07-10 13:57 Autorius: alfa.lt
Užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius
Užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius

Užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius antradienį Briuselyje, dalyvaudamas Europos Parlamento (EP) Konstitucinių reikalų komiteto posėdyje, sukėlė europarlamentarų juoko bangą, nerišliai atsakęs į britų europarlamentaro Johno Stuarto Agnew klausimą.

Posėdžio pradžioje V. Leškevičius, turėjęs pristatyti pirmininkavimą ES Tarybai perėmusios Lietuvos prioritetus, kalbėjo lietuviškai. Jis papasakojo europarlamentarams sovietmečiu mokykloje, likus keletui metų iki Nepriklausomybės, pareiškęs norą ateityje tapti filosofu ir diplomatu.

„Kas galėjo pagalvoti, kad visa tai išsipildys“, – sakė V. Leškevičius.

Vėliau viceministras perėjo prie anglų kalbos, nors Europos Parlamente užtikrinamas vertimas iš visų oficialių ES kalbų.

Britų europarlamentaras J. S. Agnew, atėjus klausimų metui, nustebino V. Leškevičių, pasiteiravęs, ką šis mano apie planus stiprinti bendrą ES užsienio ir saugumo politiką. „Ar sutiktumėte, kad tokiu atveju nebeliks Lietuvos užsienio politikos ar, žinoma, britų užsienio politikos? – klausė euroskeptikas J. S. Agnew. – Jūs dirbate Lietuvos užsienio reikalų ministerijai, kuri artimiausiu metu pasidarys nebereikalinga. Ar jūs dėl to nesirūpinate?“

Atėjus metui atsakyti, V. Leškevičius pastebimai susimąstė, o po to prabilo, tęsdamas žodžius.

„Ponas Agnew klausė... Na, aš išmokau savo žodyną, kai ruošiausi šiai užduočiai. Ir vienas iš žodžių, kuriuos aš galiu pavartoti – „toksiškas“. „Toksiškas“ klausimas“, – nerišliai šnekėjo V. Leškevičius. Vėliau URM viceministras pastebėjo, kad jau nebėra laiko tęsti diskusiją, palinkėjo sau ir kitiems sėkmės ir atsisveikino.

www.alfa.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Raigerdas
(2013-07-11 17:13:25)
(93.203.62.51) Parašė:

Štai Linkevičiaus komentaras į Vytauto Leškevičiaus mykčiojimus posėdžio metu: „Jis - puikus specialistas, kiek žinau, moka anglų kalbą. Įrašo nemačiau, bet tikiu, kad jo reakcija atitiko posėdyje vyravusią nuotaiką.“ pasirodo, kad Linkevičius yra paprastas melagis, nes puikus specialistas posėdžio metu netampa nepuikiu specialistu. Mykčiojimas ir kilometrinės pauzės taip pat nėra specialisto puikaus specialisto požymis. Tai, kad Vytautas Linkevičius užsiima savo jausmų analize, kai tuo tarpu žmonės laukia atsakymo, tai taip pat nėra puikaus specialsito požymis. manau, laikas nušvilpti šitą Užsienio reikalų ministeriją su visais tokiais "puikiais" specialistais. Todėl nieko nuostabaus, kad Linkevičius palaiko pasileidėlių ir amoralių žmonių demonstracijas, nes tai, gal būt, vaidenasi, kad tai irgi "puikūs sekso meistrai". Ką gi, belieka tada pačiam Linkevičiui išbandyti tų "puikių sekso meistrų" meilę, nes teorija be praktikos, kaip sakė didysis proletarų vadas Leninas, - lygi nuliui.2. -
(2013-07-10 17:50:31)
(195.14.189.166) Parašė:

Tikrai gėda buvo klausyti... Įdomu, iš oficiozų kokia nors reakcija bus?1. Raigerdas
(2013-07-10 15:11:43)
(93.203.51.234) Parašė:

Tai štai savo tautoje mes pakenčiame kvailius. O kvailiai iš važiavę svetur įsivazduoja, kad visur jie bus toleruojami. O anglai pasirodo kvailų, mikčiojančių ir niekaip nesugebančių atsakyti į klausimą lietuvių netoleruoja. Kvailys buvo pastatytas ten, kur jam iš tikrųjų yra vieta būti. Na, reikia pasveikinti Užsienio reikalų ministeriją, kuri užsiima kvailių priėmimu į darbą. šiek tiek anksčiau šita ministerija apsijuokė su Baltarusija, o dabar apsidirbo prieš visą pasaulį. Su kuo Lietuva gali bendrauti, turinti tokią Užsienio reikalų ministeriją? Nebent su Latvija, bet greitai ir latviai pradės iš mūsų juoktis. Tiesa, dar lieka Kaliningrado sritis. Taip, yra viltis, kad Kaliningrado srityje tokių klausimų Užsienio reikalų aukštiems pareigūnams nebus užduota. bet, gal prieš važiuojant į Kalingrado sritį reikėtų irgi apsidrausti? Pasirašyti su jais tokį susitarimą: "Gerbiamai kaliningradiečiai, mes su malonumu atsakome į jūsų pakvietimą apsilankyti pas jus, tačiau su viena sąlyga: prašome konferencijos metu neužduoti protingų klausimų mūsų Užsienio reikalų ministerijos atstovams".Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras