2024 m. kovo 28 d.

 

Pas mus atėjo Kondratas, arba Brexit*

15
Paskelbta: 2016-06-25 13:12 Autorius: ekspertai.eu

Kad suprastume, kokie Britanijos referendumo dėl išėjimo iš ES sudėties rezultatai, šiandien netgi nereikėjo skaityti naujienų. Pakako užmesti akį į pagrindinių rinkų judėjimą.

Šių eilučių rašymo metu auksas +4,5%; japonų jena +3,4% euro ir +1,9% dolerio atžvilgiu. Dar linksmiau vertybinių popierių biržose. Anglų FTSE -6,6%; vokiečių DAX -6,4%; prancūzų CAC -8,1%; japonų NIKKEI -7,3%. Tikimasi JAV biržų atidarymo prie -3,2% pagal S&P ir -2,5 pagal Dow Jones.

Šituo noriu pasakyti, kad šou, surengtas britų, išėjo pakankamai didingas ir daugumai žiūrovų brangiai kainuojantis. Na, ir kaip įprasta, jei kur tai sumažėjo, tai kam nors privalo padidėti. Tai yra, visi tie milijardai, ar eurais, ar jenomis, ar doleriais, daugumos rinkos dalyvių prarasti su tais biržų procentais, surado sau naujus šeimininkus. Ir kažkas kužda, kad ilgai ieškoti tų laimingųjų nereikia.

O viskas dėl to, kad tiesiog referendumo išvakarėse visi draugiškai ir vieningai įtikinėjo visuomenę, kad to negali būti dėl to,kad negali būti niekada. Net visur prilendantys lažybų tarpininkai už Brexit žlugimą davė keturi prie vieno. Premjeras Kameronas, pats ir inicijavęs šį šou „pagal dirbančiųjų prašymus“, mušėsi sau kulnu į krūtinę ir įtikinėjo, jog Britanija pasiliks EU. Jam antrino visuomenės nuomonės apklausos, tvirtinusios, jog išėjimo priešininkų daugiau, nei šalininkų. O dar... O dar lūkesčiams pilnu pajėgumu dirbo prieš tai buvęs referendumas. tas, kuris buvo dėl Škotijos išstojimo iš GB. Prie ko čia jis? Iš tikrųjų – netgi labai prie ko.

Kad suprasti ir susivokti tame, kas vyksta, to priežąstyse ir galimose pasekmėse, mums reikia pradėti būtent nuo to „škotiško“ referendumo ir tų tikslų, kuriuos kėlė britų valdžia, jį organizuodama. O dar plačiau apibendrinant klausimą - kokie principiniai britų Karūnos tikslai šiuolaikiniame pasaulyje. Šalia reikia suvokti dar vieną momentą. Pagal britų teisę referendumo rezultatai neįpareigojantys ir yra grynai rekomendacinio pobūdžio. Tiesa, tas pats Kameronas žadėjo, jog įvykdys jo sprendimą. Bet politikai, ypač renkami ir juolab karjeros pabaigoje, tokie žmonės, kad savo žodžiui šeimininkai kaip vilkai: norime – duodame, norime – atgal pasiimame.

Pradėkim nuo to, kad po WWII ir tuolab po formalaus Imperijos iširimo visi kažkaip pamiršo apie tos, „virš kurios niekada nenusileidžia saulė“, buvusią didybę. Ir vieningai persijungė prie naujojo patrono JAV vaidmenyje. O Britanija, per daug nesišviesdama ir laikydamasi antruose ir trečiuose vaidmenyse, ramiai darė savo darbą. Tuo metu neskubėdama apgrobinėjo europiečius ir pervedinėjo kapitalą į Kiniją, Pietryčių Aziją, Australiją ir naująją Zelandiją. Tai yra ruošėsi tam, kad anksčiau ar vėliau jos buvusią koloniją būtinai aplankys įmitęs baltas pūkuotas šiaurinis žvėrelis - (kalambūras, besiremiantis žodžių panašumu: rusiškai poliarinė lapė pesec; Vert.) – ir visiškai nesiruošė gultis po jį lydinčių įvykių volu.

O JAV, priešingai, svaigindamasi savo Vakarų pasaulio ir svarbiausio „bicepso“, o po TSRS žlugimo tai ir visos planetos Valdovo rolė, visai nekreipė į tai dėmesio ir netgi kažkaip neypatingai ruošėsi kailinio baltasniegio svečio sutikimui. Arba visai neturėjo supratimo apie jo neišvengiamą vizitą. Ir euforijoje nuo savo jau niekieno neginčijamos didybės JAV peržengė tam tikrą ribą, kurios peržengti nevertėjo. O būtent, nustojo taikytis su Karūnos egzistavimu ir netgi ruošėsi surengti britų sostinėje 2012 metų olimpiados metu mažą Armagedoną. Bet dievo valia ir kai kurių šalių spectarnybų dėka, tame tarpe ir rusų, grėsmė buvo likviduota, o Karūna nusprendė, kad žaisti savižudžių šaškėmis pakanka ir laikas viską sudėlioti į savo vietas. Kas, ką ir kaip tada nusprendė, į paviršių praktiškai nieko neišlindo, bet amerikietiškiems globalistams afera kainavo nemažą kąsnį jų biznio, kas į paviršių išlindo kaip dalies Rokfelerių fondo pardavimas vienam iš antraeilių Rotšildų. Tai buvo pirmasis britų revanšas nuo pat XX a. pradžios. Bet jis taip pat padėjo pilno atsiribojimo tarp buvusių globalaus planetos valdymo partnerių pradmenis. Beje, reikia suprasti, kad tikras, o ne matomas Žaidimas jau daugelį šimtmečių vyksta ne tarp Amerikos ir Britanijos, ne tarp sąlyginių „Rokų“ ir „Rotų“, o tarp Rusijos, kaip kontinentinės valstybės ir civilizacijos simbolio, ir Britanijos, kaip jūrinės valstybės ir civilizacijos simbolio. Nors netgi Rusija ir Britanija čia antriniai simboliai. Prieš Rusiją tame vaidmenyje buvo Aukso Orda, o Britanijos vietoje- Venecijos respublika. Bet Žaidimo esmė nekintanti. Sausuma prieš jūrą. Šis Žaidimas amžinas, kaip pats gyvenimas. Dabartinės Britanijos ir JAV rietenos tai tik giluminių procesų atspindys, kai jūrinė civilizacija, užgrobusi pasaulinę lyderystę, atvedė žmoniją į tikrą aklavietę ir visam pasauliui reikalingas tam tikras perkrovimas. O tam pati jūrinė civilizacija privalo sunaikinti savo periferinius tvarinius, akumuliuoti sukauptą kapitalą ir resursus ir pakeisti savo veidą. Ir tuo pačiu laikinai užleisti lyderystę Sausumos civilizacijai, tuo pačiu metu į ją sėkmingai ir nepastebimai įsiskverbus. Visą tam būtiną Britanija turi. Įtaka Kinijai, dar didesnė įtaka Indijai plius naujos bazinės jūrinės teritorijos – Australija ir Naujoji Zelandija. (Apie tai autoriaus plačiau buvo rašyta ČIA).

Bet tam, kad visa tai įgyvendinti ne teoriškai, bet praktiškai, reikia daug ką padaryti. Tame tarpe apsivalyti nuo nereikalingų įsipareigojimų. Referendumas dėl Škotijos nepriklausomybės kaip tik buvo vienu iš gana elegantiškų Karūnos bandymų tai padaryti. Jei atsiskyrimas būtų įvykęs, tai pasaulis savo nuostabai būtų greitai sužinojęs, kad visi realūs Karūnos aktyvai jau senai sutelkti Škotijoje ir valdomi Royal Bank of Scotland, o visos skolos būtų likę Anglijai. Ir net Vindzorų dinastija sklandžiai virstų škotiškų Stiuartų dinastijos įpėdiniais. Juolab, giminystės ryšių pakankamai. Bet neįvyko. Nors neįvyko išoriškai. Na ir pagal sumanymą greičiausiai ir neturėjo taip atsitikti, nes šis faktas būtų sukėlęs biržose cunamį, keliomis eilėmis viršijantį tai, ką mes stebime po Brexit. Įdomu kita. Ko būtent britai pareikalavo iš JAV ir ką gavo už šio katastrofiško pasaulinei ekonomikai ir visų pirma JAV scenarijaus atšaukimą? Matomai, gavo nemažai, nes JAV išorinis aktyvumas ryškiai krito žemyn. Tie patys įvykiai Sirijoje pagal veržlumą ir situacijos vystymosi greitį mažai panėšėja į Valstijų veiksmus Libijoje.

Sėkmingo šantažo patirtis matomai patiko. Ir pasirodė Brexit. Formaliai Anglija tokiu būdu lyg ir gynėsi nuo beprotiškos europolitikos su pabėgėlių antplūdžiais ir bandymo juos planingai paskleisti po visą Europą. Likdama ES, Britanija būtų priversta ir toliau nešti savo dalinę naštą šiame procese. O tai galėjo džentelmenams sukliudyti ramiai pakuotis lagaminus ir nepastebimai persikelti į naujas „pažadėtąsias vietas“. Plius ES ekonomikoje viskas braška ir leidžia paskutinį kvapą, skolų krizė niekur nedingo, o tik prigeso po šviežiai išspausdintos popierinės pinigų masės tonomis. Ir tuo momentu,kai viskas grius, solidžiam žmogui dera atsidurti kiek galima toliau nuo bardako.

Politikos srityje kontinentinė Europa žymiai didesniu laipsniu priklausoma nuo JAV, nei nuo Britanijos.Kanclerio aktas neduoda didelės erdvės Vokietijos veiksmams, o likusiai Europai, vertinant ekonominį pajėgumą, nedaug ką galima priešpastatyti Vokietijos įtakai. Tačiau tai niekaip neturi įtakos Britanijai. Priešingai, nei likusi Europa, ji pati buvo WWII nugalėtojų tarpe ir ne taip, kaip Prancūzija, kuriai tokį pat statusą padovanojo. Ir todėl Britanija visus tuos metus, net ir būdama ES nare, išsaugojo aukštą laisvės nuo ES laipsnį. Tame tarpe, ir svaro išsaugojimo sąskaita. Šis laisvės laipsnis leido Britanijai ilgą laiką derėtis su ES ir net dažnai gauti kai kokias išskirtines teises, neprieinamas kitiems nariams. Bet už viso šio fasado buvo galima įžvelgti slaptą kovą tarp Britanijos ir JAV dėl įtakos ES. Šia prasme referendumas dėl Britanijos išstojimo iš ES - toks pat šantažas, kaip ir panaudotas anksčiau Škotijos referendume. Pirmame prasminiame lygyje - tai šantažas Europai, kam ji galutinai paklus, Britanijai ar JAV. Antrame, gilesniame prasminiame lygmenyje- tai šantažas pačioms JAV dėl jų tolimesnės europinės politikos. Ir šį kartą vien tik grąsinimo, pasirodė, nepakako. Žaidimas perėjo į daug aukštesnį lygį. Dabar sprendimas dėl išstojimo priimtas ir kyla klausimas, ką JAV turėtų sumokėti už Britanijos vyriausybės atsisakymą vykdyti šį sprendimą?

Pirma, kas ateina į galvą – tai atsisakymas išrinkti Klinton kitu JAV prezidentu. O tiksliau- nuo viso to, kas neišvengiamai seks šį išrinkimą. Iš esmės tai siūlymas atsisakyti nuo pilno chaoso Europoje sukėlimo su po to sekančiu karu: iš pradžių visi prieš visus, o po to – Europos likučiai prieš Rusiją. Iš pirmo žvilgsnio atrodo keista. Britanija Rusijai - kas tik įmanoma, tik ne draugas. Kodėl staiga toks tikslas? Iš tikro tai susiję su globaliais planais. Ir čia reiktų suprasti Žaidimo esmę pilnumoje. Jei Žaidėjai norėtų, kas bebūtų, sunaikinti vienas kitą, tai civilizacijos jau seniai nebūtų. Bet Žaidėjai siekia visiškai kito. Nugalėti, nesunaikinant. Viešpatauti, bet vystyti civilizaciją. Ir tam laikinos sąjungos ne tik galimos, bet ir būtinos. Istorijoje pilna tokių sąjungų pavyzdžių.

Europos atžvilgiu šiandien egzistuoja du principiniai planai

Pirmas – amerikietiškas. Tai chaosas ir pilietinis karas Europoje su sekančia likučių konsolidacija ir fašisizacija bei nauju „drang nach Osten“. Ar šis „drang“ bus po vėliavomis su svastika, ar po žaliomis Eurokalifato vėliavomis - reikšmės neturi.

Antras – britaniškas planas. Pradinis etapas toks pat. Chaosas ir pilietinis karas. Po to bardako išvalymas JTO jėgomis, o faktiškai- Rusijos ir Kinijos jėgomis su jį faktiniu Europos virtimu į protektoratą. Dalis – rusiško, dalis – kiniško, o užmaskuotai – Britanijos. Ne veltui Kinija jau šiandien aktyviai supirkinėja europinius aerouostus. Skirtingai nuo Rusijos, jos logistika be oro linijų neįmanoma.

Taigi, Brexit įvyko. Jau pasiekti rezultatai sekantys:

  1. Britai uždirbo „truputį“ pinigų, be to, dalis pinigų jau „priparkuoti“ reikiamose vietose. Likusieji padės atsiskaityti su skolomis, kurių bus negalima „mesti“.

  2. Britai išreiškė pasiruošimą pereiti į naują senosios sistemos griovimo etapą, tarp kitko, pagal bet kurį iš variantų. Jei JAV nusileis, Europa, nors ir su dideliais nuostoliais, išliks, o tiksliau – grįš prie britaniško valdymo ir dalinai išsaugos savo reikšmę būsimoje ekonominėje sistemoje. Būtent tam šiandien kuriami Didžiojo Šilko Kelio ir Šiaurės Jūrų Kelio planai. Nors ir neskuba įsikūnyti.

  3. Bet kuriuo atveju pati Europa turi suvokti realią padėtį kontinente ir realias perspektyvas. Tai yra, Europa pati, vienaip ar kitaip, bet bus priversta arba sąmoningai kilti į maištą prieš JAV, arba galutinai joms paklusti. Tokiu atveju, TTIP pasirašymas bus pagreitintas. Nors pačios Britanijos tai jokiais būdais jau nepalies.

  4. Visam pasauliui verta pasiruošti geram finansinių biržų štormui, kadangi masinis kapitalų išvedimas į būsimų „parkuočių“ zonas ženkliai ssustiprės. O tokių zonų viso dvi. Rusiška ir britaniška. Žinoma, dalis pinigų pabėgs ir per vandenyną į JAV. Bet tik tam, kad gėdingai pražūti po amerikietiškų skolų griūtimi.

Reikėtų pripažinti britų privalumus. Mažai kas pasaulyje gali su jais lygintis ilgalaikiame planavime ir šou rengime. Bet visų svarbiausia – mažai kas prilygs šių planų tikslumu ir įgyvendinimo virtuoziškumu.

(*Kondratij rusiškai jumoro forma – apopleksija, staigi mirtis; Vert.)

Vertė Vytautas Žemaitis

Šaltinis: chipstone.livejournal.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
15. Jonis
(2016-06-27 22:34:14)
(83.190.118.210) Parašė:

Atskirkime pelus nuo grudu. Kodel referendume balsuota taip, o ne kitaip? Juk i referenduma ejo ne valstybes, o nepriklausomos, suverenios valstybes pilieciai? Manau visiems atsibodo ES ultraagresyvi retorika. Normaliam zmogui koktu ziureti i spygaujanti, lakstanti su sakemos agresyvu kaimyna. Geriau su juo visai netureti bendru reikalu.



14. Donda >13
(2016-06-27 18:48:27)
(94.244.103.11) Parašė:

Nekišk savo trigrašio, kai du vyrai šnekasi. Reikalo esmės, kurios taip nemėgsti liesti, tai nekeičia.



13. stasys
(2016-06-27 18:30:49)
(77.219.168.47) Parašė:

Donda ..problema matyt tamstos neišprusimas , nei mano noras čia kažką kažkur slėpti ar paslėpti .:) pagalba.teo.lt/verslui/internetas/kuo-skiriasi-statinis-pastovus-ip-adresas-nuo-dinaminio-kintamo-ip-adreso-4224



12. Donda >11. velesas
(2016-06-27 18:14:04)
(94.244.103.11) Parašė:

Ne, tikrai ne gaidys. Gaidžiui užtektų smegenų patylėti. Tai konkretus lobotomuotas trolis, beje, suprantantis, ką daro. Be to, dar ir bailus, nes užduotį provokuoti ir kiršinti daro pasislėpęs vis po kitu IP: 2016/06/22-83.188.41.66 2016/05/20-77.219.199.1 2016/06/24-90.143.64.41 2016/06/25-77.219.159.3; 90.138.201.126 2016/06/26-90.138.23.41 2016/06/27-77.219.168.47



11. velesas>10. Donda
(2016-06-27 15:06:44)
(89.117.245.203) Parašė:

O gal daug, tiesiog, nelyginamai paprasčiau? Gal "kaip lakštingala negali nečiulbėti", taip ir gaidys negali negiedoti.



10. Donda
(2016-06-27 14:59:31)
(94.244.103.11) Parašė:

2. stasys-tipiškas pavyzdys, kai nuo per stipriai prikaltos beretės ištinka lobotomija. Tada nebesugebama ieškoti normalių argumentų, bandant paneigti išdėstytas mintis, pakanka paskelbti, kad autorius bendrauja su ateiviais ir paleisti putas. Labai konkretus konservatnikų „konstruktyvios kritikos“ pavyzdys :)



9. Prašalietis
(2016-06-26 10:20:00)
(109.210.206.156) Parašė:

Šiandieninėje tautinėje spaudoje neįprasta pamatyti šio tipo straipsnių,kuriuose aprašant įvykius, yra bandoma į juos pažiūrėti be šiandieninio beretinio,proamerikinio"patriotizmo",ir,darant išvadas ar numatant pasekmes,bandoma remtis kokia nors logika ir objektyvia ar subjektyvia istorine patirtimi.



8. senis
(2016-06-26 10:01:46)
(213.226.131.133) Parašė:

Amerikieciams reiketu zinoti, kad tik dvi salys pasaulyje, per paskutinius 500 metu, nebuvo prarade savo valstybingumo. D. Britanija ir Rusija. JAV, toks pat Broileris pasaulio istorijoje kaip musu Broileris Lietuvos istorijoje.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras