2020 m. vasario 26 d.

 

Pasaulyje nebeliko jokio privatumo

1
Paskelbta: 2013-09-06 10:15 Autorius: Mindaugas Peleckis
Amerikiečių ir britų šnipai gali „nulaužti“ bet kokį slaptažodį pasaulyje
Amerikiečių ir britų šnipai gali „nulaužti“ bet kokį slaptažodį pasaulyje

Rugsėjo 5-ąją paviešinti nauji Edwardo Snowdeno atskleisti duomenys rodo, kad JAV ir Jungtinės Karalystės (JK) šnipai gali „nulaužti“ bet kokį slaptažodį pasaulyje, tad jame nebeliko jokio privatumo, pranešė RT.

Ši informacija paskelbta ir „The New York Times“, „The Guardian“, „ProPublica“. Paaiškėjo, kad amerikiečių ir britų sekliai investavo milijardus dolerių į tai, kad visas internetas pasaulyje būtų jiems matomas.

Anksčiau naivokai manyta, kad kai kurie interneto srautai gali būti saugūs, tačiau naujai atskleista informacija parodė, jog taip nėra.

Vien JAV kasmet skiria ketvirtį milijardo dolerių slaptažodžiams „nulaužti“, bendradarbiaudama su įvairiomis IT kompanijomis. Taigi visi žmonių privatūs duomenys, tarp jų – ir bankų sąskaitos, žinios apie sveikatos būklę, yra prieinami minėtų valstybių vyriausybėms. Ne paslaptis, kad šie duomenys gali būti pardavinėjami nusikaltėliams, teroristams.

Praėjusį mėnesį savo verslą baigti teko elektroninio pašto tiekimo kompanijoms „Lavabit“ ir „Silent Circle“, nes jos nepanoro, kad jų klientų duomenys patektų į nusikaltėlių rankas.

E. Snowdeno paviešinta informacija, žinoma, galima suabejoti, tačiau pateiktos lentelės, konkretūs slapti dokumentai, pasak „The Guardian“, įtikina, kad jis nemeluoja.

Vienas paviešintų slaptų dokumentų rodo, kad 2013 metams JAV bendroji kriptologinė programa iš vyriausybės paprašė 11 milijardų dolerių. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. antraste rimta
(2013-09-06 10:36:05)
(178.33.169.46) Parašė:

o straipsnis isverstas nerimtaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras