2020 m. gegužės 25 d.

 

Pavojingų cheminių medžiagų naudojimas yra susijęs su milijoninėmis sveikatos išlaidomis Europoje

3
Paskelbta: 2015-03-25 09:02 Autorius: pagalvok.lt

Endokrinologų asociacija, kurią sudaro mokslininkai iš viso pasaulio, susibūrę tam, kad įvertintų kiek kainuoja endokrininę sistemą veikiančių cheminių medžiagų sukeliamų ligų gydimas, šių metų kovo 5 d. paskelbė savo tyrimų studiją, sudarytą iš keturių publikacijų. Tyrimų studijos išvada tokia: hormoninę sistemą veikiančios cheminės medžiagos yra susijusios su padidėjusia rizika rimtų sveikatos problemų, kurios vien Europai kainuoja 175 milijonus JAV dolerių per metus.

Cheminės medžiagos, kurios mėgdžioja ar blokuoja estrogeno ar kitų hormonų veiklą yra tūkstančiuose produktų, tokių kaip plastikas, pesticidai, baldai ir kosmetika.

Naujasis tyrimas įvertino sveikatos priežiūros išlaidas, kurias patiria visa Europa ir kur įstatymų leidėjai diskutuoja ar priimti pirmąjį pasaulyje endokrininę sistemą veikiančių medžiagų reguliavimo įstatymą. Europos Sąjungos kontraversiška strategija, jeigu bus patvirtinta, turės didelį poveikį visai pramonei pasauliniu mastu.

Linda Birnbaum, sveikatos priežiūros atstovė JAV vyriausybėje, vadina naujuosius tyrimų rezultatus, „žadintuvo skambučiu“ įstatymų leidėjams ir sveikatos ekspertams.

„Jei šiuos skaičius (sveikatos priežiūros išlaidas) pritaikytumėte JAV, jie būtų tokie patys ir kai kuriais atvejais netgi didesni“, - teigia Birnbaum, JAV Nacionalinio sveikatos priežiūros instituto direktorė.

Tyrimų autoriai išskyrė išlaidas susijusias su trimis atvejais: neurologiniais sutrikimais, tokiais kaip dėmesio sutelkimo sutrikimai; nutukimu ir diabetu; vyriškų individų reprodukciniais sutrikimais, įskaitant nevaisingumą.

Kai kurios hormonų sistemą veikiančios cheminės medžiagos yra siejamos su padidėjusia cukrinio diabeto rizika.

Iki šiol didžiausios išlaidos buvo siejamos su cheminių medžiagų poveikiu vaikų smegenų vystymusi. Didelis skaičius mokslinių studijų įrodė ryšį tarp pesticidų bei degumą mažinančių medžiagų naudojimo ir neurologinių bei skydliaukės veiklos (kurios tinkamas funkcionavimas būtinas smegenų vystymuisi prenetaliniu laiku) sutrikimų.

Mokslininkai 99 proc. yra tikri, kad hormoninę sistemą veikiančios cheminės medžiagos yra susijusios su dėmesio sutelkimo problemomis, diabetu ir kitais sveikatos sutrikimais.

Šaltinis: nationalgeographic.com, press.endocrine.org


 
Komentarai

 
3. Dzūkija
(2015-03-25 14:02:12)
(78.62.212.240) Parašė:

Chemijos ir farmacijos pramonė ...vienose rankose...dvigubas biznis...2. Dzūkija
(2015-03-25 13:05:05)
(78.62.212.240) Parašė:

Nieko asmeniško...tiktai biznis...ir dar ...GENOCIDAS chemikalų pagalba...Susimąstykite,kas valdo herbicidų ,pesticidų ir GMO kompanijas...Nuodai žemės ūkyje - ginklas prieš šiandienos žmogų ir prieš ateinančias kartas... Nepamirškit,kad viso šito šėtono mokslo vienas iš pradininkų buvo Himleris,ne tik surūšiavęs žmones ,bet ir įkūręs šalia Osvencimo šiltnamius,kuriuose buvo bandoma išvesti naujas,nepaprastas augalų rūšis...Monsanto ,Syngenta,Dupon kompanijos jau įžengė į Ukrainą...ir produktai pasklis po kaimyninius regionus... Dar niekam nepavyko sukurti ką nors geriau už gamtą,kurioje užtenka vietos visiems...ir medžiui...ir paukščiui...ir gyvūnui...ir žmogui...Būkite budrūs...1. uz sveika Lietuva ir Europa
(2015-03-25 09:38:06)
(78.62.8.18) Parašė:

, įstatymų leidėjai diskutuoja ar priimti pirmąjį pasaulyje endokrininę sistemą veikiančių medžiagų reguliavimo įstatymą.' pagaliau,kai jau galybei zmoniu pasalinta skydliauke.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras