2020 m. birželio 2 d.

 

Pasitvirtino - Zigmą Vaišvilą žūtbūt siekiama perduoti į teismą iki Kovo 11-osios

20
Paskelbta: 2020-03-06 08:15 Autorius: ekspertai.eu

Jau buvo skelbta, kad š.m. kovo 2 d. policija sustabdė Zigmą Vaišvilą, važiavusį į polikliniką, ir įteikė jam šaukimą tą pačią dieną vėl atvykti pas vyriausiąją tyrėją Janiną Grinevič. Iš šaukimo turinio paaiškėjo, kad tyrimui vadovaujančiai Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorei Rasai Bekišienei sužinojus, kad Z. Vaišvila serga, buvo priimtas nutarimas pabaigti šį ikiteisminį tyrimą.

Pabaigus tyrimą, nebegalima teikti jokių įrodymų. Tik bėda, kad Z. Vaišvila iki šiol nežino, kuo jis įtariamas ir kuo remiantis.

Prokurorė R. Bekišienė nutarė baigti tyrimą baudžiamojo proceso nustatyta tvarka net nepareiškus Z. Vaišvilai įtarimų. Z. Vaišvilos nesenai gautoje 2019 m. lapkričio 20 d. J. Grinevič pranešimo apie įtarimų pareiškimą nepatvirtintoje kopijoje teigiama, kad šį dokumentą pasirašė J. Grinevič, Z. Vaišvila ir jo advokatas. Kadangi Z. Vaišvila ir jam paskirtas advokatas, kurio Z. Vaišvila atsisakė, 2019 m. lapkričio 20 d. iš J. Grinevič kabineto išėjo drauge, o prieš tai jiems J. Grinevič nepasiūlė net pasirašyti tokio dokumento, todėl Z. Vaišvila kreipėsi į Generalinį prokurorą dėl šio dokumento suklastojimo.

Prasidėjo didžiosios lenktynės. Z. Vaišvila iš tyrėjos J. Grinevič vienu ypu gavo 8 šaukimus paprastais laiškais ir 8 tuos pačius šaukimus registruotais laiškais dėl atvykimo paskelbimui jam apie tyrimo pabaigą, be ko bylos negalima perduoti teismui. Tad Z. Vaišvila paskutiniajam formalumui dėl bylos baigimo kviečiamas padieniui net 9 darbo dienas – š.m. kovo 2 d., 3 d., 4 d., 5 d., 6 d. , 9 d., 10 d., 12 d. ir 13 d. Kovo 10 d. Z. Vaišvila pas tyrėją J. Grinevič kviečiamas tuo metu, kada Prezidentas Gitanas Nausėda kviečiasi Z. Vaišvilą drauge su kitais signatarais.

Taip šios užduoties vykdytojai išsidavė, kad žūt būt būtina iki Kovo 11-osios 30-mečio paskelbti, kad signataro Zigmo Vaišvilos byla siunčiama į teismą.

Tik bėda, kad Z. Vaišvila serga ir jokie procesiniai veiksmai su juo negalimi.

Skubama taip beatodairiškai, kad Z. Vaišvila šaukiamas pas J. Grinevič kasdien net jo ligos metu. Suprantama, kad nustatytos formos medicininių pažymų, patvirtinančių, kad jis negali atvykti į ikiteisminio tyrimo įstaigą, visomis šiomis dienomis (būtina pateikti po pažymą kiekvienai apklausai), Z. Vaišvila nepateiks. Visų pirma, dėl to, kad kasdien neįmanoma patekti pas gydytoją. Rytais į polikliniką važiuojantį Z. Vaišvilą kartais net atvirai palydi kažkodėl tamsūs automobiliai.

Štai tokį Z. Vaišvilos gydymosi režimą bando nustatyti ne jį gydantys medikai, bet prokurorė R. Bekišienė ir tyrėja J. Grinevič, geriau žinančios, kaip gydyti.

Advokatų nuomone, taip kuriamas formalus pagrindas Z. Vaišvilai pritaikytą kardomąją priemonę (rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš namų) pakeisti į griežtesnę – namų areštą ar net areštą. Kad Z. Vaišvila ir jo šeima fiziškai nebegalėtų gintis teismuose ir ikiteisminio tyrimo įstaigose visose gausiose bylose.

Z. Vaišvila Generaliniam prokurorui ir teismui pateikė įrodymus, patvirtinančius, kad dėl UAB „FF Lizingas“ apskaitos programos duomenų sunaikinimo (jei tikrai jie sunaikinti) atsakingas ne Z. Vaišvila, bet bankroto administratorė UAB „Admivita“ ir kreditorių komitetas, šias aplinkybes patvirtinančią įsiteisėjusią 2018-11-07 Lietuvos apeliacinio teismo nutartį; paprašė atnaujinti tyrimą; nušalinti prokurorę R. Bekišienę ir tyrėją J. Grinevič bei įvertinti jų veiksmus, t.t. ir dėl trukdymo Z. Vaišvilai gydytis; panaikinti Z. Vaišvilai pritaikytą kardomąją priemonę – pasirašytinį pasižadėjimą neišvykti iš namų.

Dėl beatodairiškų šių pareigūnių veiksmų Kovo 11-osios išvakarėse Z. Vaišvila Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio paprašė priimti jį be eilės.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
20. Abejoju
(2020-03-07 23:27:10)
(78.58.17.76) Parašė:

Jau 30 metų kaip skelbia, kad esame laisvi,bet aš nejaučiu jokių pokyčių tik tiek,kad anksčiau užsidirbti lietuviai vyko į rytus ,dabar į vakarus.Teismai kaip vykdė kieno nors įsakymus taip ir vykdo dabar. Tais laikais nurodymus duodavo TSKP vadai,o dabar lansbergių kompanija, kurie sukuria grėsmes Lietuvai ir tai laiko valstybine paslaptimi. O kai jiems kyla grėsmė, tada kviečia visus juos palaikyti.Nėra nei tiesos nei laisvės vien tik apgaulė.19. Visiškas dugnas
(2020-03-07 17:06:43)
(188.123.231.89) Parašė:

Iš visų teroristėi Kūsaitei pateiktų kaltinimų neliko nei vieno, iš didžiausios Lietuvos nusikaltėlės Venckienės 39 kaltinimų, po JAV teismo revizijos, liko tik 4 mažareikšmiai kaltinimai. Įdomu, kiek liktų tokių įtarimų jiems Snoro banko akcininkų byloje, jei jie galėtų tikėtis Lietuvoje sąžiningo ir bešališko teismo, o ne teismo už akių???18. zinoma
(2020-03-07 10:00:50)
(78.62.207.16) Parašė:

Gal todel ir istatymas kuriamas , kad butu paprasciau , vaziuojancius, einancius piliecius persekioti , i namus ateiti pakviesti pokalbimas ir jei neteiseta , uz nieka neatsakyti ?.17. Arne
(2020-03-07 09:37:01)
(88.118.214.222) Parašė:

Dvasinės stiprybės ąžuolui p. Zigmui linkime sveikatos. Tylos siena, kurion beldžiatės daug metų, ima pleišėti. Geriausios kloties Jums.16. Edis
(2020-03-06 21:44:27)
(78.62.185.248) Parašė:

Lietuvoje įsivyravo Landzberginės smarvės diktatūra. Tačiau besikeičiant JAV įtakai ir Geopolitiniams procesams vykstant - LANDZBERGINEI SMARVEI ATEINA GALAS. O kas bus vėliau ? Vėliau kai visa ta Landzberginė Prostitutinė temidė su visomis landzberginėmis saugumo struktūromis pamatys kad jų sistema byra , kaip ši smarvė keis savo kailius , kažkas panašiaus kaip Grybauskaitė ore persiaudinėjo sovietinius kgbistinius kerzus su kūjų ir pjautuvo emblema į mėlynai žvaigždėtą apavą.15. vo tep
(2020-03-06 21:20:50)
(79.133.253.179) Parašė:

Manau čia nėra nieko asmeniško. Vyksta kova ir didelė kova dėl valdžios išlaikimo. Jie bijo ne tik prarasti valdžią, bet ir ilgam likus basiems pri/sėsti... O Zigmas vienas iš tų kuris jiems maišo kortas. Viskas išsispręs tik tada, (dabar vyksta razborkės aukščiausiame lygyje) kai Lietuvai bus patvirtintas naujas šeimininkas...___ O apie visokias demokratijas ir teisines valstybes nebesvaikit, laimi stipresnis.14. rosit
(2020-03-06 20:53:21)
(188.177.75.81) Parašė:

Zigmas turetu pajungti visus signatarus , eiti pas prezidenta , cia kazkoks absurdo teayras13. manau
(2020-03-06 18:53:46)
(188.29.165.16) Parašė:

Ce jokio apsurdo mafija daro ka nori jei valdzioja ,susidoroja su bet kuoParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras