2019 m. gruodžio 15 d.

 

Penkių užsienio šalių kariai Lietuvoje kartu treniravosi vykdyti gynybos užduotis

1
Paskelbta: 2016-10-24 01:34 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 23 d. baigėsi penkias dienas šiaurės Lietuvos regionuose vykusios Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2“. Jose vykdyti bendras užduotis treniravosi Belgijos, Danijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lietuvos kariai.

Pratybose buvo įvertinamas KASP rinktinės gebėjimas pagal iš anksto parengtus operacinius planus įvykdyti operacijas realioje vietovėje, realiu laiku. Kariai, naudodami sprendimo priėmimo proceso procedūras, treniravosi planuoti operacijas, tobulino vadovavimo įgūdžius, koordinavo veiksmus su sąjungininkais. Pagrindinės pratybose vykdytos gynybos operacijų užduotys - atlikti pasalą, vykdyti žvalgybą ir patruliavimą.

Pagal pratybų scenarijų kariams savanoriams buvo nurodyta trikdyti priešiškų pajėgų puolimą paskirtame operacijos rajone, neleisti jiems laisvai kirsti valstybės sienos ir nevaržomai judėti teritorijoje, taip pat sudaryti sąlygas sąjungininkų pajėgoms ateiti ir pereiti į puolamuosius veiksmus.

Spalio 23 d. Panevėžyje, prie miesto savivaldybės vyko pratybų uždarymo ceremonija. Renginio svečiai galėjo apžiūrėti pratybų dalyvių naudotą kovinę techniką ir ginkluotę, pabendrauti su kariais, buvo skaitomi pranešimai regioninio saugumo klausimais. Ceremonijoje buvo apdovanoti labiausiai pratybose pasižymėję dalyvavusių šalių atstovai.

Ceremonijos metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas džiaugėsi unikalia galimybe kariams savanoriams treniruotis kartu su profesionaliais ir gerai ginkluotais Belgijos rotacinių pajėgų kariais. „Tai buvo puiki proga įvertinti savo jėgas ir sustiprinti savo įgūdžius,“ - sakė pulkininkas.  

Pagrindiniai pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ dalyviai - Vyčio apygardos 5-osios rinktinės štabas ir devynios rinktinės sudėtyje esančios pėstininkų kuopos, dislokuotos Panevėžyje, Pasvalyje, Kupiškyje, Anykščiuose, Rokiškyje, Utenoje ir Zarasuose. Kartu užduotis vykdė Lietuvoje dislokuotos JAV 2-503 kuopos kariai. Pratybose oponuojančias pajėgas imitavo Belgijos rotacinių pajėgų kariai. Pratybose taip pat dalyvavo kariai iš kitų KASP rinktinių, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir kitų Lietuvos kariuomenės dalinių. Pratybas organizavo Generolo Alfonso Ramanausko kovinio rengimo centras ir KASP štabas.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. skorpe
(2016-10-24 02:29:45)
(37.228.243.134) Parašė:

NU va sakiau, kad kas nori, tas musu zeme ir trypia...nera nei konstitucijos, nei sienos, nei Laisvos LIETUVOS :(Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras